دکتر شبنم شادابی » جراحی زیبایی بینی » جراحی بینی برای بیماران قلبی
مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه

جراحی بینی برای بیماران قلبی

جراحی بینی برای بیماران قلبی به خودی خود خطرات بیشتری ایجاد نمی کند. اما از آنجایی که اکثر جراحی های بینی تحت بیهوشی عمومی انجام می شود، در صورتی که بیماری قلبی دارید، حتما با متخصص گوش حلق و بینی خود مشورت کنید. چون جراحی بینی تحت بیهوشی می تواند به قلب شما فشار وارد کرده و به شما آسیب برساند.

جراحی بینی برای یماران قلبی خطر دارد؟

آیا عمل بینی برای بیماران قلبی ممکن است؟

در واقع همه چیز به ضربان قلب شما بستگی دارد. اگر از بیماری های قلبی عروقی رنج می برید، می توانید بدون هیچ گونه نگرانی جراحی بینی را زیر نظر متخصص قلب انجام دهید.

اگر ضربان قلب نامنظم دارید، می شود در جراحی بینی از جایگزین بی حسی موضعی به جای بیهوشی استفاده کرد. به این ترتیب میزان خونریزی حین جراحی بینی کاهش می یابد. اگر جراح بینی از بیماری آگاه باشد، در صورت بروز هر گونه مشکلی قادر است به راحتی آن را کنترل کند.

همیشه اطلاعات متناقضی در مورد رابطه بین جراحی بینی و بیماری های قلبی وجود دارد. برخی معتقدند که این جراحی ممکن است در برخی از مشکلات قلبی عروقی مشکل ایجاد کند و عده ای اعتقاد دارند که رینوپلاستی باعث بهبود بیماری های قلبی می شود. در این مقاله به هر دو مورد می پردازیم.

جراح گوش حلق و بینی و متخصص بیهوشی، در مورد بیماری به شما صحبت می کنند. آن ها همچنین با توجه به معاینات لازم برای هر مشکلی آماده می شوند و با کمترین خطرات برای شما بیهوشی انجام می دهند.

بیشتر بخوانید
جراحی پل بینی

رابطه بین جراحی بینی و بیماری های قلبی چیست؟

سیستم تنفسی و قلب از نظر آناتومیکی به یکدیگر نزدیک هستند. همیشه تعامل نزدیکی بین این دو دستگاه وجود دارد. بینی کانال اصلی در دستگاه تنفسی فوقانی است. این نیمی از مقاومت سیستم تنفسی در برابر جریان هوا را تشکیل می دهد. انحراف تیغه بینی علت اصلی مشکلات تنفسی در بزرگسالان و در نتیجه انسداد بینی است. این انسداد جریان خون را در بدن کاهش می دهد و غشای مخاطی را به طور مزمن تحریک می کند.

این شرایط باعث افزایش مقاومت راه های هوایی، کاهش اشباع اکسیژن و افزایش سطح دی اکسید کربن شریانی می شود. بنابراین انسداد تیغه بینی نقش مهمی در افزایش فشار خون خواهد داشت. اصلاح تیغه بینی احتمال عوارض قلبی و فشار خون بالا را کاهش می دهد.

همان طور که می دانید ، فشار خون بالا نیز عامل بسیار مهمی در بیماری های قلبی عروقی است. در نتیجه، احتمال ابتلا به بیماری های قلبی و ریوی در بیماران مبتلا به انحراف تیغه بینی بیشتر است. بنابراین، بهتر است بیماران مبتلا به این مشکلات را تشویق به جراحی بینی کنند

آیا جراحی بینی برای بیماران قلبی امکان پذیر است؟

جراحی بینی خطرات کمی برای بیماران قلبی ایجاد می کند؛ اما باید به آن توجه شود. اگر نگران جراحی بینی هستید و از خطرات بعد از عمل می ترسید، تنها کاری که باید انجام دهید این است که در مورد نگرانی ها و خواسته های خود با جراح بینی خود صحبت کنید. خوشبختانه خطرات جراحی بینی بسیار کمتر از سایر جراحی ها است و عوارض آن بسیار نادر است. اغلب این کار کاملا بدون عوارض جانبی انجام می شود.

بیشتر بخوانید
عمل جراحی آندوسکوپی سینوس

در صورت دقت در انتخاب جراح و کسب اطلاعات کافی در مورد جراحی بینی نیازی به نگرانی نیست. زیرا انتخاب جراح گوش و حلق و بینی مناسب به شما کمک می کند تا مطمئن شوید که بیشترین اقدامات پیشگیرانه را برای شما انجام می دهد

جراح شما قطعا از شما در مورد سابقه بیماری قلبی سوال می کند. در صورت لزوم، از شما خواسته می شود تا برای انجام آزمایشات لازم برای کاهش خطرات جراحی به متخصص قلب مراجعه کنید

چرا بیماران قلبی برای جراحی بینی به متخصص قلب نیاز دارند؟

به طور کلی، جراحی بینی برای بیمارانی که مشکلات قلبی خفیفی دارند، مورد نیاز نیست. اما عمل بینی برای بیماران قلبی با علائم شدیدتر و خاص تر، نیاز به تحقیقات و آزمایش های بیشتری دارد.

در این راستا، متخصص قلب پس از معاینات و آزمایشات کامل، نتیجه مورد نظر را برای جراح شما ارسال می کند. در این نامه، او نظر جراح خود و خطرات ناشی از عمل جراحی را به همکاران خود می گوید. در غیاب مشکلات پیچیده و شدید این جراحی را می توان به راحتی انجام داد. اما اگر تصور می شود که این جراحی خطرات جبران ناپذیری برای شما دارد، برای شما انجام نمی شود.

اگر از داروهایی مانند داروهای رقیق کننده خون استفاده می کنید، جراح گوش و حلق و بینی از شما می خواهد که مصرف آنها را برای مدتی متوقف کنید. داروهایی مانند آسپرین و ایبوپروفن خون را رقیق می کنند. این داروها خونریزی را افزایش داده و روند بهبود را کند می کنند.

بیشتر بخوانید
بهترین جراح بینی کیست؟
رابطه بین جراحی بینی و بیماران قلبی

آیا جراحی بینی، بیماران قلبی را با خطر مواجه می کند؟

عمل بینی برای بیماران قلبی به خودی خود خطرات بیشتری برای بیماران قلبی ایجاد نمی کند. با این حال، از آنجایی که اکثر جراحی های بینی شامل بیهوشی عمومی است، اگر بیماری قلبی دارید، حتما با جراح بینی خود صحبت کنید. زیرا جراحی بینی تحت بیهوشی می تواند به قلب شما فشار وارد کند و به شما آسیب برساند.

همان گونه که گفته شد، اگر ضربان قلب نامنظم دارید، می توانید در جراحی بینی از جایگزینی برای بیهوشی استفاده کنید. به این ترتیب میزان خونریزی حین جراحی بینی کاهش می یابد. اگر جراح از بیماری آگاه باشد، قادر به کنترل هر نوع مشکلی است.

جراحی بینی چه تاثیری بر بیماری های قلبی دارد؟

مشکلات تنفسی در هنگام خواب گاهی باعث تنگی نفس در هنگام خواب می شود و شما را از خواب بیدار می کند. این امر به این دلیل است که اکسیژن کافی از طریق مجاری تنفسی و بینی به مغز و ریه های شما نمی رسد. همین مشکل کمبود اکسیژن به تنهایی می تواند باعث مشکلات قلبی و ریوی و افزایش مانند بیماری های قلبی، آریتمی و حملات قلبی شود

عمل بینی برای بیماران قلبی موثر خواهد بود. یکی از مهم ترین علل جراحی بینی انسداد مجاری تنفسی به دلیل انحراف تیغه بینی است. گرفتگی بینی جریان هوای ورودی به ریه ها را مختل می کند. این امر باعث کاهش اکسیژن رسانی به ریه ها و افزایش تعداد تنفس و ضربان قلب می شود. همه این عوامل بر پاسخ خودکار قلب تأثیر می گذارد. با جراحی بینی می توان این مشکل را برطرف کرد.

دکتر شبنم شادابی

دکتر شبنم شادابی

دکتر شبنم شادابی متولد بیستم تیر ماه سال 1353 در تهران است.
دکتر شادابی در سال 1372 در رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایران پذیرفته شدند و در سال 1380 از دانشگاه پزشکی فارغ التحصیل شدند.
در سال 1385 تخصص جراحی گوش و حلق و بینی خود را از دانشگاه علوم پزشکی تهران دریافت کردند.
دوره تکمیلی جراحی عملکردی اندوسکوپی بینی و سینوس را در کشور بلژیک گذرانده اند.

برچسب ها:
مقالات مرتبط
جراحی پل بینی

جراحی پل بینی

به برآمدگی استخوان وسط بینی یا ناحیه استخوانی بالای بینی را پل بینی می گویند، پل بینی در اشخاص...

جراحی لوزه سوم در کودکان

جراحی لوزه سوم در کودکان

همان طوری که می دانید، لوزه ها نقش دفاعی را در بدن ایفا می کنند و به عنوان نگهبانانی در مسیر عبور...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *