دکتر شبنم شادابی » عمل زیبایی صورت » لیفت ابرو و بالاکشیدن پیشانی چگونه انجام می شود؟
مدت زمان مطالعه ۲۲ دقیقه

لیفت ابرو و بالاکشیدن پیشانی چگونه انجام می شود؟

لیفت ابرو و پیشانی

افزایش جذابیت با لیفت ابرو  و پیشانی چگونه انجام می شود؟

اگر استفاده از انواع لوازم آرایش برای کشیده شدن چشم، ابرو و زیباشدن حالت چشم و ابرو خسته شده اید، جالب است بدانید امروزه یک روش دائمی برای خوش فرم شدن حالت چشم و ابرو وجود دارد که در یک جلسه ابرو ها لیفت می شوند، در حقیقت لیفت ابرو به عنوان لیفت برای جوانسازی پوست و لیفت پیشانی نیز شناخته می شود و شامل لیفت مستقیم ابرو، لیفت ابرو و لیفت شقیقه است، می توان گفت این روش یک عمل زیبایی برای لیفت و بالابردن ابرو ها است که تاثیر بسیار زیادی روی چهره و افزایش جوانی آن خواهد داشت.

دکتر شبنم شادابی خدمات لیفت مستقیم ابرو و لیفت ابرو را طبق جدیدترین تکنیک های روز دنیا انجام می دهند، برای کسب اطلاعات لازم درباره این عمل زیبایی و تماشای نمونه کارهای لیفت ابرو توسط ایشان ادامه مطلب را با ما همراه باشید.


فهرست مطلب

چرا ابروها دچار افتادگی می شوند؟

ژنتیک

برخی از افراد به طور ارثی ابروهایی افتاده دارند و این مشکل به دلیل تاثیر عوامل محیطی برایشان ایجاد نشده است.

در صورتی که شما نیز از این دسته افراد هستید، می توانید با بهره گیری از روش های مختلف لیفت ابرو، ظاهر بخش بالایی صورت خود را بهبود بخشید.

تاثیر ژنتیبک بر افتادگی ابرو

برخی از عادات نامناسب

بسیاری از اشخاص عادت دارند که همیشه یل حتی مواقعی که ناراحت یا عصبانی نیستند هم اخم کنند! این افراد به دلیل این که میزان فشار وارده بر روی ابروهایشان بیشتر از دیگران است، زودتر دچار افتادگی ابرو می شوند.

 تاثیر عوامل محیطی

در صورتی که شما به خوبی از چشمانتان در برابر نور خورشید مراقبت نکنید، مجبور خواهید بود که با هر بار تابیدن اشعه آفتاب، چشم های خود را ببندید. به همین دلیل، شدیدتر از دیگران در معرض بروز افتادگی ابرو هستید.

از دیگر عوامل محیطی که می توانند بر روی حالت ابروها موثر باشند، می توان به جاذبه زمین اشاره کرد. پایین کشیده شدن عضلات و پوست صورت به دلیل گرانش زمین نیز یکی از دلایل افتادگی ابروها و از دست رفتن حالت طبیعی آن هاست

تاثیر عوامل محیطی بر افتادگی ابرو

افزایش سن

مهم ترین دلیل افتادگی ابروها تاثیر افزایش سن و پیری می باشد. با بالا رفتن سن فرد، پوست و عضلات صورت استحکام خود را از دست داده و دچار افتادگی می شوند. اما این اتفاقی طبیعی در روند افزایش سن بوده و همه آن را تجربه می کنند.

تاثیر افزایش سن بر افتادگی ابرو

هدف از انجام لیفت مستقیم ابرو چیست؟

لیفت ابرو به طور کلی جهت بالا بردن یا همان لیفت و کشیدن ابرو انجام می شود، اما از دیگر کاربردهای این روش برای متقارن کردن ابرو، رفع افتادگی ابرو نیز استفاده می شود که در ادامه مفصل درباره کاربردهای لیفت ابرو خواهیم گفت.

لیفت ابرو را می توان به تنهایی یا با سایر روش های زیبایی صورت و جوانسازی پوست نیز انجام داد، مانند عمل پلک، لیفت صورت، لیفت پیشانی و یا لیفت شقیقه


کاربردهای عمل لیفت ابرو چیست؟

 • کشیده شدن و بالارفتن ابرو نسبت به موقعیت قبلی
 • بهبود فرم ابرو
 • تقارن ابروها
 • کشیدگی و بالارفتن پلک و چشم
 • زیبا شدن فرم ابرو وچشم
 • در برخی مواقع چین و چروک و خط اخم نیز برداشته می شود.

روش های مختلف لیفت ابرو و پیشانی

روش های جراحی لیفت ابرو :

روش های جراحی لیفت ابرو

لیفت پیشانی و ابرو یکی از روش‌های جوان‌سازی از طریق بالا کشیدن پوست نواحی پیشانی و ابرو است.

در این میان لیفت پیشانی و ابرو و پلک که در زیرمجموعه لیفت صورت قرار می‌گیرد به روش‌های مختلف از جمله جراحی پلاستیک، تزریق ژل و بوتاکس به وسیله فیلر و ژل و لیفت به وسیله نخ انجام می‌شود.

در این مقاله با ما همراه باشید تا در مورد لیفت پیشانی و ابرو از طریق برش، لیفت تمپورال (شقیقه)، آندوسکوپیک که نسبت به سایر روش‌ها دوام بیشتری دارند و سال‌ها ماندگارند و مراقبت‌های قبل و بعد از عمل، معایب و مزایای آن برای شما بگوییم.

لیفت ابرو به روش کلاسیک

لیفت ابرو به روش کلاسیک را می توان اولین روش معرفی شده برای انجام این اقدام دانست.

میزان تهاجم این روش از دیگر روش های بالا تر است چرا که میزان برش ایجاد شده نیز بیش تر است. جراح در این روش با ایجاد یک برش سراسری بر روی سر و در میان موها از یک گوش تا گوش دیگر، عملیات آزادسازی پوست پیشانی را انجام می دهد و بعد پوست را بالا می کشد. به این ترتیب همه ی آثار پیری بر روی قسمت پیشانی و ابروها اعم از چین و چروک ها از بین می روند.

لیفت ابرو به روش اندوسکوپیک

در عمل زیبایی برش اندوسکوپیک، لیفت ابرو و پیشانی با ایجاد دو یا چند برش داخل موها به روش معمول یا با استفاده از اندوسکوپ که لوله‌ای نازک با یک دوربین کوچک است از راه شکاف‌های ایجاد شده در پوست سر، وارد می‌شوند. در این روش بدون برش از روی ابرو ناحیه ابرو و پیشانی لیفت می‌شود و ساختمان‌های عمقی دوخته می‌شوند. به این ترتیب چین‌های عمیق ناشی از افتادگی پوست کاهش یافته و ابروها بالا برده می‌شوند. در روش اندوسکوپیک علاوه بر لیفت ابرو، عضلات اخم باز شده و همین امر باعث بهبود همیشگی چروک‌های ناشی از اخم می‌شود.

لیفت ابرو به روش اندوتاین

در روش اندوسکوپیک، ابتدا لازم است که یک شکاف در در خط موی فرد ایجاد شود و به این ترتیب برش ایجاد شده پس از عمل و بعد از بهبود کامل جای زخم دیده نمی‌شود. بهتر است افرادی که پیشانی چندان بلندی ندارند (ارتفاع پیشانی کمتر از ۷ سانتی‌متر) روش اندوسکوپیک را برای لیفت ابرو و پیشانی البته با توجه به نظر پزشک انتخاب کنند.

محل برش جراحی بالا کشیدن ابرو، به‌طور معمول با روش‌های زیر بسته می‌شود:

 • بخیه‌های معمولی یا قابل جذب
 • چسب‌های پوستی
 • گیره‌های مخصوص

مزیت لیفت آندوسکوپی ابرو نسبت به سایر روش ها

 • در این روش که از انواع کم تهاجمی است برش کمتری ایجاد می شود.
 • درد و ناراحتی کمتری متوجه بیمار است.
 • دوره نقاهت کوتاه تری خواهد داشت.
 • برای انجام عمل لیفت ابرو با این روش نیازی به تراشیدن مو وجود ندارد.

لیفت ابرو به روش تمپورال

افرادی که پیشانی چندان بلندی ندارند و در میان ابروهای‌شان چین و چروک وجود ندارد معمولاً کاندیدای لیفت ابرو و پیشانی به روش «تمپورال» هستند.

در این روش برش‌های کوچکی در منطقه پیشانی و پوست سر و عمدتاً در قسمت شقیقه ایجاد می‌شود. مزیت این روش ایجاد برش‌های کوچک است که عمدتاً زیر موهای شقیقه مخفی می‌شوند.

اما معمولاً این روش چندان پایدار نیست و بعد از حدود ۴ سال دوباره پیشانی و ابروها نیاز به لیفت پیدا می‌کنند. با این‌همه روش لیفت تمپورال برای افراد مسن که در قسمت پیشانی چین و چروک‌های عمیق دارند مناسب است.

انواع روش های جراحی لیفت ابرو

لیفت ابرو به روش hairline

افرادی که پیشانی بلند دارند (ارتفاع بیش از ۷ سانتی‌متر) معمولاً کاندیدای لیفت پیشانی و ابرو به روش «Hairline» محسوب می‌شوند. در این روش Hairline یا محل تلاقی پوست مودار سر و پوست بدون موی پیشانی برش داده می‌شود.

در روش برش یا Hairline علاوه‌بر لیفت ابرو، پوست اضافه پیشانی نیز برداشته می‌شود.

لیفت ابرو به روش اندوتاین

استفاده از اندوتاین در اجرای تکنیک های لیفت ابرو روش تازه ای محسوب می شود و به همین دلیل است که هنوز خیلی از افراد نمی دانند که دقیقا اندوتاین چیست و استفاده از آن در جراحی بالا کشیدن ابرو تا چه اندازه می تواند تاثیر مثبتی داشته باشد.

اندوتاین نوعی پروتز از جنس پلی لاکتیک اسید است. به دلیل داشتن جنس طبیعی، استفاده از اندوتاین برای فرد هیپ گونه مشکلی ایجاد نمی کند چرا که ساختار آن به گونه اس است که به مرور در بدن تجزیه و بقایای آن جذب می شوند.

در جراحی لیفت ابرو می توان از اندوتاین برای فیکساسیون یا مستحکم کردن عضلات و پوست به منظور جلوگیری از افتادگی مجدد آن استفاده کرد. این اندوتاین مثلثی شکل است و روی یک طرف آن برآمدگی های کوچکی برای محکم قرار گرفتن در میان بافت زیرین پوست دارد. زمانی که این برآمدگی ها به داخل بافت فرو می روند، جراح می توان پوست را با قدرت بیش تری به سمت بالا کشیده و لیفت کند.

پس از گذشت چند ماه از زمان قرار دادن اندوتاین در داخل بافت، این پروتز طبیعی از بین می رود و جذب می شود. البته لازم نیست نگران از بین رفتن حالت ابرو و پیشانی خود بعد از جذب اندوتاین باشید؛ چرا که در این مدت، با قرار داشتن اندوتاین در زیر پوست، عضلات و پوست صوررت حالت لیفت شده به خود گرفته اند و حتی با از بین رفتن اندوتاین هم این حالت از بین نمی رود.

در گذشته برای فیکساسیون پوست و عضله پیشانی از پیچ یا پلاک های مخصوصی ایجاد می شد که این ابزارها به دلیل نداشتن بافت طبیعی می توانستند حساسیت و عوارض مختلفی را برای شخص ایجاد کنند

لیفت ابرو به روش غیر جراحی:

لیفت ابرو با بوتاکس

بوتاکس یکی از پرطرفدارترین درمان‌های زیبایی است که چون در پوست نفوذ نمی‌کند باید تزریق شود. تزریق بوتاکس عملی بسیار حساس است. یکی از کاربردهای تزریق زیبایی بوتاکس بالا بردن ابروها و در نتیجه اصلاح وضعیت ناشی از پوست اضافی پلک بالا است. تزریق بوتاکس اثر لیفتینگ دارد که به نوبه خود چشم‌ها را بازتر و بزرگ‌تر می‌کند. مهم‌تر از همه این که تمام این نتایج بدون جراحی به دست می‌آید. 

دیگر مزایای بوتاکس عبارت است از:

 • مشخص شدن نتایج پس از ۴ تا ۵ روز
 • ماندگاری ۴ تا ۶ ماهه نتایج، البته اکثر بیماران ماندگاری طولانی‌تری را گزارش کرده‌اند.
 • درمان سریع است و پس از آن نیازی به استراحت کردن نیست

لیفت ابرو با نخ

لیفت ابرو با استفاده از نخ را می توان یکی از روش های غیر تهاجمی دانست چرا که برای این اقدام تنها لازم است که چند برش بسیار ریز به اندازه ای حدود ۳ میلی متر در بالا پیشانی ایجاد شوند.

در مر حله بعد نخی از جنس نایلون داخل بافت زیر پوست شده و به ابرو متصل می گردد. با بالا کشیدن شدن این نخ، ابروها لیفت می شوند. میزان ماندگاری لیفت ابرو با نخ را نهایتا بین یک تا یک سال و نیم می دانند.

سایر روش های لیفت ابرو


از میان انواع راه های موجود برای بالا کشیدن ابرو، مهم ترین آن ها را بررسی کردیم. در این میان روش های دیگری نیز وجود دارند. مثل لیفت ابرو با لیزر و لیفت ابرو با هایفوتراپی ولی از آن جا که تمرکز ما در این مقاله بر روی معرفی و بررسی روش های جراحی و دائمی لیفت پیشانی و ابرو می باشد، از توضیح آن ها گذر کرده و به مطالب مهم تر خواهیم پرداخت.

لیفت ابرو، لیفت پیشانی یا جراحی پلک؟

گاهی اوقات بیماران گمان می کنند ابرو و پلکشان حالت افتاده دارد و سریعا به دنبال عمل زیبایی نامناسبی می روند، در حالی که جراح بینی و یا پزشک متخصص باید تشخیص دهد علت افتادگی به وجود آمده ناشی از چیست؟

ممکن است تنها با عمل زیبایی پلک، افتادگی کاملا برطرف شود و در برخی مواقع نیاز باشد بیمار علاوه بر لیفت پیشانی، لیفت ابرو هم انجام دهد و نیازی به عمل زیبایی پلک نباشد، حتی گاهی اوقات افتادگی ابرو ناشی از افتادگی پیشانی است:

 • تعداد زیادی از افرادی که به جهت افتادگی ابرو مراجعه می کنند، اما همانطور که قبلا گفته شد، ممکن است این افتادگی حاصل از عوامل گوناگونی باشد، برای مثال عده ای دچار افتادگی پلک هستند که در این مواقع باید جراحی زیبای پلک انجام شود.
 • گروهی از افراد صرفا دچار افتادگی ابرو بوده و باید لیفت مستقیم ابرو برای انها انجام شود.
 • گاهی اوقات نیز افتادگی قسمت فوقانی صورت حاصل از افتادگی ابرو و پلک است که می توان هر دو روش زیبایی را برای لیفت صورت انجام داد.
 • در مواقعی طبق تشخیص جراح صورت نیاز است لیفت پیشانی انجام شود تا تمام نواحی قسمت فوقانی صورت بالاکشیده شوند.
مقایسه عمل پلک و لیفت ابرو

بنابراین اگر نیاز به یکی از عمل های زیبایی صورت در خود احساس می کنید، باید نخست به متخصص گوش و حلق و بینی و یا پزشک متخصص مراجعه کرده تا بهترین روش باتوجه به فرم صورت را انتخاب کند تا بهترین نتیجه حاصل شود.


لیفت ابرو برای چه کسانی مناسب می باشد؟

لیفت ابرو بدون جراحی برای افرادی که علائم افتادگی ابرو در آنها به تازگی آغاز شده است، افرادی که چین و چروک‌های جزئی و ریز دارند، افرادی که آمادگی انجام عمل‌های جراحی ندارند یا افرادی که شرایط انجام عمل جراحی را ندارند مناسب است. پزشک در ملاقات با شما، وضعیت شما را مورد ارزیابی قرار داده و مشخص می‌کند که کدام فرایند یا کدام ترکیب از فرایندها می‌تواند به نحو مطلوبی نیازهای شما را برآورده سازد.

در واقع لیفت  ابرو برای کسانی مناسب می باشد:

تمام کسانی‌ که چین و چروکی متوسط تا شدیدی داشته و مایلند قیافه‌ای جوان‌تر و بشاش‌تر داشته باشند، می‌توانند این جراحی لیفت ابرو و پیشانی را انجام دهند. البته معمولاً افراد ۴۰ تا ۶۰ ساله متقاضی این جراحی می‌شوند ولی‌ برای همه کسانی‌ که خواستار چهره جوانتری هستند، مناسب است. در مورد بالا بردن ابرو به تنهایی‌ معمولاً خانم‌های جوان تمایل بیشتری دارند

لیفت ابرو  و پیشانی چه زمانی انجام می شود؟

برای پاسخ به این سوال باید بدانیم به چه علت ابرو حالت افتاده پیدا می کند و بیماران چه زمانی نیاز به لیفت ابرو و پیشانی دارند:

 • با افزایش سن به طور معمول ابروها حالت افتاده تری پیدا می کنند.
 • برخی افراد به طور ژنتیکی به مرور زمان دچار افتادگی ابرو شده  و یا ابروهای افتاده ای دارند.
 • گروهی دیگر از افراد به جهت بهتر شدن و زیباتر شدن فرم ابرو، به دنبال عمل لیفت ابرو هستند.
 • همینطور با ضعیف شدن انعطاف پذیری پوست و بافت ها ممکن است فاصله میان ابرو و چشم نیز به مرور کاهش یابد.

برخی از افراد بعد از عمل پلک، عمل بینی و یا جراحی همزمان پلک و بینی و همینطور دیگر عمل های زیبایی، به دنبال لیفت ابرو و یا لیفت پیشانی می روند که با تائید پزشک می توانند همزمان و یا پس از این عمل ها، به خواسته خود دست یابند.  

مزایای لیفت ابرو

آمادگی برای لیفت ابرو و پیشانی

  شما برای انجام این عمل نیاز است به جراح لیفت ابرو مراجعه نمایید تا اقدامات لازم را قبل از انجام این عمل انجام دهد:

 • سابقه پزشکی بیمار بررسی شده و در صورت لزوم آزمایشات و معایناتی انجام می گیرد تا وضعیت پزشکی و سلامتی بیمار کاملا مشخص شده و در صورت وجود تداخل و یا مشکلی، تمهیدات لازم قبل از عمل انجام می شود.
 • به بیماران توصیه می شود قبل  از انجام این عمل درباره انتظارات خود با دکتر لیفت ابرو صحبت کنند.
 • هدف از انجام عمل و موقعیت ابرو ها و علت افتادگی ابرو کاملا بررسی و مشخص خواهد شد.
آمادگی های لازم قبل از جراحی لیفت ابرو

اقدامات لازم قبل از لیفت ابرو

 • مصرف سیگار باید قبل از لیفت ابرو متوقف شود زیرا سیگار کشیدن جریان خون را کند کرده و دوره بهبودی را طولانی خواهد کرد. بنابراین پزشکان توصیه می کنند، قبل از لیفت ابرو و حتی پس از آن، در دوره نقاهت از مصرف سیگار  و الکل پرهیز کنند.
 • برخی از داروها ممکن است با انجام این روش زیبایی در تداخل باشد، بنابراین لازم است داروهایی قبل از آن قطع شود مانند: آسپیرین و داروهای ضد التهاب
 • درباره حساسیت های پوستی و بیماری هایی که دارید پزشک را در جریان بگذارید.

مراحل لیفت ابرو چگونه است؟

 • گام اول: در نخستین مرحله، به بیمار بیهوشی عمومی داده می شود تا بدون هرگونه دردی عمل لیفت ابرو در کمال آرامش انجام گیرد.
 • گام دوم: لیفت ابرو را می توان با تکنیک های متعددی انجام داد که باتوجه به درخواست بیمار، نوع پوست و میزان گستردگی مشکل، تکنیک ها می تواند متفاوت باشد:
 • برخی از جراحان ترجیح می دهند با دستگاه آندوسکوپ که یک لوله ی باریک حاوی دوربین است را با برش های کوچکی از داخل خط مو بافت و پوست را تنظیم کنند که بعد از اتمام عمل لیفت ابرو شیارها و چین و چروک ها مشخص نباشند.
 • خانم هایی که پیشانس بلندی دارند ممکن است برش در خط قدامی مو انجام شود بدین ترتیب عمل لیفت ابرو انجام گیرد.
 • گام سوم: در این مرحله، عمل لیفت ابرو تمام شده است و نوبت به بستن محل برش می رسد، بخیه در محل عمل زده خواهد شد. که این بخیه ها می تواند انواع مختلفی داشته باشد به صورت جذبی و یا چسبی باشد.
 • نتیجه: برای مشاهده نتیجه نهایی بهتر است منتظر بمانید تا تورم و کبودی حاصل از عمل از بین برود و پوست پیشانی صاف شود تا ظاهر جوانتر و شادابتری را مشاهده کنید.
مراحل لیفت ابرو چگونه است ؟

انجام عمل لیفت ابرو همزمان با سایر جراحی ها :

لیفت اندوسکوپیک ابرو عمل سنگینی محسوب نمی شود و به همین دلیل است که می توان آن را به همراه دیگر روش های زیبایی به انجام رساند. از میان جراحی هایی که می توانند همزمان با این عمل اجرا شوند، به موارد زیر اشاره می کنیم:

 • لیفت اندوسکوپیک ابرو و گونه با اندوتاین چگونه انجام می شود؟
 • لیفت اندوسکوپیک ابرو و پروتز گونه همزمان

آیا لیفت ابرو  و پیشانی خطری دارد؟

در صورت عدم مهارت و تجربه کافی پزشک، عوارض جانبی را بیمار بعد از عمل زیبایی لیفت ابرو تجربه میکند که برخی از آنها به مرور برطرف شوند و طبیعی هستند، بنابراین توصیه می شود برای انجام این عمل زیبایی و مهم، حتما به بهترین دکتر برای لیفت ابرو مراجعه نمایید.

 •  ممکن است محل عمل و جای زخم بعد از بالاکشیدن ابرو قابل مشاهده باشد.
 • ممکن است بیمار به طور موقت بی حسی در نواحی عمل شده  را تجربه کند.
 • عدم تقارن بعد از لیفت ابرو، لیفت ابرو ممکن است منجربه عدم تقارن ابروها شود که این عامل ممکن است به مرور بهبود یابد. این مسئله را می توان با لیفت مجدد ابرو برطرف کرد.
 • در انتها باید بگوییم، لیفت ابرو مانند هر عمل دیگری ممکن است بیمار مجموعه ای از عوارض رایج بعد جراحی را تجربه کند از جمله: خونریزی، عفونت و واکنش به مصرف داروهای بیهوشی
نمادک سایت دکتر شادابی
عمل زیبایی لیفت ابرو منجربه بالا بردن پوست پیشانی و ابرو شده که حالت جوان تر و جذاب تری به صورت خواهد بخشید.

اقدامات پس از لیفت ابرو و پیشانی:

بعد از به کارگیری این روش، جراح لیفت ابرو مجموعه ای از مراقبت ها را توصیه می کند که بیمار آن ها را رعایت کند ازجمله:

 • پس از بهبودی محل جراحی، ممکن است بیمار کمی احساس خارش و یا بی حسی داشته باشد که با گذشت زمان بهبود می یابد.
 • توصیه می شود بیمار کاملا استراحت کرده و در صورت نیاز از داورهای تسکین دهنده استفاده نماید.
 • ممکن است تا چندین هفته تورم همچنان در برخی از قسمت ها باقی بماند و جای نگرانی ندارد.
 • بهتر است فعالیت های روزمره را کمتر کنید و از استحمام کردن طبق روال پرهیز نمایید.
 • می توان برای کاهش و رفع تورم، از کمپرس سرد استفاده نماید.
 • از دست زدن و لمس کردن محل لیفت و اطراف آن خودداری کند.
 • بخیه ها اغلب طی یک هفته تا ۱۰ روز برداشته خواهد شد.
 • تفاوت لیفت ابرو با ریمل ابرو

  عوارض عمل زیبایی لیفت ابرو

  تجربه برخی از عوارض بعد از عمل زیبایی لیفت ابرو به دلیل استفاده از داروی بیهوشی و عمل زیبایی طبیعی است و  اگر این عمل زیبایی و موثر را نزد جراح و متخصصین باتجربه انجام دهید هیچ عوارض خاصی را مشاهده نخواهید کرد، در نهایت بعد از سپری دوره نقاهت تمامی عوارض طبیعی عمل برطرف می شود و جای نگرانی نخواهد داشت، در ادامه به برخی از عوارض شایع بعد از لیفت ابرو اشاره شده است:

  • تورم در محل عمل
  • سرگیجه، سردرد و تهوع
  • حساسیت و درد اندک در محل عمل

  در چه مواقعی بعد لیفت ابرو به پزشک مراجعه کنیم؟

  اگر بعد از عمل لیفت ابرو عوارض زیر را داشتید حتما به پزشک مراجعه کنید تا هرچه سریعتر اقدامات لازم جهت رفع مشکلات انجام شود.

  • تنگی نفس
  • درد در قفسه سینه
  • ضربان قلب نامنظم

   بهترین جراح لیفت ابرو و پیشانی در تهران :

  داشتن ظاهری زیباتر، یکی از مهم‌ترین انگیزه‌های جراحی زیبایی است. میل شدید  به زیباتر شدن، تصمیم به انجام عمل جراحی زیبایی را ایجاد می‌کند. انجام عمل زیبایی در صورت، بسیار حساس است. چرا که با یک اشتباه، صدمات جبران‌ناپذیری به چهره طبیعی فرد وارد می‌شود و نتیجه کار، هیچ یک از استانداردهای زیبایی را تایید نمی‌کند. به همین دلیل، لازم است برای انجام جراحی و اعمال تغییرات در صورت، سراغ بهترین پزشکان برویم.

  اگر انتخاب شما پزشک متخصص باتجره‌ای در آن حوزه باشد، نگران آزمون و خطای او نیستید و با آرامش برای انجام لیفت پیشانی و ابرو، به پزشک مراجعه می‌کنید. بهره‌گیری از تجربه بهترین جراح لیفت صورت، موجب بهبود نتیجه نهایی کار می‌شود.

   پس سعی کنید با تحقیق و مشاهده نمونه‌کارهای پزشکان این حوزه، بهترین جراح لیفت ابرو و پیشانی در تهران را پیدا کنید تا از پشیمانی‌های احتمالی پیشگیری کنید.

  شما بهترین شاخص، برای بررسی ویژگی‌های تخصصی و فردی یک پزشک هستید.

  بهترین راه برای اطلاع از ماهیت رفتاری پزشک و تخصص واقعی او، مراجعه حضوری به مطب و مشاهده نمونه‌کارهای واقعی پزشک است. سعی کنید ملاک انتخابتان عکس‌های اینستاگرامی و پست‌ها و کامنت‌های سایت‌ها نباشد. تعداد پزشکانی که از این طریق اطمینان و اعتماد مخاطب را جلب می‌کنند، کم نیستند. برای داشتن نتیجه مطلوب از جراحی لیفت صورت، حتما به‌دنبال بهترین جراح لیفت ابرو در تهران باشید.

  لازم است که شما حضوری قبل از انتخاب جراح جلسات مشاوره با پزشک داشته باشید و از خود ایشان نحوه‌ی جراحی و نمونه کار ها را بخواهید.

  هزینه لیفت ابرو و پیشانی:

  مانند قیمت هر جراحی زیبایی دیگر، هزینه عمل لیفت ابرو نیز به میزان زیادی به دستمزد جراح بستگی دارد. البته نباید تصور شود که همیشه آن جراحی که بیش تر از سایرین دستمزد دریافت می کند، پزشک متبحرتری است، ولی با این حال، دستمزد دریافتی توسط جراح به مدرک، تخصص و تجربه ی وی وابسته است.

  از دیگر مواردی که بر روی هزینه های عمل بالا کشیدن ابروها موثر هستند، موارد زیر را متذکر می شویم.

  • دستمزد دکتر بیهوشی
  • هزینه تجهیزات و ابزارهای جراحی
  • هزینه خدمات بیمارستان یا کلینیک
  هزینه لیفت ابرو و پیشانی

  سوالات متداول در حوزه لیفت ابرو

  رضایتمندی بیمار دکتر شبنم شادابی پس از جراحی لیفت ابرو

  • رضایت بیمار پس از لیفت ابرو و ترمیم بینی

  راه های ارتباطی مطب دکتر شبنم شادابی

  شما می توانید از طریق یکی از راه های زیر با مطب دکتر شبنم شادابی در ارتباط باشید.

  آدرس:تهران، دیباجی جنوبی، ورودی کامرانیه، خیابان برادران جوزی، ساختمان پزشکان کامرانیه، طبقه۱، واحد۴

  شماره تماس:۲۲۷۸۳۵۷۴-۲۲۷۸۳۵۹۱ (۰۲۱)

  info@dr-shadabi.co

  اینستاگرام دکتر شبنم شادابی

  دکتر شبنم شادابی

  دکتر شبنم شادابی

  دکتر شبنم شادابی متولد بیستم تیر ماه سال 1353 در تهران است.
  دکتر شادابی در سال 1372 در رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایران پذیرفته شدند و در سال 1380 از دانشگاه پزشکی فارغ التحصیل شدند.
  در سال 1385 تخصص جراحی گوش و حلق و بینی خود را از دانشگاه علوم پزشکی تهران دریافت کردند.
  دوره تکمیلی جراحی عملکردی اندوسکوپی بینی و سینوس را در کشور بلژیک گذرانده اند.

  برچسب ها:
  مقالات مرتبط
  روش های برجسته سازی گونه

  روش های برجسته سازی گونه

  بعضی از افراد از شکل صورت خود راضی نیستند یا می‌خواهند حالت صاف و غیرجذاب گونه‌های خود را اصلاح...

  پرسش و پاسخ تکمیلی

  سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

  ۱۵ دیدگاه ها
  1. اگر بخواهیم فقط گوشه های چشم حالت کشیده داشته باشد باید لیفت ابرو انجام دهیم؟

   پاسخ
   • اغلب لیفت شقیقه به عنوان عملی برای کشیدن گوشه های چشم نام برده می شود، اما به طور کلی برای انتخاب یک روش کاربردی باتوجه به انتظارات، بیمار باید توسط پزشک به صورت حضوری ویزیت شود.

    پاسخ
  2. عمل پلک بهتر یا لیفت ابرو برای خوشگل شدن چشم

   پاسخ
   • همانطور که در مقاله گفته شده است، باید فرم صورت بیمار و اجزای آن به دقت توسط پزشک بررسی شود تا بهترین و موثرترین عمل زیبایی انتخاب شود، ممکن است برای فردی عمل پلک بهتر باشد و برای فردی دیگر لیفت ابرو بهتر کاربرد داشته باشد.

    پاسخ
  3. سلام .خانم دکتر ببخشید میشه بگید هزینه یک عمل متوسط لیفت ابرو چقدره ؟؟؟

   پاسخ
   • سلام
    روش های مختلفی برای لیفت ابرو وجود دارد برای مثال
    لیفت مستقیم ابرو با بی حسی در مطب
    لیفت اندوسکوپی ابرو با اندوتاین
    لیفت اندوسکوپی ابرو بدون اندوتاین

    هزینه هر روش متفاوت هست. بهتر است معاینه شوید تا روش مناسب به شما پیشنهاد بشه.
    برای اطلاع از هزینه دقیق میتونید به واتس اپ پیام بدید.
    ۰۹۳۹۴۷۴۵۱۷۴

    پاسخ
  4. ممنون مطلب خوبی بود دکتر

   پاسخ
   • تشکر

    پاسخ
  5. به همه کسانی که پف پشت پلک و ابرو های افتاده دارند این عمل پیشنهاد می کنم

   پاسخ
  6. لیفت شقیقه ام چقدره؟؟

   پاسخ
   • برای گرفتن وقت و نوبت مشاوره و هزینه دقیق با شماره های مطب تماس بگیرید

    پاسخ
  7. میشه جراحی پلک رو همزمان با لیفت ابرو انجام داد؟

   پاسخ
   • بله حتما

    پاسخ
  8. لیفت ابرو رو میشه با جراحی بینی انجام داد
   ؟

   پاسخ
   • با سلام بله باید شرایط جراحی برای شما بررسی بشه

    پاسخ
  یک دیدگاه بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.