دکتر شبنم شادابی » جراحی زیبایی بینی » تاثیرات جراحی بینی بر چهره
مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه

تاثیرات جراحی بینی بر چهره

تاثیرات جراحی بینی بر چهره

مطلب زیر که در رابطه به تاثیرات جراحی بینی بر چهره است ، توسط دکتر شبنم شادابی جراح زیبایی بینی ارائه شده است :

بسیاری از افراد ممکن است از ظاهر بینی خود اصلا راضی نباشند ، اما تعداد کمی از آنها تن به عمل جراحی می دهند ، زیرا ریسک تغییر شکل بینی و تاثیراتی که جراحی بینی بر چهره شان می گذارد را نمی توانند قبول کنند و اغلب از این می ترسند که بعد از جراحی شبیه خود نباشند ، البته احتمال این اتفاق بسیار بسیار کم است. با ما همراه باشید تا تاثیرات جراحی بینی بر چهره را در اختیار شما قرار دهیم.

عمل زیبایی بینی معمولا به منظور اصلاح فرم بینی ، کوچک شدن و زیبا شدن بینی های بزرگ و یا اصلاح مشکلات تنفسی انجام می گیرد.

 

انواع تاثیرات جراحی بینی بر چهره:

تاثیراتی که رینوپلاستی و یا همان عمل جراحی زیبایی بینی می تواند بر چهره داشته باشد شامل :

ایجاد توازن در صورت

چون که بینی در مرکز صورت قرار دارد ، اگر بسیار بزرگ و یا نامتقارن باشد می تواند، در بین سایر اعضای چهره تان جلب توجه کند.که این مشکل بعد از عمل جراحی بینی رفع می شود و باعث هماهنگی و توازن با سایر اعضای صورت می شود و این باعث زیبایی بیش از پیشتان خواهد شد.البته می توان بعد از انجام جراحی بینی  جراحی سانترال لب  را که به عنوان یک عمل زیبایی برای لیفت لب ها می باشد را انجام داد ، این جراحی برای افرادی مناسب است که پشت لب های پهنی دارند و فاصله لب از بینی در این افراد زیاد است ، در حقیقت عمل جراحی لیفت سانترال لب  می تواند در زیبایی و ایجاد توازن در اجزای صورت نقش به سزایی داشته باشد .

بیشتر بخوانید
قرینه سازی سوراخ های بینی با جراحی

تغییر اندازه بینی

اگر به نسبت سایر اعضای صورتتان بینی کوچک یا بزرگی دارید می توانید با عمل رینوپلاستی ( جراحی زیبایی بینی) به اندازه دلخواه و متوازن  برسید.

رهایی از مشکلات تنفسی

معمولا با عمل جراحی بینی با یک تیر دو نشانه می شود زد ، زیرا رینوپلاستی علاوه بر تغییر اندازه و ظاهر بینی باعث رفع مشکلات تنفسی نیز می شود.بهترین دکتر جراحی بینی طبیعی می تواند مشاوره های لازم پیش از جراحی را  همراه با معاینات دقیق از وضعیت تنفسی شما در نظر بگیرد .

 

 

افزایش اعتماد به نفس

این طبیعی است که با زیباتر شدن چهره اعتماد به نفستان هم افزایش پیدا کند. البته برخی این طرز فکر را دارند که اطرافیان شما را قضاوت کنند و چهره زیباییتان را مدیون عمل زیبایی بدانند. شما نباید به این قضاوت ها توجهی نشان دهید و به تغییرات مثبت در چهره و افزایش اعتماد به نفستان پس از عمل بینی فکر کنید.

تاثیر نوع بینی بر الگوی عمل جراحی بینی :

دکتر  برای الگوی عمل جراحی بینی به اولین چیزی که توجه می کند نوع بینی فرد است. به طور مثال  روش جراحی بینی گوشتی که دارای بینی پهن و پوستی ضخیم و بافت غضروفی  است. با بینی هایی که استخوانی هستند کاملا متفاوت است، در جراحی بینی های گوشتی دکتر  شبنم شادابی سعی معمولا از تکنیک های جدید جراحی بینی استفاده می کند.

چرا تغییرات بینی می تواند تاثیرات بسیار زیادی بر چهره داشته باشد؟

ممکن است برای شما هم سوال باشد که چرا عمل جراحی بینی می تواند تاثیرات بسیار چشمگیری بر چهره داشته باشد؟

بیشتر بخوانید
سینوزیت چیست؟

این بدین دلیل است که بینی عضو مرکزی چهره است و سایر اعضای صورت جلوتر قرار می گیرد و از نیم رخ به چهره انسان شکل و ساختار می دهد. پس با این تفاسیر به دلیل مهم بودن بینی جزء اعضای صورت ، باعث تناسب و یا عدم تناسب اعضای صورت با یکدیگر می شود به طوری که بزرگی و کوچکی بینی ، کجی و صافی بینی ، قوز داشتن و یا نداشتن بینی می تواند کل چهره را تحت تاثیر قرار دهد ، که شما می توانید با جراحی بینی این تناسب را به صورتتان ببخشید.

چگونگی تشخیص مشکل دار بودن بینی

گاهی اوقات خود فرد به راحتی با نگاه کردن به آینه می تواند به مشکل دار بودن بینی خود پی ببرد و هر باری که خود را در آینه می بیند آرزو کند که کاش بینی بهتری داشتم . اما بعضی موارد تشخیص اینکه مشکل بینی اش چیست بسیار برایش مشکل است ، یعنی فرد ظاهر بینی اش را دوست ندارد اما نمی داند مشکل بینی اش چیست.

 

 

شما می توانید با مراجعه به یک جراح متبحر از مشکلات بینی خود اطلاع پیدا کنید و چگونگی اصلاح بینیتان را نیز برایتان شرح دهد و اینکه  این نکته را  به شما خاطر نشان می کند که الگوی عمل هر بینی متناسب با نوع بینی و چهره فرد متفاوت است ، برای مثال بینی های عروسکی برای هر نوع صورتی مناسب نیست .

در پایان

اگر شما از ظاهر بینی تان راضی نیستید و یا مشکلات تنفسی دارید می توانید با مراجعه به یک جراح بینی متبحر و متخصص در این زمینه اقدام به عمل جراحی بینی کنید و پس از مدتی تاثیرات بسیار شگرف و زیبایی را در صورتتان شاهد خواهید بود.

بیشتر بخوانید
ویژگی های جراحی بینی نیمه فانتزی

 

 

 

 

 

دکتر شبنم شادابی

دکتر شبنم شادابی

دکتر شبنم شادابی متولد بیستم تیر ماه سال 1353 در تهران است.
دکتر شادابی در سال 1372 در رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایران پذیرفته شدند و در سال 1380 از دانشگاه پزشکی فارغ التحصیل شدند.
در سال 1385 تخصص جراحی گوش و حلق و بینی خود را از دانشگاه علوم پزشکی تهران دریافت کردند.
دوره تکمیلی جراحی عملکردی اندوسکوپی بینی و سینوس را در کشور بلژیک گذرانده اند.

برچسب ها:
مقالات مرتبط
جراحی پل بینی

جراحی پل بینی

به برآمدگی استخوان وسط بینی یا ناحیه استخوانی بالای بینی را پل بینی می گویند، پل بینی در اشخاص...

جراحی لوزه سوم در کودکان

جراحی لوزه سوم در کودکان

همان طوری که می دانید، لوزه ها نقش دفاعی را در بدن ایفا می کنند و به عنوان نگهبانانی در مسیر عبور...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.