عمل جراحی لیفت سانترال لب

درحالى که بسیارى از افراد از فرم طبیعى لب هاى خود راضى هستند و بین لب و سایر اجزاى صورت خود احساس تناسب و هماهنگى مى کنند اما برخى دیگر از فرم لب ها و نسبت آن با سایر عناصر چهره ناخشنود هستند. علاوه بر این برخى از افراد به طور خاص بخاطر فاصله بسیار زیاد بین لب بالایى و بینى احساس ناراحتى و نا زیبایى دارند.

مطلب ارائه شده توسط دکتر شبنم شادابی   متخصص گوش ، حلق و بینی در رابطه با جراحی سانترال لب پاسخگوی تمامی سوالات شما خواهد بود .

 

عمل جراحی لیفت سانترال لب چگونه است؟

لیفت سانترال لب یا لیفت مرکزى لب یک روش جراحى زیبایى است که با ایجاد برش بین فضای پایین بینی و لب، فاصله بین لب و بینى را کوتاه می کند و کاهش مى دهد.

بنابراین لیفت لب یک عمل جراحی سرپایى است که فضای بین بینی و لب فوقانى را کوتاه می کند. این عمل باعث می شود لب ها کامل تر و برجسته تر به نظر برسند. به طور کلى لیفت سانترال لب براى افرادى که مى خواهند به لب هاى خود حجم و فرمى زیبا بدهند، بسیار مناسب است.

 

چه افرادى کاندیدای مناسب برای لیفت سانترال لب هستند؟

لیفت لب برای افراد مسنى که می خواهند فضای بین لب و بینی خود را کاهش دهند، مى تواند گزینه مناسبى باشد، چراکه این فضا به طور معمول و با افزایش سن افزایش می یابد و باعث می شود لب ها نازک تر به نظر برسند و فاصله آنها نسبت به بینى زیاد شود.

همچنین علاوه بر افراد مسن، افراد جوان تر نیز که مى خواهند لب هاى زیباترى داشته باشند اما در عین حال مایل به انجام روش هاى تزریقى نیز نیستند، مى توانند گزینه مناسبى براى انجام لیفت سانترال لب باشند. بى میلى نسبت به روش هاى تزریقى ممکن است به جهت غیر طبیعى بودن و یا موقت و غیر دائمى بودن نتیجه آنها باشد. این در حالى است که عمل جراحى زیبایى لیفت سانترال لب یک روش دائمى و همیشگى است.

فیلم جراحی کوتاه کردن فاصله لب و بینی 

 

همانطور که مشاهده نمودید ، به کمک این جراحی می توان فاصله ی لب ها از بینی را کم تر نمود ، که این عمل در نهایت منجر به لیفت شدن لب ها و فرم دهی بهتر آن و همچنین ایجاد توازن میان اجزای صورت می شود . لیفت سانترال لب یک جراحی کاملا تخصصی است که باید حتما توسط جراح با تجربه و متخصص انجام شود . دقت داشته باشید که برای انتخاب بهترین جراح لیفت سانترال لب  نیاز است تا شما نمونه کارها و ویدئو های منتظر شده از جراح را به خوبی بررسی نموده و میزان رضایتمندی بیماران را از انجام این جراحی دقیق و حساس بسنجید . دقت داشته باشید که انتخاب جراح مهم ترین مساله برای دریافت بهترین نتیجه می باشد از این رو با دقت و ملاحظه کافی این اقدام را انجام دهید .

 

بیهوشی در جراحی سانترال لب 

این جراحی با ایجاد بی حسی در ناحیه مورد نظر و به صورت کاملا سرپایی قابل انجام می باشد ، اما در مواردی که نیاز باشد تا جراحی های دیگری به صورت هم زمان انجام شود ، نیاز به بیهوشی عمومی فرد خواهد بود . البته در نهایت تشخیص نوع بی هوشی در افراد با توجه به شرایطی که جراح مد نظر قرار می دهد ، متفاوت خواهد بود و ممکن است برای انجام جراحی سانترال لب به تنهایی، از بی هوشی عمومی به جای بی حسی موضعی استفاده شود . بنابراین نوع بیهوشی با توجه به شرایط فرد متقاضی تعیین می شود .

مراقبت هاى قبل از عمل جراحى لیفت سانترال لب

هر عمل جراحى نیاز به برخى مراقبت ها و رعایت برخى نکات قبل از انجام عمل دارد. قبل از انجام عمل جراحى لیفت سانترال لب رعایت نکات زیر لازم است؛

 • خوددارى از خوردن و نوشیدن به مدت ۶ ساعت قبل از عمل
 • توقف استعمال سیگار و دخانیات به مدت یک هفته قبل و بعد از عمل، زیرا سیگار کشیدن مى تواند فرایند بیهوشى را تحت تاثیر قرار دهد.
 • خوددارى از مصرف نوشیدنى هاى الکلى به مدت ۴٨ ساعت قبل از عمل
 • خوددارى از مصرف داروهایى مانند آسپرین که موجب رقیق شدن خون مى شوند، این داروها مى توانند خطر بروز خونریزى را افرایش دهند

 

لازم به ذکر است که عمل لیفت لب به صورت سرپایى انجام مى شود و معمولا بیمار به جاى بیهوشى عمومى تحت بی حسى موضعى قرار مى گیرد، چراکه درد ناشى از این عمل خیلى شدید و غیر قابل تحمل نیست.

طى این عمل یک قطعه کوچک بافت و پوست از جایی بین بینی و دهان برداشته می شود، البته محل دقیق آن بستگی به شرایط بیمار دارد. همچنین بخیه ها نیز پس از گذشت یک هفته از عمل برداشته مى شوند.

 

مراقبت هاى بعد از عمل جراحى لیفت سانترال لب

روند بهبودى و مراقبت هاى بعد از عمل لیفت سانترال لب شامل موارد زیر است؛

 • استراحت مطلق به مدت ٢۴ ساعت بعد از عمل
 • اجتناب از فعالیت و ورزش هاى سنگین در هفته های بعد از عمل
 • خوددارى از استعمال سیگار و دخانیات به مدت دو هفته
 • اجتناب از خوابیدن روى صورت به هنگام استراحت
 • خوددارى از بیان و حالات شدید چهره و دهان
 • استفاده از یک مسواک کوچک و به کار گیرى دقت در استفاده از آن
 • مرطوب نگه داشتن لب و محل زخم و بخیه با استفاده از یک کرم و پماد ساده

 

 

 

آیا لیفت سانترال لب عوارض و خطراتى هم دارد؟ 

لیفت لب نیز مانند همه جراحی ها مى تواند دارای برخی از عوارض بالقوه و احتمالى باشد. اما باید گفت که این عمل یکى از عمل هاى ایمن و بى خطر است که عوارض نادرى دارد. برخى از این عوارض جانبى مى تواند شامل موارد زیر باشد؛

 • ماندگارى جای زخم و بخیه
 • ترمیم و بهبودى ضعیف جاى زخم و بخیه
 • بروز آسیب عصبى
 • واکنش آلرژیک به بیهوشى عمومى
 • بروز خونریزى در حین یا بعد از عمل

 

نکته آخر

لیفت سانترال لب نوعى جراحی زیبایی است که می تواند لب فوقانی را بزرگتر و برجسته تر به نظر برساند. چنانچه پیش تر نیز گفته شد لیفت لب بر خلاف تزریق لب یک روش و راه حل دائمى و ثابت است.

همچنین افرادی که به دنبال یک نتیجه طبیعى هستند و دوست ندارند لب آنها مانند اردک و یا عروسک به نظر برسد، مى توانند به جاى تزریق لب که داراى نتایجى مصنوعى است از لیفت سانترال لب استفاده کنند.

علاوه بر این لازم به ذکر است که کسانی که نمی توانند حدود چهار هفته پس از عمل جراحی، استعمال سیگار و دخانیات را متوقف کنند یا کسانی که فضای کوچکى بین بینی و دهان خود دارند، کاندیداهاى خوبی برى انجام این عمل نخواهند بود.

در نهایت نیز یافتن یک جراح پلاستیک معتبر برای انجام عمل جراحی و پیروی از دستورالعمل های جراح، قبل و بعد از عمل ضروری است.

 

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × پنج =

Call Now Button