دکتر شبنم شادابی » جراحی زیبایی بینی » بهترین متخصص گوش و حلق و بینی در تهران
مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه

بهترین متخصص گوش و حلق و بینی در تهران

قطعا در یک دهه اخیر به وفور نام متخصص گوش و حلق و بینی را شنیده اید. دلیل این امر افزایش تعداد عمل های جراحی زیبایی بینی است که بخش اعظمی از این جراحی ها توسط متخصص گوش و حلق و بینی انجام می شود. اما دایره فعالیت یک متخصص گوش و حلق و بینی تنها به جراحی زیبایی بینی محدود نمی شود. آیا با حوزه فعالیت متخصص گوش و حلق و بینی آشنایی دارید؟ بهترین متخصص گوش و حلق و بینی در تهران کیست؟ برای انتخاب بهترین متخصص گوش و حلق و بینی چه فاکتورهایی را باید در نظر داشته باشیم؟

ما در این مقاله سعی داریم پاسخی درخور برای تمام این پرسش ها را مطرح کنیم. با ما همراه باشید تا اطلاعات مفیدی در این زمینه به دست آورید.

متخصص گوش و حلق و بینی کیست؟

زمانی که پزشک دوره عمومی خود را به پایان می رساند می تواند در دوره تخصص خود در رشته گوش و حلق و بینی ادامه تحصیل نماید. دوره تخصصی گوش و حلق و بینی چهار ساله است که دارای گرایش های مختلفی صورت می گیرد که در ادامه به توضیح آن می پردازیم.

بیشتر بخوانید
جراح بینی به روش بسته در تهران

گرایش های رشته تخصصی گوش و حلق و بینی

متخصصین گوش و حلق و بینی می توانند در یکی از گرایش های زیر تحصیل نمایند:

  • راینولوژی (جراحی زیبایی بینی، اندوسکوپی بینی و سینوس های صورت)
  • اتولوژی (جراحی های زیبایی و درمانی گوش)
  • لارنگولوژی (جراحی مربوط به حنجره)
  • جراحی سر و گردن (درمان تومورهای سر و گردن)
  • اطفال (درمان بیماری های گوش و حلق و بینی در کودکان)

حوزه فعالیت و خدمات متخصص گوش و حلق و بینی

یک متخصص گوش و حلق و بینی می تواند در حوزه های زیر به ارائه خدمات به بیماران و مراجعین بپردازد:

ویژگی بهترین متخصص گوش و حلق و بینی

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که برای استفاده از خدمات درمانی به مرکزی مراجعه کرده اید و نه تنها درمان صورت نگرفته بلکه به دلیل تشخیص اشتباه، مشکلات مربوط به عوارض دارو را هم تجربه کرده اید. ما در این جا فاکتورهایی را برای انتخاب پزشک برایتان مطرح می کنیم که با در نظر داشتن آن ها حتما خدمات درمانی خوب و مناسبی دریافت خواهید کرد، همینطور برای انجام یک جراحی بینی موفق به بهترین جراح بینی مراجعه کنید.

تخصص و دانش پزشک

برای انتخاب یک متخصص خوب و مناسب لازم است تا پزشک دانش و تخصص لازم در زمینه درمانی مورد نظر شما را داشته باشد. شما می توانید با بررسی سوابق تحصیلی پزشک از سطح آگاهی و دوره های تحصیلی گذرانده شده او اطلاعات نسبی به دست آورید.

بیشتر بخوانید
عمل جراحی بینی کج

تجربه و سوابق شغلی

میزان تجربه پزشک و سوابق شغلی پزشک می تواند در نتیجه درمان شما نقش موثری داشته باشد. قبل از مراجعه به متخصص، از میزان جراحی های موفق و تجربه او اطلاعات کاملی بدست آورید.

میزان رضایت مراجعین

یکی از مهم ترین عواملی که موجب رد و یا انتخاب یک پزشک می شود میزان رضایت مراجعین و بیماران قبلی از دریافت خدمات است. ممکن است یکی از دوستان و یا اعضای خانواده شما از دریافت خدمات یک پزشک راضی باشد و شما را به انتخاب پزشک ترغیب کند. می توانید با مراجعه به مطب و مشاهده بیماران تحت درمان تا حدودی به اطلاعات مفیدی در این زمینه برسید.

مشتری مداری و اخلاق پزشک

لازم است شخصیت و اخلاق پزشک به گونه ای باشد که بیمار بتواند به راحتی با او ارتباط برقرار کند. مراجع بتواند بدون خجالت و به راحتی تمام مشکلات خود را با پزشک در میان بگذارد. شکل گرفتن یک اعتماد دو طرفه میان پزشک و بیمار برای رسیدن به بهترین نتیجه حائز اهمیت است.

 

تعهد اخلاقی

یک پزشک و متخصص حرفه ای کسی است که به منشور پزشکی پایبند است. مراجع را در جریان تمام مراحل درمان قرار می دهد. تمام جوانب و عوارض احتمالی را برای بیمار بازگو می کند و انتخاب نهایی را بر عهده او قرار می دهد.

موقعیت مکانی و محل قرارگیری مطب

در هنگام انتخاب بهترین متخصص گوش و حلق و بینی لازم است تا میزان فاصله و مسافت مطب تا منزل را در نظر بگیرید. برخی مواقع ممکن است برای معاینه و بررسی بیشتر لازم باشد هر هفته به مطب مراجعه کنید. در نظر نگرفتن این موضوع ممکن است موجب عدم دسترسی به پزشک و معاینات بعد از جراحی شود.

بیشتر بخوانید
ساکشن غبغب، قیمت و انواع روش های آن

درمان مقدم بر مسائل مالی باشد

در تمام اصناف شاهد افرادی هستیم که بعد از دریافت پول خدماتی به مراجع یا مشتری ارائه نمی دهند. متاسفانه جامعه پزشکی هم از این امر مستثنی نیست. برای انتخاب پزشک، فردی دلسوز را انتخاب کنید که درمان بیمار را مقدم بر هر موضوعی بداند و رضایت بیمار را جلب کند. نگران نباشید، با چند ارتباط و صحبت به راحتی می توانید تفاوت میان این افراد را تشخیص دهید.

در انتها

جامعه پزشکی، قشری دلسوز و زحمت کش است که سال های متمادی برای درمان انواع بیماری به تحقیق و تحصیل پرداخته است. شما می توانید با در نظر داشتن موارد ذکر شده در انتخاب بهترین متخصص گوش و حلق و بینی در تهران به نتیجه ای رضایت بخش دست یابید. سعی کنید مراحل درمانی خود را نزد یک متخصص حاذق و متبحر پیگیری کنید.

سطح دانش و اطلاعات عمومی پزشکی خود را بالا ببرید و با تکنیک های جدید جراحی و درمانی تا حدودی آشنا باشید. این امر موجب می شود تا به راحتی با پزشک مورد نظر خود ارتباط برقرار کنید و در جریان روند مراحل درمانی یا زیبایی خود باشید.

دکتر شبنم شادابی

دکتر شبنم شادابی

دکتر شبنم شادابی متولد بیستم تیر ماه سال 1353 در تهران است.
دکتر شادابی در سال 1372 در رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایران پذیرفته شدند و در سال 1380 از دانشگاه پزشکی فارغ التحصیل شدند.
در سال 1385 تخصص جراحی گوش و حلق و بینی خود را از دانشگاه علوم پزشکی تهران دریافت کردند.
دوره تکمیلی جراحی عملکردی اندوسکوپی بینی و سینوس را در کشور بلژیک گذرانده اند.

برچسب ها:
مقالات مرتبط
جراحی پل بینی

جراحی پل بینی

به برآمدگی استخوان وسط بینی یا ناحیه استخوانی بالای بینی را پل بینی می گویند، پل بینی در اشخاص...

جراحی لوزه سوم در کودکان

جراحی لوزه سوم در کودکان

همان طوری که می دانید، لوزه ها نقش دفاعی را در بدن ایفا می کنند و به عنوان نگهبانانی در مسیر عبور...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *