دکتر شبنم شادابی » زیبایی لب » جراحی سانترال لب
مدت زمان مطالعه ۱۸ دقیقه

جراحی سانترال لب

برای بهبود فرم لب از جمله برجسته کردن، کاهش فاصله بین بینی و لب و تغییر فرم آن می توان لیفت لب و سانترال لب را انجام داد که بسیار کاربردی، به صرفه و موثر هستند. جراحی  سانترال لب یکی از اعمال جراحی زیبایی است که می تواند فرم ایده آل تری به لب ها بدهد، این جراحی برای افرادی مناسب است که طول لب بالای آن ها نسبت به بینی شان زیاد است و دندان های بالایی به صورت کامل پوشیده می شود و قابل مشاهده نیست. در این مقاله درباره عمل زیبایی سانترال لب و لیفت لب توضیحات کاملی ارائه شده است در در صورتی که تمایل به انجام این عمل های زیبایی دارید با آگاهی کامل به سراغ آن ها بروید.

 

یکی از مهم ترین نکات در رابطه با این مشکل ، افزایش سن می باشد ، به مرور زمان و گذشت سن این وضعیت بیشتر و وخیم تر شده و می تواند تاثیر به سزایی در چهره تان داشته باشد.

به طور کلی با بالارفتن سن، لب بالا حجم خود را از دست می دهد و همین امر باعث می شود که طول لب ها نسبت به بینی بیشتر شود، با افزایش فاصله ی بینی و لب ها این عارضه بیشتر نمایان می شود و همین امر یکی از نشانه های پیری می باشد.

لیفت لب و جراحی سانترال لب ها علاوه بر افراد مسن در افراد جوان نیز قابل انجام است و می تواند فرم ایده آل و زیبایی را به چهره و به خصوص به لب ها ارائه دهد.

در این مطلب نخست درباره لیفت لب، سپس جراحی سانترال لب و در نهاریت عمل زیبایی لیفت سانترال لب صحبت خواهیم کرد.

 

فهرست مطلب

لیفت لب

لیفت لب یکی از محبوبترین روش های زیبایی برای حجیم کردن لب است که در این مطلب درباره نحوه انجام ان و درباره آمادگی و مراقبت های پس از آن و نحوه افزایش ماندگاری لیفت لب، توضیح داده خواهد شد. ممکن است شما هم قبلا درباره تزریق ژل لب و انواع جراحی های زیبایی لب شنیده اید، این روش ها اغلب به عنوان پرکننده ها در لب استفاده شده که می تواند موقت و دائمی باشد، اما یکی از روش های زیبایی لب، لیفت لب است که تاثیر بسزایی در زیبایی و فرم زیبای لب خواهد شد، برای کسب اطلاعات بیشتر درباره لیفت لب، روند بهبودی و مراقبت های پس از آن و.. ادامه مطلب را با سایت دکتر شبنم شادابی، جراح پلاستیک بینی در شمال تهران هستند.

عمل لیفت لب چیست؟

اگر بخواهیم به اختصار لیفت لب را توضیح دهیم، باید بگوییم لیفت لب یک عمل زیبایی است که در مطب انجام شده و در این عمل فضای میان بینی و لب کوتاه تر خواهد شد و به اصطلاح لب، لیفت می شود. در نهایت باعث می شود لب ها بعد از عمل لیفت لب، برجسته تر و پر تر به نظر برسند و فرم اصلی لب بیشتر نمایان می شود.
در حقیقت عمل لیفت لب گزینه ی بسیار عالی برای افرادی است که می خواهند حجم لب بالای خود را افزایش دهند.

لیفت لب چگونه انجام می شود؟

جراحی لیفت لب طی بیهوشی انجام شده و در این عمل زیبایی لب، برش هایی در نواحی مشخص ایجاد شده و سپس بخیه زده می شود، در ادامه انواع عمل زیبایی لب توضیح داده شده است:

لیفت لب از زیر بینی

در این روش قسمتی از پوست زیر بینی برداشته می وشد و سپس پوست به بالا کشیده شده تا فاصله ی لب فوقانی از بینی کاهش یابد در نهایت محل برش بخیه زده می شود.

عمل زیبایی گوشه لب

نواحی انتهایی لب برخی از افراد حالت افتاده دارد که نیاز به لیفت پیدا می کند. بنابراین برش هایی در حاشیه لب ایجاد می شود و به مقدار بسیار کوچک پوست برداشته می شود و سپس حاشیه لب لیفت شده و در نهایت بخیه زده می شود.

انواع روش های بالاکشیدن لب

کسب آگاهی لازم درباره انواع روش های لیفت لب می تواند کمک بسیار زیادی به فرد برای یک گفتگوی آگاهانه با پزشک متخصص کند که کدام روش و چگونه برای زیباتر شدن هر چه بیشتر لب کمک کند، بنابراین در ادامه روش های گوناگون برای لیفت لب توضیح داده خواهد شد.

سانترال لب

سانترال لب نیز یکی از روش هایی است که منجربه بالاکشیده شدن هرچه بیشتر لب خواهد شد و از رایج ترین و پرطرفدارترین روش های لیفت لب محسوب می وشد، با ایجاد برشی زیر بینی، قسمت مرکزی لب فوقانی به سمت بالا کشیده می شود که در نهایت فاصله میان لب و بینی کاهش خواهد یافت.

بهترین-جراح-لیفت-لب-در-شمال-تهران

لیفت لب به صورت ایتالیایی

در روش لیفت لب با برش زیر بینی، برشی کلی زیر بینی ایجاد می وشد، اما در روش لیفت لب به صورت ایتالیایی ، دو برش بسیار کوچک زیر بینی ایجاد شده که به مراتب محل برش کمتر و ظرافت بیشتری دارد.

لیفت لب ب طور مستقیم

در این روش از انواع روش های لیفت لب، مقدار اندکی از پوست حاشیه ی بیرونی لب برداشته شده و با برش کوچک ایجاد شده، قسمتی از پوست را بالا کشیده و لب ظاهرا برجسته تر و پررنگ تر خواهد شد.

 

لیفت گوشه های لب

برخی از افراد تمایل دارند، چهره ای خندان تر داشته باشند، بنابراین لیفت گوشه های لب به این افراد پیشنهاد می شود، در این روش پوست قسمت های گوشه ی لب برداشته شده و قسمت هایی از لب به سمت بالا کشیده می شود.

این روش علاوه بر خندان شدن بیشتر لب و چهره، به افرادی توصیه می شود که گوشه های لبهایشان به سمت پایین است و دچار افتادگی شده است. که برخی از افراد علاوه بر لیفت گوشه های لب، لبفت کلی لب را به صورت همزمان نیز انجام می دهند.

لیفت لب با برش در زیر بینی یا شاخ گاوی

همانور که از نام این نوع از روش لیفت لب مشخص است، برشی در زیر بینی داده می شود که علاوه بر مرکز لب، قسمت های چپ و است لب را می توان بالا کشید.

نکته کلیدی برای لیفت لب آن است که حتما نزد متخصصین ان عمل را انجام دهید تا این ناحیه ی حساس دچار آسیب های جبران ناپذیر نشود.

افراد کاندید برای لیفت لب

به طور کلی عده ی زیادی که تصمیم به انجام عمل لیفت لب می گیرند، از فرم لب خود ناراضی بوده و تمایل دارند لب هایی برجسته، بالا کشیده شده و یا خندان داشته باشند.

اما به طور کلی با گذشت زمان ممکن است لب حالت افتاده پیدا کند و یا باریک تر شود، که در این زمان یکی از بهترین گزینه های موثر در زیبایی، لیفت لب می باشد.

آمادگی های لازم قبل از زیباسازی لب

 • قبل از انجام هر گونه خدمات جراحی و یا حتی هر نوع خدمات درمانی بسیار کوچکی، توصیه می شود مجموعه ای از نکات مراقبتی را مد نظر قرار دهید:
 • اگر سابقه بیماری و حساسیتی پوستی دارید و هر گونه مشکل پوستی و …حتما قبلا به پزشک خود اطلاع دهید.
 • ممکن است بیماری پوستی و یا عفونتی بیمار داشته باشد که حتما باید پزشک خود را در جریان بگذارید.
 • برخی از داروها منجربه رقیق شدن هرچه بیشتر خون می شود، که ممکن است تداخلی در روند عمل و بهبودی داشته باشد که باید به پزشک خود اطلاع دهید تا از چندین هفته قبل از عمل لیفت لب، داروی مربوطه قطع گردد.

شرایط عمل لیفت لب

عمل لیفت لب در دسته جراحی های سرپایی و کم خطر بوده که اغلب تحت بیهوشی کامل انجام خواهد شد.

جراحی لیفت لب معمولا 2 ساعت زمان می برد.

هزینه عمل لیفت لب

 • همانطور که گفته شد عمل لیفت لب انواع گوناگونی دارد و ممکن است همزمان با نوع دیگری از عمل لیفت لب انجام گیرد، بنابراین هزینه طبیعتا بالاتر خواهد رفت.
 • یکی دیگر از مواردی که در هزینه لیفت لب موثر است، اینکه چه کسی و در چه محلی این عمل را انجام داده است.
 • اما می توان برای اطلاع از هزینه جدید عمل لیفت لب با شماره های تماس بگیرید.

می توان برای اطلاع از هزینه جدید عمل لیفت لب و انجام عمل لیفت لب، از راه های ارتباطی زیر با دکتر شبنم شادابی و یا مراکز انجام لیفت لب تماس حاصل فرمایید.

بهترین نمونه کارهای سانترال و لیفت لب در تهران

ویدئوهای حقیقی از لیفت و سانترال لب در اتاق عمل

 

آیا عمل لیفت لب عوارض دارد؟

هر نوع جراحی و عملی ممکن است مجموعه ای از عوارضی را به همراه داشته باشد که عوارض ایجاد شده خطرناک و غیر قابل کنترل و یا طبیعی و قابل کنترل بانشد.

ماا عوارض پس از عمل لیفت لب، بسبار اندک و قابل پیشگیری است در صورتی که پس از انجام عمل لیفت لب، بیمار طبق توصیه های پزشک رفتار کند.

بنابراین کبودی، خونریزی، تورم و ناراحتی های طبیعی را ممکن است پس از عمل لیفت لب تجربه کنید که این عوارض طبیعی بود و عکس العمل طبیعی بدن در برابر برش ها و اعمالی است که انجام شده است، اما این عوارض به مرور بهتر شده و با انجام روش هایی نیز به زودی بهبود خواهد یافت، از جمله: دست نزدن به نواحی مورد نظر، رعایت توصیه های پزشک و رعایت نکان بهداشتی.

زمان بهبودی کامل بعد از عمل لیفت لب

 • بیمار پس از پایان عمل لیفت لب نیازی نیست که در محل جراحی بماند و همان روز می تواند به خانه بازگردد.
 • اغلب توصیه می شود به مدت چندین روز طبق نع عمل لیفت لب و توصیه پزشک، غذاهای نرم تر مصرف نماید.
 • پ از عمل لیفت لب، لب ورم داشته و ممکن است احساس ناراحتی و یا سفتی کنید که طبیعی بوده وبه زودی برطرف خواهد شد.
 • اگر بیمار طبق توصیه های پزشک رعایت کرده و پماد ها را مرتب مصرف نماید، اغلب تمام تورم و قرمزی ها طی یک ماه به کلی برطرف خواهد شد.

 

بهترین دکتر عمل لیفت لب کیست؟

یکی از کلیدی ترین نکات برای عمل لیفت لب آن است که برای انجام این عمل، به بهترین جراح لیفت لب در تهران مراجعه کنید زیرا امروزه دیده می وشد افراد برای انجام این عمل به افراد غیلر متخصص و بی تجربه مراجعه کرده اند و آسیب هی غیر قابل جبرانی دیده اند، اما زمانی که برای انجام این عمل به جراحان متبهر و بهتین دکتر برای لیفت لب مراجعه کنید، متنالسب با فرم صورت و بینی بهترین روش لیفت لب بدون هرگونه عوارضی انجام گرفته و جای هیچگونه نگرانی نخواهد داشت .

 جوانسازی با لیفت سانترال لب

همانطور که بیان شد به کمک جراحی سانترال لب  می توانید آثار پیری صورت را از بین ببرید، دقت داشته باشید که  با این جراحی می توانید فاصله بینی تا لب ها را کاهش دهید از طرفی می توانید از سایر روش های فرم دهی به لب ها مانند تزریق ژل لب به صورت هم زمان استفاده نمایید ، با این روش جوانسازی لب ها به صورت کامل انجام خواهد شد.

اگر لب های شما حجم ایده آل و مناسبی داشته باشد نیازی به تزریق ژل در لب ها نمی باشد و تنها لیفت سانترال لب شما را به نتیجه ی دلخواه خواهد رساند .

تاثیرات سانترال لب

سانترال لب ها تنها به بالا کشیدن و فرم دهی در قسمت میانی لب ها می پردازد، بسیاری از افراد در زمان مراجعه بر این باور هستند که با انجام این جراحی می توانند خطوط خنده اطراف لب ها را نیز از بین ببرند ، این نتیجه با انجام جراحی سانترال لب حاصل نمی شود و فرد باید به صورت جداگانه یا از جراحی لیفت صورت و یا تزریق ژل در خط خنده کمک بگیرد . همانطور که بیان شد سانترال لب ها تاثیری در فرم و یا افتادگی گوشه های دهان نخواهد داشت .

هدف از انجام سانترال لب

جراحی سانترال لب برای کاهش فاصله ی بینی و لب ها می باشد، این اقدام می تواند با تغییرات بسیار شگفت انگیزی در چهره همراه باشد. برخی از افراد نیز برای اینکه بتوانند مقداری از دندان های خود را نمایان کنند و چهره ای سینمایی تر داشته باشند از این جراحی استفاده می کنند ، همینطور برای برجسته کردن قسمت مرکزی لب ها نیز از جراحی سانترال لب استفاده خواهد شد.

آیا جراحی لیفت لب دارای عارضه یا جای جراحی می باشد ؟

جراحی لیفت لب به دلیل اینکه نیاز به برش در زیر بینی دارد ، باید حتما توسط جراح متخصص و با تجربه ای انجام شود که کمترین میزان از جراحت را به همراه داشته باشد .

البته بخیه ها به قدری ظریف و حساس زده می شوند که بهه راحتی قابل مشاهده نخواهند بود اما با استفاده از کرم های ترمیم کننده بعد از کشیدن بخیه های مربوطه می توان تا حدود بسیاری از جای بخیه ها را محو نمود .

در نظر داشته باشید که مهم ترین مساله در این جراحی تکنیک جراح برای انجام لیفت لب می باشد .

این جراحی عارضه ای در بر ندارد و تنها عارضه ی آن اسکار باقی مانده از آن در زیر بینی است ، البته همانطور که بیان شد در صورتی که این اقدام کاملا تخصصی انجام شود اسکار بسیار اندک و نا معلوم خواهد بود .

جراحی لیفت لب یا سانترال لب

جراحی سانترال لب در افراد مختلف قابل انجام است اما بهترین افراد برای این عمل زیبایی کسانی هستند که لب های متناسبی دارند اما فاصله ی بینی و لب بالا بسیار زیاد می باشد . با لیفت لب در جایگاه مناسب ، فرم ایجاد شده بسیار زیبا و شکیل خواهد بود .

لیفت سانترال لب بالا یکی ازعمل های زیبایی است که به هیچ عنوان بعد از انجام اثر غیر طبیعی و غیر عادی از خود به جای نمیگذارد . نتیجه ی این جراحی به قدری طبیعی بوده که حتی نزدیک ترین افراد هم متوجه نخواهند شد که چه تغییری را در خود ایجاد نموده اید .

در جراحی سانترال لب برش های مورد نیاز در زیر و یا داخل سوراخ های بینی زده می شود که این مساله می تواند در بهبودی زخم های ناشی از جراحی و مخفی شدن محل جراحی کمک بزرگی بنماید .

عمل جراحی ليفت سانترال لب

درحالى كه بسيارى از افراد از فرم طبيعى لب هاى خود راضى هستند و بين لب و ساير اجزاى صورت خود احساس تناسب و هماهنگى مى كنند اما برخى ديگر از فرم لب ها و نسبت آن با ساير عناصر چهره ناخشنود هستند. علاوه بر اين برخى از افراد به طور خاص بخاطر فاصله بسيار زياد بين لب بالايى و بينى احساس ناراحتى و نا زيبايى دارند.

مطلب ارائه شده توسط دکتر شبنم شادابی متخصص گوش ، حلق و بینی در رابطه با جراحی سانترال لب پاسخگوی تمامی سوالات شما خواهد بود .

عمل جراحی لیفت سانترال لب چگونه است؟

لیفت سانترال لب يا ليفت مركزى لب يك روش جراحى زيبايى است كه با ايجاد برش بين فضای پايين بینی و لب، فاصله بين لب و بينى را کوتاه می کند و كاهش مى دهد.

بنابراين لیفت لب یک عمل جراحی سرپايى است که فضای بین بینی و لب فوقانى را کوتاه می کند. این عمل باعث می شود لب ها کامل تر و برجسته تر به نظر برسند. به طور كلى ليفت سانترال لب براى افرادى كه مى خواهند به لب هاى خود حجم و فرمى زيبا بدهند، بسيار مناسب است.

 

چه افرادى کاندیدای مناسب برای لیفت سانترال لب هستند؟

لیفت لب برای افراد مسنى که می خواهند فضای بین لب و بینی خود را کاهش دهند، مى تواند گزينه مناسبى باشد، چراكه این فضا به طور معمول و با افزايش سن افزایش می یابد و باعث می شود لب ها نازک تر به نظر برسند و فاصله آنها نسبت به بينى زياد شود.

همچنين علاوه بر افراد مسن، افراد جوان تر نيز كه مى خواهند لب هاى زيباترى داشته باشند اما در عين حال مايل به انجام روش هاى تزريقى نيز نيستند، مى توانند گزينه مناسبى براى انجام ليفت سانترال لب باشند. بى ميلى نسبت به روش هاى تزريقى ممكن است به جهت غير طبيعى بودن و يا موقت و غير دائمى بودن نتيجه آنها باشد. اين در حالى است كه عمل جراحى زيبايى ليفت سانترال لب يك روش دائمى و هميشگى است.

 

فیلم جراحی کوتاه کردن فاصله لب و بینی 

 

همانطور که مشاهده نمودید ، به کمک این جراحی می توان فاصله ی لب ها از بینی را کم تر نمود ، که این عمل در نهایت منجر به لیفت شدن لب ها و فرم دهی بهتر آن و همچنین ایجاد توازن میان اجزای صورت می شود . لیفت سانترال لب یک جراحی کاملا تخصصی است که باید حتما توسط جراح با تجربه و متخصص انجام شود . دقت داشته باشید که برای انتخاب بهترین جراح لیفت سانترال لب  نیاز است تا شما نمونه کارها و ویدئو های منتظر شده از جراح را به خوبی بررسی نموده و میزان رضایتمندی بیماران را از انجام این جراحی دقیق و حساس بسنجید . دقت داشته باشید که انتخاب جراح مهم ترین مساله برای دریافت بهترین نتیجه می باشد از این رو با دقت و ملاحظه کافی این اقدام را انجام دهید .

بیهوشی در جراحی سانترال لب 

این جراحی با ایجاد بی حسی در ناحیه مورد نظر و به صورت کاملا سرپایی قابل انجام می باشد ، اما در مواردی که نیاز باشد تا جراحی های دیگری به صورت هم زمان انجام شود ، نیاز به بیهوشی عمومی فرد خواهد بود . البته در نهایت تشخیص نوع بی هوشی در افراد با توجه به شرایطی که جراح مد نظر قرار می دهد ، متفاوت خواهد بود و ممکن است برای انجام جراحی سانترال لب به تنهایی، از بی هوشی عمومی به جای بی حسی موضعی استفاده شود . بنابراین نوع بیهوشی با توجه به شرایط فرد متقاضی تعیین می شود .

مراقبت هاى قبل از عمل جراحى ليفت سانترال لب

هر عمل جراحى نياز به برخى مراقبت ها و رعايت برخى نكات قبل از انجام عمل دارد. قبل از انجام عمل جراحى ليفت سانترال لب رعايت نكات زير لازم است؛

 • خوددارى از خوردن و نوشيدن به مدت ٦ ساعت قبل از عمل
 • توقف استعمال سيگار و دخانيات به مدت يك هفته قبل و بعد از عمل، زيرا سيگار كشيدن مى تواند فرايند بيهوشى را تحت تاثير قرار دهد.
 • خوددارى از مصرف نوشيدنى هاى الكلى به مدت ٤٨ ساعت قبل از عمل
 • خوددارى از مصرف داروهايى مانند آسپرين كه موجب رقيق شدن خون مى شوند، اين داروها مى توانند خطر بروز خونريزى را افرايش دهند

لازم به ذكر است كه عمل لیفت لب به صورت سرپايى انجام مى شود و معمولا بيمار به جاى بيهوشى عمومى تحت بي حسى موضعى قرار مى گيرد، چراكه درد ناشى از اين عمل خيلى شديد و غير قابل تحمل نيست.

طى اين عمل يک قطعه كوچك بافت و پوست از جایی بین بینی و دهان برداشته می شود، البته محل دقیق آن بستگی به شرايط بيمار دارد. همچنين بخيه ها نيز پس از گذشت یک هفته از عمل برداشته مى شوند.

مراقبت هاى بعد از عمل جراحى ليفت سانترال لب

روند بهبودى و مراقبت هاى بعد از عمل ليفت سانترال لب شامل موارد زير است؛

 • استراحت مطلق به مدت ٢٤ ساعت بعد از عمل
 • اجتناب از فعاليت و ورزش هاى سنگين در هفته های بعد از عمل
 • خوددارى از استعمال سيگار و دخانيات به مدت دو هفته
 • اجتناب از خوابيدن روى صورت به هنگام استراحت
 • خوددارى از بيان و حالات شديد چهره و دهان
 • استفاده از يك مسواك كوچك و به كار گيرى دقت در استفاده از آن
 • مرطوب نگه داشتن لب و محل زخم و بخيه با استفاده از يك كرم و پماد ساده

 

 

آيا ليفت سانترال لب عوارض و خطراتى هم دارد؟ 

ليفت لب نيز مانند همه جراحی ها مى تواند دارای برخی از عوارض بالقوه و احتمالى باشد. اما بايد گفت كه اين عمل يكى از عمل هاى ايمن و بى خطر است كه عوارض نادرى دارد. برخى از اين عوارض جانبى مى تواند شامل موارد زير باشد؛

 • ماندگارى جای زخم و بخيه
 • ترميم و بهبودى ضعيف جاى زخم و بخيه
 • بروز آسيب عصبى
 • واكنش آلرژيك به بيهوشى عمومى
 • بروز خونريزى در حين يا بعد از عمل

 

نكته های پایانی

 • لیفت سانترال لب نوعى جراحی زیبایی است که می تواند لب فوقانی را بزرگتر و برجسته تر به نظر برساند. چنانچه پيش تر نيز گفته شد ليفت لب بر خلاف تزريق لب يك روش و راه حل دائمى و ثابت است.
 • همچنين افرادی که به دنبال يك نتيجه طبيعى هستند و دوست ندارند لب آنها مانند اردك و يا عروسك به نظر برسد، مى توانند به جاى تزريق لب كه داراى نتايجى مصنوعى است از ليفت سانترال لب استفاده كنند.
 • علاوه بر اين لازم به ذكر است كه كسانی كه نمی توانند حدود چهار هفته پس از عمل جراحی، استعمال سیگار و دخانيات را متوقف كنند یا كسانی كه فضای كوچكى بین بینی و دهان خود دارند، كاندیداهاى خوبی برى انجام اين عمل نخواهند بود.
 • در نهايت نيز یافتن یک جراح پلاستیک معتبر برای انجام عمل جراحی و پیروی از دستورالعمل های جراح، قبل و بعد از عمل ضروری است.

عکس دکتر شادابی

دکتر شبنم شادابی متولد بیستم تیر ماه سال 1353 در تهران است.
دکتر شادابی در سال 1372 در رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایران پذیرفته شدند و در سال 1380 از دانشگاه پزشکی فارغ التحصیل شدند.
در سال 1385 تخصص جراحی گوش و حلق و بینی خود را از دانشگاه علوم پزشکی تهران دریافت کردند.
دوره تکمیلی جراحی عملکردی اندوسکوپی بینی و سینوس را در کشور بلژیک گذرانده اند.

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − 11 =

Call Now Buttonتماس با پزشک