دکتر شبنم شادابی » عمل زیبایی صورت » بهترین جراح چال گونه دائمی
مدت زمان مطالعه ۸ دقیقه

بهترین جراح چال گونه دائمی

یکی از انواع جراحی های زیبایی که علاقه مندان و متقاضیان زیادی دارد جراحی چال گونه است. این عمل زیبایی توسط دکتر شبنم شادابی ، جراح بینی ومتخصص جراحی سانترال لب  قابل انجام است .
بسیاری از افراد نسبت به چال گونه احساس خوبی دارند و زمانی که با افرادی که چال گونه دارند مواجه می شوند به زیبایی آنها توجه می کنند. به همین علاقه پیدا می کنند که برای انجام جراحی چال گونه برای خودشان نیز اقدام کنند. اما متاسفانه علیرغم این که این جراحی زیبایی از سوی بسیاری از افراد انجام شده است و نتایج خوب و زیبایی را روی صورت افراد ایجاد کرده است، کسانی هستند که از جزئیات انجام این جراحی اطلاع چندانی ندارند. به همین بهانه بر آن شدیم که در این نوشتار مهم ترین اطلاعاتی که در زمینه چال گونه وجود دارد را در اختیار شما قرار دهیم.

جراحی چال گونه دائمی حقیقت دارد؟

فیلم رضایت بیمار بعد از انجام چال گونه

جراحی چال گونه

همانطور که از نامش بر می آید نوعی جراحی زیبایی است که باعث می شود افراد در هنگام لبخند زدن نمای زیبایی را روی صورت خود احساس کنند. نام پزشکی این جراحی دیمپل پلاستی که در فارسی به جراحی چال گونه معروف است. در واقع چال فرورفتگی بسیار کوچکی است که روی پوست برخی افراد و در بخش های مختلف بدن از جمله گونه ها، چانه یا کمر ایجاد می شود و چال لپ یا چال خنده یکی از جذاب ترین انواع آن محسوب می شود

چال گونه که تنها در تعدادی از مردم گاهی به صورت دو طرفه در هر دو سمت دهان و در برخی موارد تنها روی یک طرف دهان ظاهر می شود در حقیقت به دلیل تفاوت خاصی در عضله و پوست صورت برخی افراد در ناحیه گونه به وجود می آید.در برخی از افراد این عارضه کاملا طبیعی و مادرزادی است ولی در برخی از افراد این مساله حاصل جراحی موفق است.

بیشتر بخوانید
جراحی زیبایی گوش

در این جراحی پزشکان متخصص می توانند با بکار گیری تکنیک ها در طی یک جراحی چال گونه ایجاد کنند.

روند انجام جراحی چال گونه

 • در ابتدا پزشکان از بی حسی های موضعی کمک می گیرند یا اینکه افراد را به وضعیت بیهوشی عمومی می برند تا روند جراحی بدون درد و ناراحتی باشد.
 • بعد از اینکه بی حسی موضعی انجام شد برش هایی در نواحی داخلی دهان ایجاد می شود و درنهایت بخیه زده می شود.
 • فرایند این جراحی در ۲۰ دقیقه قابل انجام است.

مزایای جراحی چال گونه

 • یکی از مهم ترین مزیت هایی که این جراحی دارد زیبا تر شدن لبخند افراد است. زیرا با فرورفتگی ای که درکنار لب ها و روی لپ ایجاد می شود جذابیت بیشتری برای افراد پدید می آید.
 • این جراحی بدون درد خواهد بود. از این رو کسانی که نگران درد در روند جراحی هستند می توانند بدون نگرانی برای جراحی اقدام کنند.
 • نتایج این جراحی بلند مدت است و سالها اثرات این جراحی با مراجعه کنند همراه خواهد بود.
 • امکان انجام این جراحی به صورت هم زمان با جراحی زیبایی چانه  و یا عمل جراحی لیفت سانترال لب وجود دارد .
مزایا جراحی چال گونه

آیا جراحی زیبایی چال گونه خطراتی همراه دارد؟

واقعیتی که وجود دارد این است که انجام این جراحی در تمامی سال هایی که از سوی بسیاری از دختران و زنان جوان انجام شده است بدون هیچ گونه خطر و عوارض بوده است از این رو می توانید با اطمینان کامل در این مسیر گام بردارید و برای این جراحی اقدام کنید.

البته بعد از جراحی کبودی هایی ایجاد می شود که کاملا طبیعی است و بعد از مدت زمانی کوتاه از بین می رود.

انواع چال گونه در طرفین صورت

جراحی چال گونه یک عمل مردانه است یا زنانه ؟

این جراحی برای خانم ها و آقایان قابل انجام است و محدودیتی برای افراد ندارد ، جراح با بررسی آناتومی صورت شما در مشاوره ای صادقانه به شما بیان می دارد که صورت شما نیاز به این جراحی دارد یا خیر . اگر نتیجه ی مطلوب مورد نظر از جراحی حاصل نشود ، به شما متذکر خواهند شد که از انجام آن صرف نظر نمایید .

بیشتر بخوانید
عمل پلک، ویدئو واقعی در اتاق عمل، هزینه و عوارض

درنهایت جراحی چال گونه یک عمل زیبایی است که می تواند در جذابیت شما تثیر به سزایی داشته باشد و به خوبی آثار یک لبخند زیبا را در شما ایجاد نماید . هرچند که بیشتر متقاضیان این جراحی خانم ها هستند اما در مردان نیز قابل انجام است و انحصارا مخصوص بانوان نیست .

مراقبت های بعد از انجام جراحی چال گونه

مراقبت هی بعد از جراحی چال گونه
 • حتما در روزهای ابتدایی بعد از جراحی برای پیشگیری از بروز عفونت ها در نواحی جراحی شده از آنتی بیوتیک ها استفاده کنید
 • برای کاهش کبودی و تورم بعد از جراحی بهترین روش استفاده از کمپرس های آب سرد می باشد.
 • توصیه می کنیم که در روزهای ابتدایی بعد از جراحی چال گونه از غذاهای آبکی و نرم استفاده کنید زیرا در این صورت فشار زیادی به نواحی داخلی دهان و عضلات آن وارد نخواهد شد و روند بهبودی سریع تر خواهد شد.
 • استفاده از مسکن ها برای افراد لازم است زیرا که به کاهش درد بعد از جراحی کمک می کند اما این مسکن ها ضروروتا باید از سوی پزشک تجویز شود.

هزینه جراحی چال گونه چقدر است ؟

از آنجایی که انواع پوست متفاوت است و پوست های نازک دقت و انرژی و زمان بیشتری می برند و همچنین انجام عمل در کلینیک و بیمارستان هزینه های متفاوتی دارند نمیتوان قبل از جلسه مشاوره هزینه ی خاصی را عنوان کرد. عمل چال گونه جزو عمل‌های ارزان در میان جراحی های زیبایی است ولی بطور کلی عمل های زیبایینوسان دارند اگر شما به دنبال راه حلی برای کاهش هزینه عمل خود می باشید،یک راه حل وجود دارد و آن هم کاشت چال گونه در یک طرف صورت است. به این ترتیب هزینه شما نصف می‌شود و از آنجا که اکثر افراد با چال گونه طبیعی یک طرفه به دنیا می آیند و افراد جدیدی که ملاقات می‌کنید بیشترشان چال گونه شما را طبیعی می بینند.

نتیجه گیری

در خاتمه مهم ترین نکته ای که باید یادآور شد این است که به جهت حساسیت بالایی که جراحی زیبایی چال گونه دارد باید حتما توسط بهترین و معتبر ترین پزشکان جراح انجام شود تا بهترین نتیجه حاصل شود.

در واقع تجربه پزشک می تواند بهترین معیاری باشد که بر طبق آن می توان نتیجه موفق جراحی را پیش بینی کرد. در صورتی که پزشک جراحی های مختلفی را انجام داده باشد، می تواند بهترین برنامه جراحی را برنامه ریزی کند. توصیه می شود که برای انجام جراحی چال گونه به  بهترین متخصص گوش و حلق و بینی در تهران مراجعه کنید.

دکتر شبنم شادابی

دکتر شبنم شادابی

دکتر شبنم شادابی متولد بیستم تیر ماه سال 1353 در تهران است.
دکتر شادابی در سال 1372 در رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایران پذیرفته شدند و در سال 1380 از دانشگاه پزشکی فارغ التحصیل شدند.
در سال 1385 تخصص جراحی گوش و حلق و بینی خود را از دانشگاه علوم پزشکی تهران دریافت کردند.
دوره تکمیلی جراحی عملکردی اندوسکوپی بینی و سینوس را در کشور بلژیک گذرانده اند.

برچسب ها:
مقالات مرتبط
روش های برجسته سازی گونه

روش های برجسته سازی گونه

بعضی از افراد از شکل صورت خود راضی نیستند یا می‌خواهند حالت صاف و غیرجذاب گونه‌های خود را اصلاح...

بوکال فت یا جراحی لاغری صورت

بوکال فت یا جراحی لاغری صورت

اگر از وجود چربی های زیاد در صورتتان احساس ناخوشایندی دارید نگران نباشد. بوکال فت یا جراحی لاغری صورت روشی نوین برای از بین بردن چربی های صورت است. در این روش شما …

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.