دکتر شبنم شادابی » جراحی زیبایی بینی » قرینه سازی سوراخ های بینی با جراحی
مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه

قرینه سازی سوراخ های بینی با جراحی

قرینه سازی سوراخ های بینی با جراحی

زمانی که از بهبود وضعیت ظاهری شما صحبت می شود، انجام عمل جراحی بینی می تواند معجزه کند. این امر می تواند علت اصلی محبوب بودن جراحی زیبایی بینی در بین سایر جراحی های زیبایی را توضیح دهد. برخی از مردم فکر می کنند جراحی زیبایی بینی تنها تیغه بینی را اصلاح می نماید، اما در حقیقت با عمل جراحی بینی می توان تمامی بخش های بینی را بازسازی نمود.

پس در نظر داشته باشید که چطور یک جراح بینی می تواند به وسیله رینوپلاستی مشکل سوراخ های بینی که بسیار بزرگ، گشاد و یا نامتقارن هستند را از بین ببرد.

ما در این مقاله سعی داریم شما را با روش جراحی قرینه سازی سوراخ های بینی آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

مشکلات مربوط به سوراخ بینی گشاد یا بزرگ

سوراخ بینی پهن و یا بزرگ یکی از مهم ترین دلایل انجام جراحی بینی در برخی بیماران می باشد. اندازه سوراخ بینی به صورت ارثی به فرد منتقل می گردد و مربوط به پیشینه خانوادگی بیمار می شود.

بیشتر بخوانید
ساکشن غبغب، قیمت و انواع روش های آن

به وسیله جراحی آلارپلاستی(جراحی بر اساس سوراخ های بینی)، یک جراح بینی می تواند سایز سوراخ های بینی را کاهش داده و ظاهر کلی صورت بیمار را طی پروسه ای بهبود بخشد. همچنین برای بیماران انجام رینوپلاستی نیز ممکن است لازم به نظر برسد.

 

 

مشکلات مربوط به سوراخ های بینی ناشی از جراحی های قبلی

لازم به ذکر است که در برخی بیماران که سابقه انجام جراحی زیبایی بینی داشته اند، سوراخ های بینی ناهمگون می تواند ناشی از جراحی های قبلی فرد باشد که نتیجه ایده آلی نداشته اند.

مراقبت های ضعیف پس از جراحی و یا مشکلات مربوط به پروسه جراحی می تواند از علل این عارضه باشد. در بسیاری از موارد جراح بینی به منظور برطرف کردن عدم تقارن سوراخ های بینی، توصیه به انجام جراحی دیگری می کند.

کاندیدای قرینه سازی سوراخ های بینی با جراحی

بزرگسالانی با مشکل سایز یا ظاهر سوراخ های بینی، کاندیدای خوبی برای قرینه سازی سوراخ های بینی به وسیله جراحی هستند. این بیماران می بایست از لحاظ سلامتی در وضعیت خوبی باشند و در شرایط خاصی که جراحی بینی خطری در سلامت آنها ایجاد کند، قرار نداشته باشند.

داشتن اطلاعات کافی از فواید و مضرات جراحی قرینه سازی سوراخ های بینی و داشتن انتظارات واقع بینانه از زمان بهبودی و نتایج حاصله قبل از انجام جراحی بسیار مهم تلقی می شود.

پروسه قرینه سازی سوراخ های بینی با جراحی

پروسه اصلاح بزرگی یا ناهمگونی سوراخ های بینی می تواند بر هر فرد متفاوت باشد. هدف از آلارپلاستی قرینه سازی و کاهش سایز سوراخ های بینی می باشد. در حالت ایده آل لبه های سوراخ بینی و بینی می بایست مکمل یکدیگر باشند. ارتباط میان بخش خارجی بینی و گوشه های داخی چشم ها می بایست به خوبی مورد سنجش قرار گیرند.

بیشتر بخوانید
آیا خروپف با جراحی بینی درمان می شود ؟

جراح بینی به دقت بافت اطراف سوراخ بینی را شکاف خواهد داد و در صورت نیاز با بخیه کردن آنها از یکسان بودنشان اطمینان حاصل می نماید. در جراحی های ترمیمی قابل مشاهده بودن بافت اسکار و نحوه کار با آن و بافت اطرافش بسیار مهم است.

 

 

مراقبت های پس از قرینه سازی سوراخ های بینی با جراحی

مراقبت های پس از بازسازی ظاهر سوراخ های بینی معمولاً شامل یک تا دو هفته استراحت در خانه می شود. بیماران می بایست تا زمان بهبود کامل، بسیار مراقب بینی خود باشند. فین کردن از بینی و حتی قرار دادن عینک بر روی آن برای چند هفته و تا زمان اطمینان از نتایج مطلوب توصیه نمی شود.

از پزشک متخصص گوش و حلق و بینی خود بخواهید تا نکات مهم دیگر مراقبت بعد از جراحی را در اختیارتان قرار دهد.

نتایج حاصل از قرینه سازی سوراخ های بینی با جراحی

زمانی که بیمار به طور کامل بهبود یافت، پیشرفت قابل توجهی را در اندازه، ظاهر و تقارن میان سوراخ های بینی خود لمس خواهد کرد. در صورتی که جراحی بینی هوشمندانه باشد، می تواند تاثیر بسزایی در بهبود ظاهری شما ایجاد نماید. بیماران به طور مرتب افزایش اعتماد به نفس را پس از جراحی گزارش می دهند.

در انتها

ما در این مقاله سعی کردیم اطلاعات مفیدی از قرینه سازی جراحی زیبایی بینی با جراحی در اختیار شما قرار دهیم. در صورتی قصد انجام این جراحی را دارید توصیه می کنیم با انجام تحقیقات کافی به بهترین متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه کنید و مراحل جراحی خود را دنبال کنید. از تبحر و مهارت پزشک معالج خود مطمئن باشید تا شاهد نتیجه ای رضایت بخش از جراحی قرینه سازی بینی باشید.

بیشتر بخوانید
از جراحی انحراف بینی چه می دانید؟

راه های ارتباطی با دکتر شبنم شادابی :

شماره های تماس 

برای کسب اطلاعات بیشتر به بهترین جراح بینی در تهران یا بهترین جراح صورت در تهران مراجعه نمایید.​​

 

 

 

دکتر شبنم شادابی

دکتر شبنم شادابی

دکتر شبنم شادابی متولد بیستم تیر ماه سال 1353 در تهران است.
دکتر شادابی در سال 1372 در رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایران پذیرفته شدند و در سال 1380 از دانشگاه پزشکی فارغ التحصیل شدند.
در سال 1385 تخصص جراحی گوش و حلق و بینی خود را از دانشگاه علوم پزشکی تهران دریافت کردند.
دوره تکمیلی جراحی عملکردی اندوسکوپی بینی و سینوس را در کشور بلژیک گذرانده اند.

برچسب ها:
مقالات مرتبط
جراحی پل بینی

جراحی پل بینی

به برآمدگی استخوان وسط بینی یا ناحیه استخوانی بالای بینی را پل بینی می گویند، پل بینی در اشخاص...

جراحی لوزه سوم در کودکان

جراحی لوزه سوم در کودکان

همان طوری که می دانید، لوزه ها نقش دفاعی را در بدن ایفا می کنند و به عنوان نگهبانانی در مسیر عبور...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *