دکتر شبنم شادابی » جراحی زیبایی بینی » بهترین جراح بینی در تهران
مدت زمان مطالعه ۱۳ دقیقه

بهترین جراح بینی در تهران

عمل بینی از مهم ترین و شایع ترین جراحی هایی زیبایی است که این روز ها بسیاری از جراحان پلاستیک و متخصصین مختلف در حوزه های مختلف مرتبط با جراحی، بدین جراحی دست می زنند. با وجود اینکه بسیاری از دختران و پسران علاقه دارند که این عمل را انجام دهند مهم ترین مساله ای که از سوی اینان مورد نگرانی و دغدغه است این است که بهترین جراح بینی را چگونه بیابند؟ قبل از عمل بینی به چه نکاتی باید توجه کنند؟ و سوالاتی از این قبیل که در ادامه مطلب به تمامی آن ها پاسخ داده شده است.

از این رو به دفعات مکرر از زبان اغلب جوانان و علاقه مندان به عمل بینی شنیده ایم که بهترین جراح بینی کیست؟

آنچه همه درباره جراحی بینی نمی دانند

جراحى پلاستيك زيبايى بينى كه به عنوان عمل بينى يا رينوپلاستى نيز شناخته مى شود، يكى از كارآمدترين و پرطرفدار ترين عمل هاى زيبايى در بين افراد، خصوصا بانوان است. بسيارى از افرادى كه از شكل و اندازه بينى خود راضى نيستند و حس مى كنند كه بين بينى و ساير اجزاى صورت آنها تناسب وجود ندارد، تصميم به انجام اين عمل مى گيرند. اين در حالى است كه يك بينى بد فرم، بزرگ و نامتعارف به طور كلى مى تواند بر زيبايى صورت تاثير بگذارد و از آن بكاهد، برای دریافت نتیجه عالی بعد از عمل بینی به بهترین متخصص گوش، حلق بینی مراجعه کنید.

نمونه هایی از جراحی بینی توسط دکتر شبنم شادابی

گفتنى است عمل زیبایی بینی یکی از دشوارترین روش های جراحی پلاستیک برای دستیابی به نتایج دائمى و مطلوب است. بايد توجه داشت كه تفاوت یک نتیجه خوب و یک نتیجه بد در عمل زیبایی بینی می تواند تنها یک میلی متر باشد. بنابراين بهترین جراح زیبایی بینی باید علاوه بر مهارت جراحی كافى و ظرافت از سليقه و زیبایی شناسی خوبى نيز برخوردار باشد.

مدل های مختلف بینی

جراحی بینی چیست؟

سوالی ساده و در عین حال اساسی!

این روزها عمل بینی را زیاد می شنویم اما اینکه چه قدر درباره حقیقت آن بدانیم مسئله ی مهمی است که کمتر کسی به آن توجه می کند، اغلب جراحان بینی موفق توصیه می کنند کسانی تمایل به انجام معروف ترین جراحی در ایران یعنی عمل بینی دارند، اطلاعات کاملی درباره این جراحی کسب کنند تا آگاهانه تصمیم گرفته و بتوانند بهترین نتایج را برای خود رقم بزنند.

اهداف عمل بینی

چرا جراحى زيبايى بينى انجام مى شود؟ 

عمل زیبایی بینی مى تواند به بهترین وجه جنبه های گوناگون بينى و ساختار زیرین آن را تغيير دهد، اين عناصر شامل موارد زير مى شود:

 • مشكلات مربوط به نوک و سر بینی
 • مشكلات مربوط به مجارى و راه هاى تنفسى
 • انحراف سپتوم ها
 • مشكلات مربوط به بزرگى سوراخ و پرّه بينى
 • وجود پل و برآمدگى روى تيغه بينى

بهترین جراح بینی کیست؟

در این بخش برآنیم که به پرسش فوق پاسخی کلی و اجمالی دهیم. البته قرار نیست که جراح خاصی را به عنوان بهترین جراح بینی معرفی کنیم بلکه مهم ترین هدفی که در این بخش دنبال می کنیم این است که به ارائه ویژگی هایی بپردازیم که با توجه به آنها می توانید در هنگام انتخاب پزشک گزینشی هوشمندانه و دقیق داشته باشید.

به طور کلی بهترین جراح بینی باید ویژگی های زیر را داشته باشد:

 • تخصص و آگاهی عمیق آکادمیک و علمی در زمینه فعالیت های درمانی و عمل بینی
 • مهارت در بکار گیری انواع تکنیک های عمل بینی
 • آگاهی از جدید ترین و به روز ترین تکنیک های جراحی
 • آگاهی در زمینه نوین ترین تئوری های علمی در زمینه عمل بینی
 • آشنایی با اصول زیبایی شناختی
 • ارائه مشاوره های دقیق به مراجعین خود در زمینه مدل های مختلف بینی و پیشنهاد دادن مدل بینی خاص که افراد می توانند آن مدل بینی را بعد از جراحی داشته باشند
 • سابقه کاری موفق و کارنامه کاری قابل دفاع

در واقع زمانی که بهترین جراح بینی تمامی دانش لازم را داراست و می تواند تمامی آن دانش را در جریان جراحی بکار گیرد نتیجه عمل قطعا موفقیت امیز خواهد بود.

بهترین راه برای یافتن یک جراح خوب بینی از زبان بیماران

یکی از تکنیک ها برای یافتن هر پزشک موفق و کارآمدی در حوزه ای، آن است که نمونه کارها و نتایج جراح های وی را دنبال کنید و همینطور نظرات بیماران را پرس و جو کنید، بدین ترتیب به خوبی می توانید میزان رضایت از جراح بینی مورد نظر را بیابید و با اطمینان خاطر برای عمل بینی به او مراجعه نمایید.

مدل های سوراخ بینی در انواع بینی

از سوی دیگر بهترین جراح بینی می تواند با تجربه ای که در زمینه عمل دارد به مراجع خود مشاوره دهد که برای مثال فلان مدل بینی برای ساختار کلی صورت وی متناسب تر است و بهترین مدل بینی برای او است.  مراجعه کننده می تواند به مشاوره های جراح بینی گوش فرا دهد تا بهترین نتیجه رقم بخورد.

بهترین جراح بینی چه اقداماتی انجام می دهد؟

 • پیش از اینکه روند جراحی آغاز شود جراح بینی با بررسی های دقیق و معایناتی که دارد می تواند نقشه جراحی را در ذهن خود ترسیم کند.
 • تمامی جراحانی که در روند عمل بینی با رعایت اصول حرفه ای حرکت می کنند تمامی خطرات و مشکلات مسیر مراجعه کننده را به وی گوشزد می کنند و از او می خواهند که با آگاهی در این مسیر گام بردارد.
 • خوش بختانه بسیاری از بهترین جراحان بینی تلاش می کنند که نگاهی واقع بینانه در مراجعه کننده ایجادکنند تا مشکلی برای آنان ایجاد نشود.
 • در این مسیر جراح بینی تلاش می کند که تمامی رویاها و فانتزی های غیر واقعی که مراجعه کننده از نتیجه جراحی دارد را از بین برده و بخواهد که به مقوله عمل بینی با نگاهی دقیق و علمی نگاه کند. این مساله باعث می شود که فرد بعد از عمل دچار سرخوردگی نشود و بتواند مطابق با واقع به نتیجه جراحی نگاه کند.

 

بهترین جراح بینی با مهارتی که دارد خطرات را به کمترین میزان ممکن می رساند و باعث افزایش موفقیت نتیجه جراحی می شود.

 

 
 
 
 
 

سن مناسب براى جراحى زيبايى بينى

با افزایش سن، شکل صورت و بینی نیز تغيير مى كند. اما لازم به ذكر است كه انجام عمل جراحى زيبايى بينى در افراد مسن با افراد جوان بسيار متفاوت است. چراكه هنگام جوانی، بینی فرد کمی به سمت بالا سوق دارد ​​و این یکی از ويژگى هايى است که ظاهر جوانی به همراه می آورد اما با افزایش سن، بینی به سمت پایین چرخيده و افتادگى پيدا مى كند و به نظر می رسد كه نسبت به ساير اجزاى صورت بزرگتر شده است.

بر اين اساس دلیل عمل زیبایی بینی براى افراد مسن ممكن است كاهش علائم پيرى، رفع افتادگى و دستيابى به ظاهرى جوان تر و شاداب تر باشد اما براى افراد جوان معمولاً جهت تغییر شکل بینی برای مطابقت بهتر با صورت مى باشد.

البته براى جراحى زيبايى بينى براى افراد نوجوان محدوديت سنى نيز وجود دارد و افراد بايد به سنى رسيده باشند كه بينى آنها رشد كافى خود را كرده باشد، به طورى كه بعد از عمل دچار رشد و تغيير اندازه نشود. اين سن براى پسران ١٦ الى ١٧ سالگى و براى دختران ١٥ الى ١٦ سالگى در نظر گرفته شده است.

عکس از جراحی بینی بسته

نکته های جالب در تغییر شکل بینی

یک چهره جذاب ناشی از تعادل و تناسب در اجزای صورت است. اما کمترافرادی هستند که به صورت طبیعی تمام اجزای صورتشان متعادل و  متناسب باشند، با کمک یک جراح زیبایی ماهر می توان به این تناسب دست یافت، اما نکاتی در حوزه جراحی زیبایی بینی وجود دارد که همه ی افراد از آن مطلع نیستند.

امکان چه تغییراتی در فرم بینی وجود دارد؟

یک متخصص گوش و حلق بینی خوب و یا یک جراح زیبایی به خوبی می تواند تغییرات ساختاری در فرم بینی، غضروف، استخوان بینی به وجود بیاورد و مانعی ندارد، در ادامه به مجموعه اهداف پرطرفدار عمل بینی افراد اشاره شده است:

 • صاف کردن یک بینی کج و نامیزان
 • افراد یکه روی پل بینی برجستگی داشته که ظاهر نازیبایی را به وجود آورده است.
 • افراد یکه بینی با طول زیاد داشته به صورتی که نوک بینی آن ها برآمده و دراز است.
 • کوچک کردن بینی های بزرگ از جمله محبوبترین اهداف رینوپلاستی است.
 • ایجاد تقارن در بینی و یا هم اندازه کردن سوراخ های بینی.
 • افراد یکه سوراخ های بینی بزرگ و یا عقابی دارند.
 • نوک بینی گرد و گوشتی می تواند از اهداف عمل بینی باشد.
 • عمل های رایج ترمیم بینی
 • بهبود و رفع مشکلات بینی پس از شکستگی و آسیب
 • بازکردن و بهبود مشکلات تنفسی با عمل زیبایی بینی
 • عمل زیبایی و اصلاح بینی های گوشتی (عمل بینی گوشتی)
بینی کج عمل شده در فردی جوان

افراد مناسب برای عمل بینی چه کسانی هستند؟

افراد چه خانم و چه آقا در هر سن و شرایطی می توانند عمل بینی انجام دهند به شرطی که مشکل زمینه و بیماری و محدودیت خاصی نداشته باشند. پرطرفدارترین جراحی در ایران مخصوصا بین جوانان محدودیت و عوارض خاصی ندارد، بنابراین زمانی که جراح بینی ارزیابی و آزمایشات اولیه را بررسی کند و بیمار از نظر جسمی و سلامتی مشکل خاصی ندشته باشد، می تاوند مشکلات بینی خود را با جراحی برطرف نماید.

علاوه بر اين بينى بيمار مورد عكسبردارى هاى متفاوتى قرار مى گيرد، به غير از عكسبردارى هاى پزشكى كه جهت معاينه و بررسى بينى صورت مى گيرد، يك تصوير بردارى ديگر نيز انجام مى شود و عكسى از بينى در قبل و بعد از عمل را در كنار يكديگر قرار مى دهد، به اين ترتيب فرد تا حدودى مى تواند نتيجه حاصل از عمل را ببيند و متوجه شود كه بينى او بعد از عمل به چه شكلى در مى آيد. اين فناورى به بيمار كمك مى كند تا ايده ها و نظرات خود را در مورد بينى مورد نظر خود با پزشك در ميان بگذارد و به نتيجه دلخواه برسد.

در طول مشاوره، پزشك معالج بینی فرد را با دقت مورد تجزیه و تحلیل قرار می دهد. او در مورد تاریخچه پزشکی فرد سؤال خواهد کرد و در خصوص هرگونه آسيب احتمالى بينى در گذشته اطمينان حاصل مى كند. گفتنى است آگاهى از اين موارد به عملكرد بهتر جراح كمك مى كند.

مناسب ترين افراد براى عمل زیبایی بینی افراد سالم و غیر سیگاری هستند که از ظاهر بينى خود رضايت ندارند و به دنبال بهبود و تغيير شكل آن هستند.

محدودیت سنی برای محبوبترین جراحی کشور

همانطور که گفته شد محدودیت ویژه ای برای این عمل زیبایی وجود ندارد، اما بهتر است رشد بینی به طور کامل انجام شده باشد بنابراین سن توصیه شده برای عمل دماغ، 16 سالگی در پسران و 14 سالگی در دختران است.

اما در صورتی که فردی کمتر از این سن داشته باشد  و به علت شکستگی، حوادث پیش آمده و مشکلات تنفسی و مادرزادی لازم باشد جراحی بینی درمانی انجام دهد، با تشخیص پزشک و صلاح دید وی می تواند عمل بینی را انجام دهد.

انواع رینوپلاستی

به طور كلى جراحى زيبايى بينى به دو روش باز و بسته انجام مى شود. بسيارى از پزشكان ترجيح مى دهند اين عمل را به روش باز انجام دهند، زیرا رویکرد باز به جراح امکان مشاهده و دسترسی مستقيم به ساختارهای زیرین بینی براى اعمال تغييرات و اصلاحات مورد نظر را می دهد. اما در جراحى به روش بسته پزشك امكان دسترسى كمترى به اجزاى بينى دارد و عملكرد او محدود تر است، در نتيجه دستيابى به نتيجه مورد نظر نيز تحت تاثير قرار مى گيرد.

عمل بینی باز | Open Rhinoplasty

به طور خلاصه در عمل بینی به روش باز، بین سوراخ های بینی و زیر نوک بینی، برش کوچکی ایجاد شده و پوست بینی بلند کرده و در این صورت پزشک تسلط کامل به فرم و ساختار بینی داشته و با توجه به اهداف از پیس تعیین شده عمل زیبایی رینوپلاستی باز را انجام می دهد.

عمل بینی بسته بدون برش خارجی

عمل بینی بسته | Closed Rhinoplasty

در عمل زیبایی بینی به روش بسته، هدف آن است که برش خارجی انجام نشود، بدین ترتیب برای انجام اصلاحات کوچک و بهبود فرم بینی برش هایی در داخل سوراخ های بینی انجام می شود. این روش نسبت به عمل بینی باز دوره نقاهتکوتاه تری داشته و اما گستره دید پزشک کمتر خواهد بود و برای برخی از انواع عمل بینی از این روش می توان استفاده کرد.

عمل تیپ پلاستی | Tiplasty

برخی از افراد تنها تمایل دارند بدون تغییراتی در ساختار کلی بینی، تغییراتی را در نوک بینی ایجاد کنند، برای این افراد جراحی زیبایی تیپلاستی مناسب است، که این نوع از عمل بینی به روش باز و بسته ممکن است انجام گیرد.

 عمل بینی بدون جراحی امکان پذیر است؟

برای دسته ای از افراد که تمایل دارند تغییراتی در فرم بینی ایجاد کنند اما بدون جراحی، راه هایی وجود دارد، امروزه با استفاده از تزریق انواع پرکننده ها مانند تزریق بوتاکس، تزریق ژل و.. می توان برخی از اصلاحات بینی را بدون هرگونه برش و جراحی انجام داد.

نتایج روش کوچک کردن بینی بدون جراحی، موقت است و نیاز به تکرار جلسات درمانی دارد اما مقرون به صرفه  و بدون عوارض عمل است.

عمل جراحى ثانويه و ترميمى بينى

بسيارى از افرادى كه قصد عمل جراحى ترمیمی بينى را دارند، جهت اصلاح معايب و ناهنجارى هاى ناشى از اولين عمل بينى خود اقدام به اين كار مى كنند. اين در حالى است كه عمل جراحى ثانويه و ترميمى بينى به مراتب دشوار تر و پيچيده تر از عمل اوليه است. بنابراين بهترين جراحى زيبايى بينى آنى است كه نياز به تغيير و عمل مجدد نداشته باشد.

بايد به خاطر داشت كه در عمل ثانويه شانس دستیابی به نتایج مطلوب بسیار کم می شود، چراكه نمی توان در تغيير و دگرگونى بينى زیاده روی کرد. بنابراين انتخاب يك جراح بسيار ماهر و با تجربه براى اين كار بسيار مهم و حياتى است.

انجام عمل ترمیم بینی نیاز به تخصص و مهارت بالای پزشک دارد بنابراین حتما برای انجام آن به جراح بینی خوب در شهر خود مراجعه نمایید.

نتیجه

در طول نوشتار حاضر تلاش مان معطوف بر این بود که بتوانیم نکاتی را در اختیار همراهان عزیز همیشگی مان قرار دهیم تا بتوانند زمانی که به پزشک جراح بینی مراجعه می کنند این نکات را لحاظ کنند. حتما این مسائل را نزد جراح بینی خود مطرح کنید و بخواهید علاوه بر اینکه از نتایج مثبت عمل بینی برای شما صحبت می کند از خطرات احتمالی آن نیز صحبت هایی داشته باشد. همین موضوع عاملی است برای اینکه آگاهانه برای جراحی بینی اقدام کنید و تمامی تبعات آن را بپذیرید.

عمل جراحى زيبايى بينى نيز مانند هر عمل ديگرى مى تواند برخى عوارض و خطراتى را در پى داشته باشد. اما لازم به ذكر است كه با داشتن شناخت كافى از جوانب عمل و انتخاب بهترین جراح متخصص گوش و حلق و بینی مناسب مى توان تا حد زيادى عوارض اين عمل را كنترل كرد و از نتايج مطلوب حاصل از آن بهره برد.

عکس دکتر شادابی

دکتر شبنم شادابی متولد بیستم تیر ماه سال 1353 در تهران است.
دکتر شادابی در سال 1372 در رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایران پذیرفته شدند و در سال 1380 از دانشگاه پزشکی فارغ التحصیل شدند.
در سال 1385 تخصص جراحی گوش و حلق و بینی خود را از دانشگاه علوم پزشکی تهران دریافت کردند.
دوره تکمیلی جراحی عملکردی اندوسکوپی بینی و سینوس را در کشور بلژیک گذرانده اند.

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۶ دیدگاه ها
 1. خانم دکتر من بینی گوشتی دارم و نمونه کارهای شمارو خیلی نگاه میکنم واقعا خوبن
  اما میترسم از جراحی بینی و نگرانم که بعد از جراحی بینی دوباره بینی به حالت اولش برگرده

  پاسخ
  • با سلام و ممنون از حسن انتخاب شما
   این یک باور غلط است که بینی گوشتی بعد از عمل به حالت اولیه برمیگردد. امروزه با پیشرفت در حوزه پزشکی و همینطور جراحی بینی جای هیچگونه نگرانی نیست و شما دوست عزیز با خیال راحت برای تغییر و اصلاح فرم بینی، می توانید به جراح بینی مجربی مراجعه کنید.
   باتشکر

   پاسخ
 2. سلام خانم دکتر شما مشاوره از طریق واتساپ هم دارید؟

  پاسخ
  • با سلام
   لطفا با شماره 09394745174 از طریق واتساپ در ارتباط باشید.
   باتشکر

   پاسخ
 3. تا چند روز بعد از عمل باید بینی رو شستشو بدیم؟

  پاسخ
  • با سلام
   در روزهای نخست بعد از عمل بینی، شستشو با قطره های بینی و با حساسیت انجام می شود که منجربه رفع گرفتگی های بینی خواهد شد. حداقل تا 3 هفته شستشوی بینی انجام می شود. اما برای اطلاع دقیق می توانید با جراح بینی خود مشورت کنید.

   پاسخ
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 3 =

Call Now Buttonتماس با پزشک