دکتر شبنم شادابی » زیبایی لب » جراحی سانترال لب
مدت زمان مطالعه ۱۸ دقیقه

جراحی سانترال لب

برای بهبود فرم لب از جمله برجسته کردن، کاهش فاصله بین بینی و لب و تغییر فرم آن می توان لیفت لب و سانترال لب را انجام داد که بسیار کاربردی، به صرفه و موثر هستند. جراحی  سانترال لب یکی از اعمال جراحی زیبایی است که می تواند فرم ایده آل تری به لب ها بدهد، این جراحی برای افرادی مناسب است که طول لب بالای آن ها نسبت به بینی شان زیاد است و دندان های بالایی به صورت کامل پوشیده می شود و قابل مشاهده نیست. در این مقاله درباره عمل زیبایی سانترال لب و لیفت لب توضیحات کاملی ارائه شده است در در صورتی که تمایل به انجام این عمل های زیبایی دارید با آگاهی کامل به سراغ آن ها بروید.

یکی از مهم ترین نکات در رابطه با این مشکل ، افزایش سن می باشد ، به مرور زمان و گذشت سن این وضعیت بیشتر و وخیم تر شده و می تواند تاثیر به سزایی در چهره تان داشته باشد.

به طور کلی با بالا رفتن سن، لب بالا حجم خود را از دست می دهد و همین امر باعث می شود که طول لب ها نسبت به بینی بیشتر شود، با افزایش فاصله ی بینی و لب ها این عارضه بیشتر نمایان می شود و همین امر یکی از نشانه های پیری می باشد.

لیفت لب و جراحی سانترال لب ها علاوه بر افراد مسن در افراد جوان نیز قابل انجام است و می تواند فرم ایده آل و زیبایی را به چهره و به خصوص به لب ها ارائه دهد.

در این مطلب نخست درباره لیفت لب، سپس جراحی سانترال لب و در نهاریت عمل زیبایی لیفت سانترال لب صحبت خواهیم کرد.

فهرست مطلب

لیفت لب

لیفت لب یکی از محبوبترین روش های زیبایی برای حجیم کردن لب است که در این مطلب درباره نحوه انجام ان و درباره آمادگی و مراقبت های پس از آن و نحوه افزایش ماندگاری لیفت لب، توضیح داده خواهد شد. ممکن است شما هم قبلا درباره تزریق ژل لب و انواع جراحی های زیبایی لب شنیده اید، این روش ها اغلب به عنوان پرکننده ها در لب استفاده شده که می تواند موقت و دائمی باشد، اما یکی از روش های زیبایی لب، لیفت لب است که تاثیر بسزایی در زیبایی و فرم زیبای لب خواهد شد، برای کسب اطلاعات بیشتر درباره لیفت لب، روند بهبودی و مراقبت های پس از آن و.. ادامه مطلب را با سایت دکتر شبنم شادابی، جراح پلاستیک بینی در شمال تهران هستند.

عمل لیفت لب چیست؟

اگر بخواهیم به اختصار لیفت لب را توضیح دهیم، باید بگوییم لیفت لب یک عمل زیبایی است که در مطب انجام شده و در این عمل فضای میان بینی و لب کوتاه تر خواهد شد و به اصطلاح لب، لیفت می شود. در نهایت باعث می شود لب ها بعد از عمل لیفت لب، برجسته تر و پر تر به نظر برسند و فرم اصلی لب بیشتر نمایان می شود.
در حقیقت عمل لیفت لب گزینه ی بسیار عالی برای افرادی است که می خواهند حجم لب بالای خود را افزایش دهند.

لیفت لب چگونه انجام می شود؟

جراحی لیفت لب طی بیهوشی انجام شده و در این عمل زیبایی لب، برش هایی در نواحی مشخص ایجاد شده و سپس بخیه زده می شود، در ادامه انواع عمل زیبایی لب توضیح داده شده است:

لیفت لب از زیر بینی

در این روش قسمتی از پوست زیر بینی برداشته می شود و سپس پوست به بالا کشیده شده تا فاصله ی لب فوقانی از بینی کاهش یابد در نهایت محل برش بخیه زده می شود.

عمل زیبایی گوشه لب

نواحی انتهایی لب برخی از افراد حالت افتاده دارد که نیاز به لیفت پیدا می کند. بنابراین برش هایی در حاشیه لب ایجاد می شود و به مقدار بسیار کوچک پوست برداشته می شود و سپس حاشیه لب لیفت شده و در نهایت بخیه زده می شود.

انواع روش های بالاکشیدن لب

کسب آگاهی لازم درباره انواع روش های لیفت لب می تواند کمک بسیار زیادی به فرد برای یک گفتگوی آگاهانه با پزشک متخصص کند که کدام روش و چگونه برای زیباتر شدن هر چه بیشتر لب کمک کند، بنابراین در ادامه روش های گوناگون برای لیفت لب توضیح داده خواهد شد.

بیشتر بخوانید
برجستگی دائم لب

سانترال لب

سانترال لب نیز یکی از روش هایی است که منجربه بالاکشیده شدن هرچه بیشتر لب خواهد شد و از رایج ترین و پرطرفدارترین روش های لیفت لب محسوب می شود، با ایجاد برشی زیر بینی، قسمت مرکزی لب فوقانی به سمت بالا کشیده می شود که در نهایت فاصله میان لب و بینی کاهش خواهد یافت.

بهترین-جراح-لیفت-لب-در-شمال-تهران

لیفت لب به صورت ایتالیایی

در روش لیفت لب با برش زیر بینی، برشی کلی زیر بینی ایجاد می شود، اما در روش لیفت لب به صورت ایتالیایی ، دو برش بسیار کوچک زیر بینی ایجاد شده که به مراتب محل برش کمتر و ظرافت بیشتری دارد.

لیفت لب به طور مستقیم

در این روش از انواع روش های لیفت لب، مقدار اندکی از پوست حاشیه ی بیرونی لب برداشته شده و با برش کوچک ایجاد شده، قسمتی از پوست را بالا کشیده و لب ظاهرا برجسته تر و پررنگ تر خواهد شد.

لیفت گوشه های لب

برخی از افراد تمایل دارند، چهره ای خندان تر داشته باشند، بنابراین لیفت گوشه های لب به این افراد پیشنهاد می شود، در این روش پوست قسمت های گوشه ی لب برداشته شده و قسمت هایی از لب به سمت بالا کشیده می شود.

این روش علاوه بر خندان شدن بیشتر لب و چهره، به افرادی توصیه می شود که گوشه های لبهایشان به سمت پایین است و دچار افتادگی شده است. که برخی از افراد علاوه بر لیفت گوشه های لب، لیفت کلی لب را به صورت همزمان نیز انجام می دهند.

لیفت لب با برش در زیر بینی یا شاخ گاوی

همانطور که از نام این نوع از روش لیفت لب مشخص است، برشی در زیر بینی داده می شود که علاوه بر مرکز لب، قسمت های چپ و راست لب را می توان بالا کشید.

نکته کلیدی برای لیفت لب آن است که حتما نزد متخصصین این عمل را انجام دهید تا این ناحیه ی حساس دچار آسیب های جبران ناپذیر نشود.

افراد کاندید برای لیفت لب

به طور کلی عده ی زیادی که تصمیم به انجام عمل لیفت لب می گیرند، از فرم لب خود ناراضی بوده و تمایل دارند لب هایی برجسته، بالا کشیده شده و یا خندان داشته باشند.

اما به طور کلی با گذشت زمان ممکن است لب حالت افتاده پیدا کند و یا باریک تر شود، که در این زمان یکی از بهترین گزینه های موثر در زیبایی، لیفت لب می باشد.

آمادگی های لازم قبل از زیباسازی لب

 • قبل از انجام هر گونه خدمات جراحی و یا حتی هر نوع خدمات درمانی بسیار کوچکی، توصیه می شود مجموعه ای از نکات مراقبتی را مد نظر قرار دهید:
 • اگر سابقه بیماری و حساسیتی پوستی دارید و هر گونه مشکل پوستی و …حتما قبلا به پزشک خود اطلاع دهید.
 • ممکن است بیماری پوستی و یا عفونتی بیمار داشته باشد که حتما باید پزشک خود را در جریان بگذارید.
 • برخی از داروها منجربه رقیق شدن هرچه بیشتر خون می شود، که ممکن است تداخلی در روند عمل و بهبودی داشته باشد که باید به پزشک خود اطلاع دهید تا از چندین هفته قبل از عمل لیفت لب، داروی مربوطه قطع گردد.

شرایط عمل لیفت لب

عمل لیفت لب در دسته جراحی های سرپایی و کم خطر بوده که اغلب تحت بیهوشی کامل انجام خواهد شد.

جراحی لیفت لب معمولا ۲ ساعت زمان می برد.

هزینه عمل لیفت لب

 • همانطور که گفته شد عمل لیفت لب انواع گوناگونی دارد و ممکن است همزمان با نوع دیگری از عمل لیفت لب انجام گیرد، بنابراین هزینه طبیعتا بالاتر خواهد رفت.
 • یکی دیگر از مواردی که در هزینه لیفت لب موثر است، اینکه چه کسی و در چه محلی این عمل را انجام داده است.
 • اما می توان برای اطلاع از هزینه جدید عمل لیفت لب با شماره های تماس بگیرید.

می توان برای اطلاع از هزینه جدید عمل لیفت لب و انجام عمل لیفت لب، از راه های ارتباطی زیر با دکتر شبنم شادابی و یا مراکز انجام لیفت لب تماس حاصل فرمایید.

بهترین نمونه کارهای سانترال و لیفت لب در تهران

ویدئوهای حقیقی از لیفت و سانترال لب در اتاق عمل

آیا عمل لیفت لب عوارض دارد؟

هر نوع جراحی و عملی ممکن است مجموعه ای از عوارضی را به همراه داشته باشد که عوارض ایجاد شده خطرناک و غیر قابل کنترل و یا طبیعی و قابل کنترل باشند.

اما عوارض پس از عمل لیفت لب، بسیار اندک و قابل پیشگیری است در صورتی که پس از انجام عمل لیفت لب، بیمار طبق توصیه های پزشک رفتار کند.

بنابراین کبودی، خونریزی، تورم و ناراحتی های طبیعی را ممکن است پس از عمل لیفت لب تجربه کنید که این عوارض طبیعی بود و عکس العمل طبیعی بدن در برابر برش ها و اعمالی است که انجام شده است، اما این عوارض به مرور بهتر شده و با انجام روش هایی نیز به زودی بهبود خواهد یافت، از جمله: دست نزدن به نواحی مورد نظر، رعایت توصیه های پزشک و رعایت نکان بهداشتی.

زمان بهبودی کامل بعد از عمل لیفت لب

 • بیمار پس از پایان عمل لیفت لب نیازی نیست که در محل جراحی بماند و همان روز می تواند به خانه بازگردد.
 • اغلب توصیه می شود به مدت چندین روز طبق توصیه پزشک، غذاهای نرم تر مصرف نماید.
 • پس از عمل لیفت لب، لب ورم داشته و ممکن است احساس ناراحتی و یا سفتی کنید که طبیعی بوده و به زودی برطرف خواهد شد.
 • اگر بیمار طبق توصیه های پزشک رعایت کرده و پماد ها را مرتب مصرف نماید، اغلب تمام تورم و قرمزی ها طی یک ماه به کلی برطرف خواهد شد.

بهترین دکتر عمل لیفت لب کیست؟

یکی از کلیدی ترین نکات برای عمل لیفت لب آن است که برای انجام این عمل، به بهترین جراح لیفت لب در تهران مراجعه کنید زیرا امروزه دیده می شود افراد برای انجام این عمل به افراد غیر متخصص و بی تجربه مراجعه کرده اند و آسیب های غیر قابل جبرانی دیده اند، اما زمانی که برای انجام این عمل به جراحان متبهر و بهترین دکتر برای لیفت لب مراجعه کنید، متناسب با فرم صورت و بینی بهترین روش لیفت لب بدون هرگونه عوارضی انجام گرفته و جای هیچ گونه نگرانی نخواهد داشت .

بیشتر بخوانید
برجستگی دائم لب

 جوانسازی با لیفت سانترال لب

همانطور که بیان شد به کمک جراحی سانترال لب  می توانید آثار پیری صورت را از بین ببرید، دقت داشته باشید که  با این جراحی می توانید فاصله بینی تا لب ها را کاهش دهید از طرفی می توانید از سایر روش های فرم دهی به لب ها مانند تزریق ژل لب به صورت هم زمان استفاده نمایید ، با این روش جوانسازی لب ها به صورت کامل انجام خواهد شد.

اگر لب های شما حجم ایده آل و مناسبی داشته باشد نیازی به تزریق ژل در لب ها نمی باشد و تنها لیفت سانترال لب شما را به نتیجه ی دلخواه خواهد رساند .

تاثیرات سانترال لب

سانترال لب ها تنها به بالا کشیدن و فرم دهی در قسمت میانی لب ها می پردازد، بسیاری از افراد در زمان مراجعه بر این باور هستند که با انجام این جراحی می توانند خطوط خنده اطراف لب ها را نیز از بین ببرند ، این نتیجه با انجام جراحی سانترال لب حاصل نمی شود و فرد باید به صورت جداگانه یا از جراحی لیفت صورت و یا تزریق ژل در خط خنده کمک بگیرد . همانطور که بیان شد سانترال لب ها تاثیری در فرم و یا افتادگی گوشه های دهان نخواهد داشت .

هدف از انجام سانترال لب

جراحی سانترال لب برای کاهش فاصله ی بینی و لب ها می باشد، این اقدام می تواند با تغییرات بسیار شگفت انگیزی در چهره همراه باشد. برخی از افراد نیز برای اینکه بتوانند مقداری از دندان های خود را نمایان کنند و چهره ای سینمایی تر داشته باشند از این جراحی استفاده می کنند ، همینطور برای برجسته کردن قسمت مرکزی لب ها نیز از جراحی سانترال لب استفاده خواهد شد.

آیا جراحی لیفت لب دارای عارضه یا جای جراحی می باشد ؟

جراحی لیفت لب به دلیل اینکه نیاز به برش در زیر بینی دارد ، باید حتما توسط جراح متخصص و با تجربه ای انجام شود که کمترین میزان از جراحت را به همراه داشته باشد .

البته بخیه ها به قدری ظریف و حساس زده می شوند که بهه راحتی قابل مشاهده نخواهند بود اما با استفاده از کرم های ترمیم کننده بعد از کشیدن بخیه های مربوطه می توان تا حدود بسیاری از جای بخیه ها را محو نمود .

در نظر داشته باشید که مهم ترین مساله در این جراحی تکنیک جراح برای انجام لیفت لب می باشد .

این جراحی عارضه ای در بر ندارد و تنها عارضه ی آن اسکار باقی مانده از آن در زیر بینی است ، البته همانطور که بیان شد در صورتی که این اقدام کاملا تخصصی انجام شود اسکار بسیار اندک و نا معلوم خواهد بود .

جراحی لیفت لب یا سانترال لب

جراحی سانترال لب در افراد مختلف قابل انجام است اما بهترین افراد برای این عمل زیبایی کسانی هستند که لب های متناسبی دارند اما فاصله ی بینی و لب بالا بسیار زیاد می باشد . با لیفت لب در جایگاه مناسب ، فرم ایجاد شده بسیار زیبا و شکیل خواهد بود .

لیفت سانترال لب بالا یکی ازعمل های زیبایی است که به هیچ عنوان بعد از انجام اثر غیر طبیعی و غیر عادی از خود به جای نمیگذارد . نتیجه ی این جراحی به قدری طبیعی بوده که حتی نزدیک ترین افراد هم متوجه نخواهند شد که چه تغییری را در خود ایجاد نموده اید .

در جراحی سانترال لب برش های مورد نیاز در زیر و یا داخل سوراخ های بینی زده می شود که این مساله می تواند در بهبودی زخم های ناشی از جراحی و مخفی شدن محل جراحی کمک بزرگی بنماید .

عمل جراحی لیفت سانترال لب

درحالى که بسیارى از افراد از فرم طبیعى لب هاى خود راضى هستند و بین لب و سایر اجزاى صورت خود احساس تناسب و هماهنگى مى کنند اما برخى دیگر از فرم لب ها و نسبت آن با سایر عناصر چهره ناخشنود هستند. علاوه بر این برخى از افراد به طور خاص بخاطر فاصله بسیار زیاد بین لب بالایى و بینى احساس ناراحتى و نا زیبایى دارند.

مطلب ارائه شده توسط دکتر شبنم شادابی متخصص گوش ، حلق و بینی در رابطه با جراحی سانترال لب پاسخگوی تمامی سوالات شما خواهد بود .

عمل جراحی لیفت سانترال لب چگونه است؟

لیفت سانترال لب یا لیفت مرکزى لب یک روش جراحى زیبایى است که با ایجاد برش بین فضای پایین بینی و لب، فاصله بین لب و بینى را کوتاه می کند و کاهش مى دهد.

بنابراین لیفت لب یک عمل جراحی سرپایى است که فضای بین بینی و لب فوقانى را کوتاه می کند. این عمل باعث می شود لب ها کامل تر و برجسته تر به نظر برسند. به طور کلى لیفت سانترال لب براى افرادى که مى خواهند به لب هاى خود حجم و فرمى زیبا بدهند، بسیار مناسب است.

چه افرادى کاندیدای مناسب برای لیفت سانترال لب هستند؟

لیفت لب برای افراد مسنى که می خواهند فضای بین لب و بینی خود را کاهش دهند، مى تواند گزینه مناسبى باشد، چراکه این فضا به طور معمول و با افزایش سن افزایش می یابد و باعث می شود لب ها نازک تر به نظر برسند و فاصله آنها نسبت به بینى زیاد شود.

بیشتر بخوانید
آگمنتیشن لب

همچنین علاوه بر افراد مسن، افراد جوان تر نیز که مى خواهند لب هاى زیباترى داشته باشند اما در عین حال مایل به انجام روش هاى تزریقى نیز نیستند، مى توانند گزینه مناسبى براى انجام لیفت سانترال لب باشند. بى میلى نسبت به روش هاى تزریقى ممکن است به جهت غیر طبیعى بودن و یا موقت و غیر دائمى بودن نتیجه آنها باشد. این در حالى است که عمل جراحى زیبایى لیفت سانترال لب یک روش دائمى و همیشگى است.

فیلم جراحی کوتاه کردن فاصله لب و بینی 

همانطور که مشاهده نمودید ، به کمک این جراحی می توان فاصله ی لب ها از بینی را کم تر نمود ، که این عمل در نهایت منجر به لیفت شدن لب ها و فرم دهی بهتر آن و همچنین ایجاد توازن میان اجزای صورت می شود . لیفت سانترال لب یک جراحی کاملا تخصصی است که باید حتما توسط جراح با تجربه و متخصص انجام شود . دقت داشته باشید که برای انتخاب بهترین جراح لیفت سانترال لب  نیاز است تا شما نمونه کارها و ویدئو های منتظر شده از جراح را به خوبی بررسی نموده و میزان رضایتمندی بیماران را از انجام این جراحی دقیق و حساس بسنجید . دقت داشته باشید که انتخاب جراح مهم ترین مساله برای دریافت بهترین نتیجه می باشد از این رو با دقت و ملاحظه کافی این اقدام را انجام دهید .

بیهوشی در جراحی سانترال لب 

این جراحی با ایجاد بی حسی در ناحیه مورد نظر و به صورت کاملا سرپایی قابل انجام می باشد ، اما در مواردی که نیاز باشد تا جراحی های دیگری به صورت هم زمان انجام شود ، نیاز به بیهوشی عمومی فرد خواهد بود . البته در نهایت تشخیص نوع بی هوشی در افراد با توجه به شرایطی که جراح مد نظر قرار می دهد ، متفاوت خواهد بود و ممکن است برای انجام جراحی سانترال لب به تنهایی، از بی هوشی عمومی به جای بی حسی موضعی استفاده شود . بنابراین نوع بیهوشی با توجه به شرایط فرد متقاضی تعیین می شود .

مراقبت هاى قبل از عمل جراحى لیفت سانترال لب

هر عمل جراحى نیاز به برخى مراقبت ها و رعایت برخى نکات قبل از انجام عمل دارد. قبل از انجام عمل جراحى لیفت سانترال لب رعایت نکات زیر لازم است؛

 • خوددارى از خوردن و نوشیدن به مدت ۶ ساعت قبل از عمل
 • توقف استعمال سیگار و دخانیات به مدت یک هفته قبل و بعد از عمل، زیرا سیگار کشیدن مى تواند فرایند بیهوشى را تحت تاثیر قرار دهد.
 • خوددارى از مصرف نوشیدنى هاى الکلى به مدت ۴٨ ساعت قبل از عمل
 • خوددارى از مصرف داروهایى مانند آسپرین که موجب رقیق شدن خون مى شوند، این داروها مى توانند خطر بروز خونریزى را افرایش دهند

لازم به ذکر است که عمل لیفت لب به صورت سرپایى انجام مى شود و معمولا بیمار به جاى بیهوشى عمومى تحت بی حسى موضعى قرار مى گیرد، چراکه درد ناشى از این عمل خیلى شدید و غیر قابل تحمل نیست.

طى این عمل یک قطعه کوچک بافت و پوست از جایی بین بینی و دهان برداشته می شود، البته محل دقیق آن بستگی به شرایط بیمار دارد. همچنین بخیه ها نیز پس از گذشت یک هفته از عمل برداشته مى شوند.

مراقبت هاى بعد از عمل جراحى لیفت سانترال لب

روند بهبودى و مراقبت هاى بعد از عمل لیفت سانترال لب شامل موارد زیر است؛

 • استراحت مطلق به مدت ٢۴ ساعت بعد از عمل
 • اجتناب از فعالیت و ورزش هاى سنگین در هفته های بعد از عمل
 • خوددارى از استعمال سیگار و دخانیات به مدت دو هفته
 • اجتناب از خوابیدن روى صورت به هنگام استراحت
 • خوددارى از بیان و حالات شدید چهره و دهان
 • استفاده از یک مسواک کوچک و به کار گیرى دقت در استفاده از آن
 • مرطوب نگه داشتن لب و محل زخم و بخیه با استفاده از یک کرم و پماد ساده

آیا لیفت سانترال لب عوارض و خطراتى هم دارد؟ 

لیفت لب نیز مانند همه جراحی ها مى تواند دارای برخی از عوارض بالقوه و احتمالى باشد. اما باید گفت که این عمل یکى از عمل هاى ایمن و بى خطر است که عوارض نادرى دارد. برخى از این عوارض جانبى مى تواند شامل موارد زیر باشد؛

 • ماندگارى جای زخم و بخیه
 • ترمیم و بهبودى ضعیف جاى زخم و بخیه
 • بروز آسیب عصبى
 • واکنش آلرژیک به بیهوشى عمومى
 • بروز خونریزى در حین یا بعد از عمل

نکته های پایانی

 • لیفت سانترال لب نوعى جراحی زیبایی است که می تواند لب فوقانی را بزرگتر و برجسته تر به نظر برساند. چنانچه پیش تر نیز گفته شد لیفت لب بر خلاف تزریق لب یک روش و راه حل دائمى و ثابت است.
 • همچنین افرادی که به دنبال یک نتیجه طبیعى هستند و دوست ندارند لب آنها مانند اردک و یا عروسک به نظر برسد، مى توانند به جاى تزریق لب که داراى نتایجى مصنوعى است از لیفت سانترال لب استفاده کنند.
 • علاوه بر این لازم به ذکر است که کسانی که نمی توانند حدود چهار هفته پس از عمل جراحی، استعمال سیگار و دخانیات را متوقف کنند یا کسانی که فضای کوچکى بین بینی و دهان خود دارند، کاندیداهاى خوبی برى انجام این عمل نخواهند بود.
 • در نهایت نیز یافتن یک جراح پلاستیک معتبر برای انجام عمل جراحی و پیروی از دستورالعمل های جراح، قبل و بعد از عمل ضروری است.

دکتر شبنم شادابی

دکتر شبنم شادابی

دکتر شبنم شادابی متولد بیستم تیر ماه سال 1353 در تهران است.
دکتر شادابی در سال 1372 در رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایران پذیرفته شدند و در سال 1380 از دانشگاه پزشکی فارغ التحصیل شدند.
در سال 1385 تخصص جراحی گوش و حلق و بینی خود را از دانشگاه علوم پزشکی تهران دریافت کردند.
دوره تکمیلی جراحی عملکردی اندوسکوپی بینی و سینوس را در کشور بلژیک گذرانده اند.

برچسب ها:
مقالات مرتبط
آگمنتیشن لب

آگمنتیشن لب

آگمنتیشن لب یک عمل زیبایی است که منجربه زیباتر شدن و پر تر شدن لب می شود، این روزها به کارگیری...

برجستگی دائم لب

برجستگی دائم لب

حجم دهی دائم به لب یکی از خدمات پر طرفدار دکتر شبنم شادابی ، متخصص گوش حلق و بینی  جراحی برجستگی...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.