دکتر شبنم شادابی » جراحی زیبایی بینی » بهترین سن برای عمل بینی
مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه

بهترین سن برای عمل بینی

بهترین زمان برای عمل بینی

شاید یکی دیگر از سوالاتی که ذهن متقاضیان جراحی زیبایی بینی را درگیر می کند، انتخاب بهترین سن و زمان برای عمل بینی می باشد. این زمان برای هر بیمار تا حدودی متفاوت است معمولاً افراد قبل از ۱۸ سالگی تصمیم به جراحی بینی می گیرند. بیشتر افراد به فرم بینی خود اهمیت می‌دهند و از ظاهر فعلی بینی خود راضی نیستند، بنابراین تمایل به انجام عمل جراحی بینی دارند. این افراد باید بدانند که اکثر جراحی های بینی در پاییز و اوایل بهار انجام می شود و کسی که قصد انجام این جراحی را دارد باید اطلاعات خود را در زمینه روند این جراحی بالا ببرد و برای مشکلاتی که بعد از عمل پیش می آید خود را آماده کند.

جراحی زیبایی بینی

جراحی زیبایی بینی یک عمل زیبایی صورت است که معمولاً به منظور بهبود ظاهر یا بازسازی بینی انجام می‌شود . انجام موفقیت آمیز عمل بینی نیاز به رعایت نکات قبل از عمل بینی و بعد از آن است. پزشک در طول عمل رینوپلاستی از بی‌حسی موضعی یا بیهوشی عمومی استفاده می‌کند. پس از بی‌حسی یا بیهوشی، جراح برش‌هایی را در بین یا داخل سوراخ‌های بینی ایجاد می‌کند. پوست از غضروف یا استخوان جدا شده و سپس فرایند تغییر شکل بینی آغاز می‌شود. در صورتی که بینی نیاز به کمی غضروف اضافی داشته باشد، ممکن است پزشک مقداری را از گوش یا عمق بینی بردارد.

بهترین سن برای عمل بینی

بهتر است بدانید که با افزایش سن به دلیل ایجاد تغییراتی در غضروف بینی و الاستیسیته پوست، بینی هم رشد می کند. البته استخوان بینی در سن بلوغ رشد کامل خود را می کند ولی غضروف بینی همواره با افزایش سن رشد نامحسوسی خواهد داشت. یکی از شرایط لازم برای جراحی بینی رشد کامل استخوان بینی است. معمولاً تا قبل از ۱۶ سالگی عمل بینی انجام نمی گیرد، زیرا احتمال تغییر شکل بینی بعد از عمل وجود دارد.

بیشتر افراد دوره رشد خود را تا ۱۸ سالگی تکمیل کرده و پس از آن رشد قابل‌ توجهی نخواهند کرد. بنابراین تصمیم انجام رینوپلاستی در برخی موارد وابسته به شرایط دیگر و تصمیم جراح بینی می باشد

بهترین فصل برای عمل زیبایی بینی

سوال دیگری که بسیاری از زیباجویان به دنبال جواب آن می باشند بهترین فصل انجام این عمل است. در فصل تابستان تحمل کردن پانسمان‌ها و گچ بینی راحت نبوده و توصیه می‌شود رینوپلاستی در این فصل انجام نگیرد. علاوه بر آن بسیاری از پزشکان قرار گرفتن در معرض نور آفتاب را از ۴ تا ۶ هفته بعد از عمل مجاز نمی‌دانند. با توجه به نکاتی که ذکر شد انجام جراحی بینی در ماه‌های تابستان با مشکلات بیشتری همراه خواهد بود. از طرفی، عمل‌های جراحی بینی برای افراد مختلف متفاوت است بنابراین در این مورد با پزشک و جراح گوش و حلق و بینی خود مشورت کرده و از نظرات او استفاده نمایید.امابه طور کلی اوایل پاییز و اوایل بهار بهترین فصل انجام جراحی زیبایی بینی می باشد.

جراحی بینی در سنین بالا چه مشکلاتی ایجاد می کند ؟

جراحی زیبایی بینی در سنین بالا محدودیت خاصی ندارد اما با افزایش سن، پوست طراوت و شادابی خود را از دست می دهد و دیگر همانند جوانی شادابی ندارد.
بنابراین جراحی بینی در سنین بالای ۶۵ سال به دلیل وجود تغییرات پوست، تغییرات نوک بینی، پشت بینی و قوس استخوانی بینی توصیه نمی شود و بهتر است قبل از رسیدن به این سن اقدام به عمل بینی نمایید.

به علاوه با بالا رفتن سن افراد ممکن است افراد دچار بیماری هایی از قبیل مشکلات قلبی ریوی و مشکلات دیگری باشند. به همین دلیل این موارد حساسیت عمل را بسیار بالا می برد سلامت جسمی بیمار برای پزشک جراح بینی بسیار با اهمیت است. حفظ سلامت بیمار از اولویت های هر پزشک باتجربه و متبحری می باشد بنابراین توصیه ما این است که قبل از اقدام به جراحی تمام موارد و مشکلات را با پزشک خود در میان بگذاریدتا بتوانید بهترین جراحی بینی را داشته باشید.

جراحی بینی در سنین بالا

مزایا و معایب جراحی بینی در سنین پایین

اگر فرزندتان در سنین نوجوانی و سنین ۱۶ ۱۷ سالگی اصرار به جراحی زیبایی بینی دارد.بهتر است مزایا و معایب جراحی زیبایی بینی در سنین پایین به دقت بخوانید

  • میزان بروز عوارض در داوطلب مناسب ابن جراحی نسبت به سایرین کمتر است و بیهوشی، آسیب به تیغه بینی و ایجاد سوراخ در آن از سایرعوارضی می باشد که در عمل های بینی در سنین پایین مشاهده می شود.
  • سلیقه دوران نوجوانی با بزرگسالی متفاوت است و تضمینی وجود ندارد که فرزند شما در آینده نیز از فرم بینی خود راضی باشد زیرا بیشتر تصمیمات نوجوان در این دوره ناشی از هیجانات و احساسات متغیر دوران نوجوانی است.
  • همچینین ممکن است که پس از پایان دوران بلوغ ظاهر بینی فرزندتان تغییر کند و بینی جراحی شده متناسب با صورت فرزندتان نباشد.

جراحی زیبایی بینی در دوران بارداری

جراحی بینی در بارداری معمولا توصیه نمی شود و بهتر است تا پس از بارداری منتظر بمانید و سپس با مشورت با پزشک عمل زیبایی بینی را انجام دهید. از آنجایی که در این جراحی از بی‌حسی یا بیهوشی استفاده می‌شود، قرار دادن جنین در معرض استرس و داروهایی که در عمل زیبایی بینی استفاده می‌شود، می‌تواند خطرناک باشد. یک پزشک مجرب و آگاه به این امر واقف بوده و از انجام چنین عملی برای زنان باردار خودداری می‌کند.

دکتر شبنم شادابی

دکتر شبنم شادابی

دکتر شبنم شادابی متولد بیستم تیر ماه سال 1353 در تهران است.
دکتر شادابی در سال 1372 در رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایران پذیرفته شدند و در سال 1380 از دانشگاه پزشکی فارغ التحصیل شدند.
در سال 1385 تخصص جراحی گوش و حلق و بینی خود را از دانشگاه علوم پزشکی تهران دریافت کردند.
دوره تکمیلی جراحی عملکردی اندوسکوپی بینی و سینوس را در کشور بلژیک گذرانده اند.

برچسب ها:
مقالات مرتبط
جراحی پل بینی

جراحی پل بینی

به برآمدگی استخوان وسط بینی یا ناحیه استخوانی بالای بینی را پل بینی می گویند، پل بینی در اشخاص...

جراحی لوزه سوم در کودکان

جراحی لوزه سوم در کودکان

همان طوری که می دانید، لوزه ها نقش دفاعی را در بدن ایفا می کنند و به عنوان نگهبانانی در مسیر عبور...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *