دکتر شبنم شادابی » جراحی زیبایی بینی » عمل همزمان پلک و بینی چه مزیت هایی برای بیمار دارد؟
مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه

عمل همزمان پلک و بینی چه مزیت هایی برای بیمار دارد؟

جراحی بینی و پلک دو جراحی مهم و تأثیرگذار برای به دست آوردن چهره دلخواه شما است اما ممکن است برای شما هم این سؤال پیش‌آمده باشد که می‌توان این دو جراحی را به‏ طور هم‌زمان انجام داد؟ آیا عوارض خطرناکی بعد از عمل برای بیمار ایجاد می شود؟ و… در ادامه چگونگی جراحی بینی و پلک، مزایا و عوارض جراحی هم‌زمان و هزینه این جراحی کاربردی و موثر را بررسی خواهیم کرد، با ما همراه باشید.

نحوه جراحی بینی

جراحی بینی یا رینوپلاستی یکی از عمل های رایج در زیباسازی صورت بوده و طی سال های گذشته رواج بسیاری یافته است. هدف از جراحی بینی به طور خلاصه شامل موارد ذیل می‌گردد:

 • کوچک کردن بینی
 • رفع قوز تیغه بینی
 • اصلاح افتادگی نوک بینی و پهن بودن آن
 • رفع کجی و انحراف تیغه بینی

همچنین جراحی بینی به دو شیوه جراحی باز و بسته انجام می‌گیرد. در شیوه جراحی بینی باز، پوست بینی توسط جراح بینی برداشته و بدین نحوه دید کافی به‏منظور انجام اصلاحات موردنظر توسط جراح فراهم می‌گردد. اما در شیوه جراحی بینی بسته، اصلاحات موردنظر صرفاً از طریق سوراخ‏های بینی انجام‌شده و برشی بر روی پوست ایجاد نمی‌گردد.

نحوه جراحی پلک

ایجاد چین و چروک اطراف چشم ناشی از وراثت، افزایش سن، عوارض ناشی از برخی بیماری ها همچون تیروئید، بیماری¬های کلیوی و آلرژی بر زیبایی فرد تأثیر داشته و موجب خسته، ناراحت و مسن تر نشان دادن چهره افراد می‌شود. یکی از جراحی‏های هم‌زمان و رایج همراه با جراحی بینی، جراحی پلک یا جراحی بلفاروپلاستی است و به معنای برداشتن خطوط عمیق، چربی و پوست اضافه اطراف پلک ازطریق ایجاد برش-هایی روی پلک و سپس بخیه این محل توسط جراح بوده که تأثیر شگفت انگیزی بر زیبایی و جوان سازی چهره فرد دارد.
به منظور انجام جراحی پلک، جراح چربی و پوست اضافه در نواحی اطراف چشم را برداشته و با ازبین بردن خطوط عمیق اطراف چشم به زیبایی و طراوت چشم ها و صورت کمک می کند. توانایی انجام هم‌زمان این جراحی برای پلک بالا و پایین جذابیت و تأثیرگذاری این جراحی را افزایش می دهد.

جراحی بینی و پلک همزمان

مراحل انجام جراحی پلک

 • مرحله اول: در مرحله اول بیهوشی انجام می‌شود که بسته به نوع و شدت جراحی و به تشخیص پزشک متخصص انجام خواهد شد.
 • مرحله دوم: پس از بیهوشی جراح بسته به نوع عمل مورد نظر، پلک بالا یا پایین را برش داده و چربی و عضله اضافه برداشته می شود. درصورت انجام هم زمان جراحی برای هر دو پلک بالا و پایین، معمولا جراحی از پلک بالا آغاز می گردد.
 • مرحله سوم: شامل بستن برش عمل به کمک بخیه و یا چسب پوستی است. عموماً بخیه و یا چسب پوستی در پلک بالا ۴ تا ۶ روز و در پلک پایین حدود یک هفته باقی مانده و پس از آن توسط پزشک برداشته می شود. البته این زمان بسته به ویژگی های فردی و شرایط جسمی فرد می تواند تا حدی متغیر باشد.
  اما ممکن است برای شما هم این سؤال مطرح شده باشد که مزایا و عوارض هم‌زمان جراحی بینی و جراحی پلک چیست؟ در ادامه به تفکیک مزایا و عوارض هم‌زمان این دو جراحی را بررسی خواهیم کرد.

جراحی هم‌ زمان بینی و پلک

 • یکی از اصلی ترین مزایای جراحی هم‌زمان، سپری کردن دوره نقاهت هم‌زمان و عدم لزوم صرف زمان طولانی نقاهت پس از هر جراحی به تفکیک است.
 • دومین مزیت مهم و تأثیرگذار بر سلامتی فرد، دریافت تنها یک بار داروی بیهوشی برای انجام حراجی های بینی و پلک است.
 • سومین مزیت جراحی هم‌زمان بینی و پلک را می توان در صرفه اقتصادی و پرداخت هزینه کمتر در بهره گیری از خدمات بیمارستانی است.
 • دستیابی به‌تناسب میان چشم ها و بینی نیز یکی دیگر از مزایای این جراحی هم‌زمان است.

مزایای عمل پلک و بینی در یک زمان

باید توجه داشت که هر جراحی می تواند عوارضی همچون خونریزی بعد از عمل و یا عفونت به همراه داشته باشد؛ اما نکته این است که جراحی هم‌زمان بینی و پلک اگر توسط جراح مجرب و متخصص صورت گیرد، تأثیری بر افزایش عوارض احتمالی بعد از عمل نداشته و با کنترل های پزشک متخصص می توان بدون عوارض احتمالی، از مزایای این جراحی هم‌زمان برخوردار شد، از جمله شایع ترین عوارض بعد از عمل بینی و پلک در یک زمان:

 • کبودی و تورم در محل جراحی و اطراف آن
 • عوارض شایع حاصل از بیهوشی مانند: سردرد، سرگیجه و…
 • تجربه اندکی درد و ناراحتی

هزینه جراحی هم‌ زمان بینی و پلک

یکی دیگر از سؤالات پرتکرار، هزینه جراحی هم‌زمان است. پاسخ این است که هزینه جراحی به طور هم‌زمان نه تنها افزایش نمی یابد بلکه به طرز چشمگیری نیز کاهش می یابد چراکه که هزینه داروی بیهوشی، خدمات بیمارستانی و مراقبت های پس از جراحی تنها یک‌بار صرف شده خواهد شد.

توصیه پایانی

انجام جراحی زیبایی راه حلی دائمی به منظور دستیابی به چهره دلخواه است اما باید توجه داشته باشید که انتخاب جراح مجرب و متخصص تنها راه اطمینان از نتیجه جراحی و دستیابی به چهره مطلوب است؛ اما سؤالی که ممکن است با آن مواجهه باشید، روش یافتن بهترین پزشک متخصص در این حوزه است. در ادامه راهکارهایی برای یافتن بهترین جراح بینی و پلک به طور هم‌زمان اراده می‌گردد:

 1.  جست وجو در اینترنت و بررسی نمونه کارهای جراحان بینی و پلک
 2. جست وجو در شبکه های اجتماعی و پیگیری نظرات مراجعان درمورد هریک از پزشکان
 3. تهیه فهرستی از بهترین پزشکان براساس نمونه کارها و میزان رضایت مراجعین
 4.  مراجعه به مطب پزشک مورد نظر بررسی حضوری نمونه کارها به جهت افزایش اطمینان و تصمیم‌گیری نهایی
دکتر شبنم شادابی

دکتر شبنم شادابی

دکتر شبنم شادابی متولد بیستم تیر ماه سال 1353 در تهران است.
دکتر شادابی در سال 1372 در رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایران پذیرفته شدند و در سال 1380 از دانشگاه پزشکی فارغ التحصیل شدند.
در سال 1385 تخصص جراحی گوش و حلق و بینی خود را از دانشگاه علوم پزشکی تهران دریافت کردند.
دوره تکمیلی جراحی عملکردی اندوسکوپی بینی و سینوس را در کشور بلژیک گذرانده اند.

برچسب ها:
مقالات مرتبط
جراحی پل بینی

جراحی پل بینی

به برآمدگی استخوان وسط بینی یا ناحیه استخوانی بالای بینی را پل بینی می گویند، پل بینی در اشخاص...

جراحی لوزه سوم در کودکان

جراحی لوزه سوم در کودکان

همان طوری که می دانید، لوزه ها نقش دفاعی را در بدن ایفا می کنند و به عنوان نگهبانانی در مسیر عبور...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *