چال گونه

 

یکی از انواع جراحی های زیبایی که علاقه مندان و متقاضیان زیادی دارد جراحی چال گونه است . این عمل زیبایی توسط دکتر شبنم شادابی ، جراح بینی ومتخصص  جراحی سانترال لب  قابل انجام است .

بسیاری از افراد نسبت به چال گونه احساس خوبی دارند و زمانی که با افرادی که چال گونه دارند مواجه می شوند به زیبایی آنها توجه می کنند. به همین علاقه پیدا می کنند که برای انجام جراحی چال گونه برای خودشان نیز اقدام کنند.

اما متاسفانه علیرغم این که این جراحی زیبایی از سوی بسیاری از افراد انجام شده است و نتایج خوب و زیبایی را روی صورت افراد ایجاد کرده است، کسانی هستند که از جزئیات انجام این جراحی اطلاع چندانی ندارند. به همین بهانه بر آن شدیم که در این نوشتار مهم ترین اطلاعاتی که در زمینه چال گونه وجود دارد را در اختیار شما قرار دهیم..

جراحی چال گونه

همانطور که از نامش بر می آید نوعی جراحی زیبایی است که باعث می شود افراد در هنگام لبخند زدن نمای زیبایی را روی صورت خود احساس کنند. نام پزشکی این جراحی دیمپل پلاستی که در فارسی به جراحی چال گونه معروف است.

در برخی از افراد این عارضه کاملا طبیعی و مادرزادی است ولی در برخی از افراد این مساله حاصل جراحی موفق است.

در این جراحی پزشکان متخصص می توانند با بکار گیری تکنیک ها در طی یک جراحی چال گونه ایجاد کنند.

 

روند انجام جراحی چال گونه

در ابتدا پزشکان از بی حسی های موضعی کمک می گیرند یا اینکه افراد را به وضعیت بیهوشی عمومی می برند تا روند جراحی بدون درد و ناراحتی باشد.

بعد از اینکه بی حسی موضعی انجام شد برش هایی در نواحی داخلی دهان ایجاد می شود و درنهایت بخیه زده می شود.

فرایند این جراحی در 20 دقیقه قابل انجام است.

مزایای جراحی چال گونه

  • یکی از مهم ترین مزیت هایی که این جراحی دارد زیبا تر شدن لبخند افراد است. زیرا با فرورفتگی ای که درکنار لب ها و روی لپ ایجاد می شود جذابیت بیشتری برای افراد پدید می آید.
  • این جراحی بدون درد خواهد بود. از این رو کسانی که نگران درد در روند جراحی هستند می توانند بدون نگرانی برای جراحی اقدام کنند.
  • نتایج این جراحی بلند مدت است و سالها اثرات این جراحی با مراجعه کنند همراه خواهد بود.
  • امکان انجام این جراحی به صورت هم زمان با جراحی زیبایی چانه  و یا عمل جراحی لیفت سانترال لب وجود دارد .

 

آیا جراحی زیبایی چال گونه خطراتی همراه دارد؟

واقعیتی که وجود دارد این است که انجام این جراحی در تمامی سال هایی که از سوی بسیاری از دختران و زنان جوان انجام شده است بدون هیچ گونه خطر و عوارض بوده است از این رو می توانید با اطمینان کامل در این مسیر گام بردارید و برای این جراحی اقدام کنید.

البته بعد از جراحی کبودی هایی ایجاد می شود که کاملا طبیعی است و بعد از مدت زمانی کوتاه از بین می رود.

 

مراقبت های بعد از انجام جراحی چال گونه

  • حتما در روزهای ابتدایی بعد از جراحی برای پیشگیری از بروز عفونت ها در نواحی جراحی شده از آنتی بیوتیک ها استفاده کنید
  • برای کاهش کبودی و تورم بعد از جراحی بهترین روش استفاده از کمپرس های آب سرد می باشد.
  • توصیه می کنیم که در روزهای ابتدایی بعد از جراحی چال گونه از غذاهای آبکی و نرم استفاده کنید زیرا در این صورت فشار زیادی به نواحی داخلی دهان و عضلات آن وارد نخواهد شد و روند بهبودی سریع تر خواهد شد.
  • استفاده از مسکن ها برای افراد لازم است زیرا که به کاهش درد بعد از جراحی کمک می کند اما این مسکن ها ضروروتا باید از سوی پزشک تجویز شود.

 

نتیجه گیری

در خاتمه مهم ترین نکته ای که باید یادآور شد این است که به جهت حساسیت بالایی که جراحی زیبایی چال گونه دارد باید حتما توسط بهترین و معتبر ترین پزشکان جراح انجام شود تا بهترین نتیجه حاصل شود.

در واقع تجربه پزشک می تواند بهترین معیاری باشد که بر طبق آن می توان نتیجه موفق جراحی را پیش بینی کرد. در صورتی که پزشک جراحی های مختلفی را انجام داده باشد، می تواند بهترین برنامه جراحی را برنامه ریزی کند. توصیه می شود که برای انجام جراحی چال گونه به  بهترین متخصص گوش و حلق و بینی در تهران مراجعه کنید.

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار − 4 =

Call Now Button