دکتر شبنم شادابی » عمل زیبایی صورت » جراحی زیبایی چانه و تاثیر آن بر کانتورینگ چهره
مدت زمان مطالعه ۸ دقیقه

جراحی زیبایی چانه و تاثیر آن بر کانتورینگ چهره

جراحی زیبایی چانه یکی از انواع جراحی های زیبایی است که این روزها از سوی برخی از افراد انجام می شود. در واقع جراحی چانه در افرادی خاص نیاز به انجام دارد و تاثیرات به سزایی در زیبایی افراد دارد.

علیرغم اینکه این جراحی طرفداران زیادی پیدا کرده است اما همچنان افرادی هستند که از این جراحی اطلاعات چندانی ندارند. به همین بهانه تصمیم داریم در مطلب ارائه شده توسط دکتر شبنم شادابی متخصص گوش، حلق و بینی  در قالب بخش های مختلفی جراحی زیبایی چانه را از جهات مختلفی مورد بررسی قرار دهیم.

جراحی پروتز چانه

مهم ترین و محوری ترین مباحثی که در ادامه خواهد آمد از این قرار است:

 • روند جراحی زیبایی چانه
 • مزایا و نتایج مثبت جراحی زیبایی چانه
 • خطراتی که جراحی زیبایی چانه در پی دارد
 • کاندیدا های مناسب برای انجام جراحی زیبایی چانه

روند جراحی زیبایی چانه 

پزشکان متخصص  ( بهترین جراح صورت در تهران ) در این جراحی یکسری برنامه های درمانی را برنامه ریزی می کنند که بهترین نتیجه برای افراد حاصل شود. برای مثال ابتدائا تصاویری از نیم رخ افراد گرفته می شود و میزانی که چانه باید به سمت جلو حرکت کند را تعیین می کنند.

جراحان برای بزرگ کردن چانه از انواع پروتز ها کمک می گیرند و آنها را زیر بافت چانه قرار می دهند.البته نکته ای که می توان در این میان مطرح ساخت این است که برخی از افراد برای فرم دهی و زیباسازی چانه شان می توانند از تزریق ژل ها و فیلرها  توسط بهترین جراح بینی در تهران نیز کمک بگیرند.

اما مساله ای که وجود دارد این است که ماندگاری و دوام پروتز ها نسبت به تزریق ژل و فیلرها بیشتر است. در حالت کلی روش بزرگ کردن چانه بستگی به خود فرد دارد و می توانند با دریافت مشاوره قبل از جراحی زیبایی چانه بهترین تصمیم را اتخاذ کنند.

مزایای جراحی زیبایی چانه

یکی از سوالاتی که افراد مختلف می پرسند این است که جراحی زیبایی چانه چه نتایج مثبتی در پی دارد؟.

 • جراحی زیبایی چانه همچون سایر جراحی های زیبایی که در بخش های مختلفی از بدن انجام می شود اولین و مهم ترین مزیتی که دارد این است که به زیبایی وتناسب اجزای صورت کمک می کند.
 • بزرگ تر شدن میزان کلی چانه و تناسب یافتن با حالت کلی چهره
 • زاویه دار شدن حالت صورت
 • افزایش اعتماد به نفس افراد در روابط اجتماعی
 • این جراحی زیبایی کاملا ایمن است و خطری برای افراد ندارد
 • عارضه های چندانی در پی این جراحی برای افراد ایجاد نمی شود

پروتز چانه چیست ؟

عمل پروتز چانه

ایمپلنت چانه یک نوع پروتز است که متشکل از سیلیکن جامد می باشد و در اندازه و اشکال مختلف وجود دارد به طور مثال اندازه های پهن تر که معمولا برای آقایان و اندازه های باریک تر برای خانم ها استفاده می شود. که این کلا بستگی به نیاز و سلیقه و فرم چهره ی افراد دارد.

عمل روتز چانه به صورت کاملا سرپایی و با انجام بی حسی داخل وریدی انجام شود. جراح، پروتز را یا از طریق زیر چانه و یا از طریق دهان وارد می کند و پس از انجام عمل جراحی، شما نیاز به مدت زمان کوتاهی برای استراحت دارید. تا یک هفته بعد از انجام عمل، قسمت چانه و فک شما ممکن است دارای تورم باشد که این ورم بعد از گذشت چند هفته بر طرف می شود. گاهی بیماران در ناحیه اطراف محل عمل، احساس بی حسی می کنند که این مشکل نیز بعد از گذشت یکی دو هفته بر طرف می شود.

نحوه قرار گیری پروتز در چانه

اندازه پروتز و فرم آن در افراد مختلف متفاوت است. برشی که برای قرار دادن پروتز در ناحیه چانه ایجاد می شود، دو نوع است:

 • برش در داخل دهان و لب پایینی

در این روش تعبیه و قرار دادن پروتز سخت تر است. احتمال عفونت نیز بالاست. اما در عوض، محل برش قابل مشاهده نخواهد بود.

 • برش بر روی پوست زیر چانه

در این روش قرار دادن پروتز بسیار راحت تر بوده و احتمال عفونت کم است اما جای برش مشهود خواهد بود. می توان پروتز چانه را همزمان با دیگر جراحی ها مثل لیفت صورت و پیشانی انجام داد.

چه کسانی می توانند جراحی پروتز چانه انجام دهند؟

در واقع این سوال به نوعی به این پرسش اشاره دارد که بهترین کاندیداها برای انجام جراحی زیبایی چانه چه کسانی هستند؟. برای پاسخ گویی به این سوال می توانیم بگوییم که برخی از افراد نسبت به سایرین گزینه های بهتری برای انجام جراحی زیبایی چانه هستند. مثلا:

 • کسانی که چانه کوچک تری نسبت به صورت و اجزای دیگر صورت شان دارند.
 • کسانی که بینی بزرگ تری دارد و چانه نسب به بینی عقب تر قرار گرفته است.
 • کسانی که ناحیه گردنی بزرگ تری دارند و چانه شان در صورت و نسبت با صورت و گردن آن ها کوچک تر نشان داده می شود.
 • کسانی که می خواهند زاویه و فرم کلی صورت شان زیبا تر شود.
 • کسانی که در اثر اتفاقات مختلف از جمله تصادفات یا ضربه های ناگهانی و شدید در قسمت چانه دچار مشکلاتی شده اند و تحت جراحی قرار گرفتند می توانند برای ترمیم چانه و افزایش زیبایی چانه جراحی زیبایی انجام دهند.

مراقبت های بعد از جراحی پروتز چانه

مراقبت های بعد از جراحی پروتز چانه عبارتند از :

 • بعد از جراحی پروتز چانه ، کمی تورم یا احساس کشیدگی جزئی در ناحیه چانه طبیعی می باشد و به تدریج بر طرف می گردد.
 • تورم به وجود آمده در ناحیه چانه، عموما پس از حدود یک ماه به طور کامل از بین خواهد رفت و نتیجه عمل پس از این بازه زمانی ، به وضوح قابل رویت خواهد بود.
 • احساس درد خفیف بعد از عمل پروتز چانه ؛ نیز امری طبیعی است و پس از گذشت چند روز از عمل به طور کامل برطرف می گردد .
 • تا ۷۲ ساعت پس از جراحی پروتز چانه جهت فیکس شدن موقعیت پروتز در چانه، حتما باید پانسمان چانه تا زمان توصیه شده مورد استفاده قرار گیرد.
 • از مصرف غذاهایی که نیاز به جویدن طولانی دارند، بپرهیزید.
 • افراد معمولا ۷ الی ۱۰ روز بعد از جراحی پروتز چانه ، قادر به از سرگیری فعالیت های روزانه خود خواهند بود و می توانند به امور روتین خود بازگردند.

جراحی زیبایی چانه چه خطراتی در پی دارد؟

این جراحی در بسیاری از کشورهای دیگر در طی سال های مختلفی انجام شده است که نتایج سودمند و ثمر بخشی در پی داشته است. از این رو تمامی آزمون های لازم را پشت سر گذاشته است. به علاوه اینکه این جراحی علیرغم اینکه برای طیف گسترده ای از زنان و مردان انجام شده است اما هیچ نوع مشکلی برای افراد ایجاد نکرده است. از این رو می توان با اطمینان خاطر و یقین برای انجام چنین جراحی زیبایی اقدام کرد.

نکاتی در زمینه اقدامات زیبایی چانه

 • افرادی که با مشکلاتی در زمینه زیبایی و عدم تناسب چانه در صورت شان مواجه هستند می توانند از دو روش برای زیباسازی و متناسب سازی چانه شان کمک بگیرند: اولین روش جراحی است و دومین روش تزریق ژل و فیلر.
 • برخی از افرادی که مشکلاتی خفیفی در بخش چانه شان دارند ترجیح می دهند که از روش تزریق ژل و فیلر کمک بگیرند.
 • از مهم ترین مزایای انجام تزریق ژل و فیلر این است که در صورتی که رضایت نداشته باشند می توانند آن را تخلیه کنند.
 • جراحی زیبایی چانه این مزیت را در بردارد که مدت زمان بیشتری در ناحیه چانه باقی می ماند و به زیبایی افراد کمک می کند
 • کسانی که از روش جراحی می ترسند می توانند از روش جایگزین یعنی تزریق ژل و فیلر کمک بگیرند.
 • بعد از این که جراحی چانه انجام شد عارضه هایی از قبیل کبودی و تورم ایجاد می شود که کاملا طبیعی است و بعد از مدت زمانی کوتاهی از بین می رود. از این رو نیازی به نگران شدن ندارید و باید مراقبت های لازم را در جهت از بین رفتن این عارضه ها داشته باشید.

هزینه جراحی پروتز چانه

هزینه عمل پروتز چانه

هزینه برجسته کردن چانه باپروتز بسته به نوع پروتز و پیچیده بودن جراحی متفاوت است .قیمت پروتز چانه می تواند شامل دستمزد پزشک ، وسایل مورد نیاز در طول عمل و هزینه پروتز چانه باشد. همچنین  تجربه پزشک ومحل انجام جراحی نیز در قیمت آن تاثیرگذار است .

نتیجه گیری

در پایان نکته ای که باید مطرح سازیم این است که جراحی زیبایی چانه را نزد بهترین و متخصصین این حوزه انجام دهید تا روند جراحی با تکیه بر تجربه و دانش جراح به بهترین شکل ممکن انجام شود.

یکی از نقاط امیدواری های ما این است که می توانیم از جراح زیبایی چانه در تهران کمک بگیریم زیرا که آمار فعالیت آنان در کشور ما بسیار زیاد است.

دکتر شبنم شادابی

دکتر شبنم شادابی

دکتر شبنم شادابی متولد بیستم تیر ماه سال 1353 در تهران است.
دکتر شادابی در سال 1372 در رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایران پذیرفته شدند و در سال 1380 از دانشگاه پزشکی فارغ التحصیل شدند.
در سال 1385 تخصص جراحی گوش و حلق و بینی خود را از دانشگاه علوم پزشکی تهران دریافت کردند.
دوره تکمیلی جراحی عملکردی اندوسکوپی بینی و سینوس را در کشور بلژیک گذرانده اند.

برچسب ها:
مقالات مرتبط
روش های برجسته سازی گونه

روش های برجسته سازی گونه

بعضی از افراد از شکل صورت خود راضی نیستند یا می‌خواهند حالت صاف و غیرجذاب گونه‌های خود را اصلاح...

بوکال فت یا جراحی لاغری صورت

بوکال فت یا جراحی لاغری صورت

اگر از وجود چربی های زیاد در صورتتان احساس ناخوشایندی دارید نگران نباشد. بوکال فت یا جراحی لاغری صورت روشی نوین برای از بین بردن چربی های صورت است. در این روش شما …

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *