دکتر شبنم شادابی 4 جراحی زیبایی بینی 4 بهترین جراح بینی در تهران

بهترین جراح بینی در تهران

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]

جراحی بینی از مهم ترین و شایع ترین جراحی هایی زیبایی است که این روز ها بسیاری از جراحان پلاستیک و متخصصین مختلف در حوزه های مختلف مرتبط با جراحی بدین جراحی دست می زنند. با وجود اینکه بسیاری از دختران و پسران علاقه دارند که این جراحی را انجام دهند مهم ترین مساله ای که از سوی اینان مورد نگرانی و دغدغه است این است که بهترین جراح بینی برای آنان این جراحی را انجام دهد.

از این رو به دفعات مکرر از زبان اغلب جوانان و علاقه مندان به جراحی بینی شنیده ایم که بهترین جراح بینی کیست؟

 

آنچه همه درباره جراحی بینی نمی دانند

جراحى پلاستیک زیبایى بینى که به عنوان عمل بینى یا رینوپلاستى نیز شناخته مى شود، یکى از کارآمدترین و پرطرفدار ترین عمل هاى زیبایى در بین افراد، خصوصا بانوان است. بسیارى از افرادى که از شکل و اندازه بینى خود راضى نیستند و حس مى کنند که بین بینى و سایر اجزاى صورت آنها تناسب وجود ندارد، تصمیم به انجام این عمل مى گیرند. این در حالى است که یک بینى بد فرم، بزرگ و نامتعارف به طور کلى مى تواند بر زیبایى صورت تاثیر بگذارد و از آن بکاهد.

 

نمونه هایی از جراحی بینی توسط دکتر شبنم شادابی

 

گفتنى است جراحی زیبایی بینی یکی از دشوارترین روش های جراحی پلاستیک برای دستیابی به نتایج دائمى و مطلوب است. باید توجه داشت که تفاوت یک نتیجه خوب و یک نتیجه بد در جراحی زیبایی بینی می تواند تنها یک میلی متر باشد. بنابراین بهترین جراح زیبایی بینی باید علاوه بر مهارت جراحی کافى و ظرافت از سلیقه و زیبایی شناسی خوبى نیز برخوردار باشد.

جراحی بینی چیست؟

سوالی ساده و در عین حال اساسی!

این روزها جراحی بینی را زیاد می شنویم اما اینکه چه قدر درباره حقیقت آن بدانیم مسئله ی مهمی است که کمتر کسی به آن توجه می کند، اغلب جراحان بینی موفق توصیه می کنند کسانی تمایل به انجام معروف ترین جراحی در ایران یعنی عمل بینی دارند، اطلاعات کاملی درباره این جراحی کسب کنند تا آگاهانه تصمیم گرفته و بتوانند بهترین نتایج را برای خود رقم بزنند.

مدل های مختلف بینی

چرا جراحى زیبایى بینى انجام مى شود؟ 

جراحی زیبایی بینی مى تواند به بهترین وجه جنبه های گوناگون بینى و ساختار زیرین آن را تغییر دهد، این عناصر شامل موارد زیر مى شود:

 • مشکلات مربوط به نوک و سر بینی
 • مشکلات مربوط به مجارى و راه هاى تنفسى
 • انحراف سپتوم ها
 • مشکلات مربوط به بزرگى سوراخ و پرّه بینى
 • وجود پل و برآمدگى روى تیغه بینى

بهترین جراحی بینی کیست؟

در این بخش برآنیم که به پرسش فوق پاسخی کلی و اجمالی دهیم. البته قرار نیست که جراح خاصی را به عنوان بهترین جراحی بینی معرفی کنیم بلکه مهم ترین هدفی که در این بخش دنبال می کنیم این است که به ارائه ویژگی هایی بپردازیم که با توجه به آنها می توانید در هنگام انتخاب پزشک گزینشی هوشمندانه و دقیق داشته باشید.

بیشتر بخوانید
عمل جراحی بینی فانتزی

به طور کلی بهترین جراح بینی باید ویژگی های زیر را داشته باشد:

 • تخصص و آگاهی عمیق آکادمیک و علمی در زمینه فعالیت های درمانی و جراحی بینی
 • مهارت در بکار گیری انواع تکنیک های جراحی بینی
 • آگاهی از جدید ترین و به روز ترین تکنیک های جراحی
 • آگاهی در زمینه نوین ترین تئوری های علمی در زمینه جراحی بینی
 • آشنایی با اصول زیبایی شناختی
 • ارائه مشاوره های دقیق به مراجعین خود در زمینه مدل های مختلف بینی و پیشنهاد دادن مدل بینی خاص که افراد می توانند آن مدل بینی را بعد از جراحی داشته باشند
 • سابقه کاری موفق و کارنامه کاری قابل دفاع

*

در واقع زمانی که بهترین جراح بینی تمامی دانش لازم را داراست و می تواند تمامی آن دانش را در جریان جراحی بکار گیرد نتیجه جراحی قطعا موفقیت امیز خواهد بود.

مدل های سوراخ بینی در انواع بینی

*از سوی دیگر بهترین جراح بینی می تواند با تجربه ای که در زمینه جراحی دارد به مراجع خود مشاوره دهد که برای مثال فلان مدل بینی برای ساختار کلی صورت وی متناسب تر است و بهترین مدل بینی برای او است.  مراجعه کننده می تواند به مشاوره های جراح بینی گوش فرا دهد تا بهترین نتیجه رقم بخورد.

بهترین جراح بینی چه اقداماتی انجام می دهد؟

 • پیش از اینکه روند جراحی آغاز شود جراح بینی با بررسی های دقیق و معایناتی که دارد می تواند نقشه جراحی را در ذهن خود ترسیم کند.
 • تمامی جراحانی که در روند جراحی بینی با رعایت اصول حرفه ای حرکت می کنند تمامی خطرات و مشکلات مسیر مراجعه کننده را به وی گوشزد می کنند و از او می خواهند که با آگاهی در این مسیر گام بردارد.
 • خوش بختانه بسیاری از بهترین جراحان بینی تلاش می کنند که نگاهی واقع بینانه در مراجعه کننده ایجادکنند تا مشکلی برای آنان ایجاد نشود.
 • در این مسیر جراح بینی تلاش می کند که تمامی رویاها و فانتزی های غیر واقعی که مراجعه کننده از نتیجه جراحی دارد را از بین برده و بخواهد که به مقوله جراحی بینی با نگاهی دقیق و علمی نگاه کند. این مساله باعث می شود که فرد بعد از جراحی دچار سرخوردگی نشود و بتواند مطابق با واقع به نتیجه جراحی نگاه کند.

 

بهترین جراح بینی با مهارتی که دارد خطرات را به کمترین میزان ممکن می رساند و باعث افزایش موفقیت نتیجه جراحی می شود.
 09394745174  صفحه اینستاگرام دکتر شادابی

سن مناسب براى جراحى زیبایى بینى

با افزایش سن، شکل صورت و بینی نیز تغییر مى کند. اما لازم به ذکر است که انجام عمل جراحى زیبایى بینى در افراد مسن با افراد جوان بسیار متفاوت است. چراکه هنگام جوانی، بینی فرد کمی به سمت بالا سوق دارد ​​و این یکی از ویژگى هایى است که ظاهر جوانی به همراه می آورد اما با افزایش سن، بینی به سمت پایین چرخیده و افتادگى پیدا مى کند و به نظر می رسد که نسبت به سایر اجزاى صورت بزرگتر شده است.

بر این اساس دلیل جراحی زیبایی بینی براى افراد مسن ممکن است کاهش علائم پیرى، رفع افتادگى و دستیابى به ظاهرى جوان تر و شاداب تر باشد اما براى افراد جوان معمولاً جهت تغییر شکل بینی برای مطابقت بهتر با صورت مى باشد.

البته براى جراحى زیبایى بینى براى افراد نوجوان محدودیت سنى نیز وجود دارد و افراد باید به سنى رسیده باشند که بینى آنها رشد کافى خود را کرده باشد، به طورى که بعد از عمل دچار رشد و تغییر اندازه نشود. این سن براى پسران ١۶ الى ١٧ سالگى و براى دختران ١۵ الى ١۶ سالگى در نظر گرفته شده است.

عکس از جراحی بینی بسته

نکته های جالب در تغییر شکل بینی

یک چهره جذاب ناشی از تعادل و تناسب در اجزای صورت است. اما کمترافرادی هستند که به صورت طبیعی تمام اجزای صورتشان متعادل و  متناسب باشند، با کمک یک جراح زیبایی ماهر می توان به این تناسب دست یافت، اما نکاتی در حوزه جراحی زیبایی بینی وجود دارد که همه ی افراد از آن مطلع نیستند.

بیشتر بخوانید
عمل جراحی بینی کج

امکان چه تغییراتی در فرم بینی وجود دارد؟

یک متخصص گوش و حلق بینی خوب و یا یک جراح زیبایی به خوبی می تواند تغییرات ساختاری در فرم بینی، غضروف، استخوان بینی به وجود بیاورد و مانعی ندارد، در ادامه به مجموعه اهداف پرطرفدار جراحی بینی افراد اشاره شده است:

 • صاف کردن یک بینی کج و نامیزان
 • افراد یکه روی پل بینی برجستگی داشته که ظاهر نازیبایی را به وجود آورده است.
 • افراد یکه بینی با طول زیاد داشته به صورتی که نوک بینی آن ها برآمده و دراز است.
 • کوچک کردن بینی های بزرگ از جمله محبوبترین اهداف رینوپلاستی است.
 • ایجاد تقارن در بینی و یا هم اندازه کردن سوراخ های بینی.
 • افراد یکه سوراخ های بینی بزرگ و یا عقابی دارند.
 • نوک بینی گرد و گوشتی می تواند از اهداف جراحی بینی باشد.
 • عمل های رایج ترمیم بینی
 • بهبود و رفع مشکلات بینی پس از شکستگی و آسیب
 • بازکردن و بهبود مشکلات تنفسی با جراحی زیبایی بینی
 • عمل زیبایی و اصلاح بینی های گوشتی

بینی کج عمل شده در فردی جوان

افراد مناسب برای جراحی بینی چه کسانی هستند؟

افراد چه خانم و چه آقا در هر سن و شرایطی می توانند جراحی بینی انجام دهند به شرطی که مشکل زمینه و بیماری و محدودیت خاصی نداشته باشند. پرطرفدارترین جراحی در ایران مخصوصا بین جوانان محدودیت و عوارض خاصی ندارد، بنابراین زمانی که جراح بینی ارزیابی و آزمایشات اولیه را بررسی کند و بیمار از نظر جسمی و سلامتی مشکل خاصی ندشته باشد، می تاوند مشکلات بینی خود را با جراحی برطرف نماید.

علاوه بر این بینى بیمار مورد عکسبردارى هاى متفاوتى قرار مى گیرد، به غیر از عکسبردارى هاى پزشکى که جهت معاینه و بررسى بینى صورت مى گیرد، یک تصویر بردارى دیگر نیز انجام مى شود و عکسى از بینى در قبل و بعد از عمل را در کنار یکدیگر قرار مى دهد، به این ترتیب فرد تا حدودى مى تواند نتیجه حاصل از عمل را ببیند و متوجه شود که بینى او بعد از عمل به چه شکلى در مى آید. این فناورى به بیمار کمک مى کند تا ایده ها و نظرات خود را در مورد بینى مورد نظر خود با پزشک در میان بگذارد و به نتیجه دلخواه برسد.

در طول مشاوره، پزشک معالج بینی فرد را با دقت مورد تجزیه و تحلیل قرار می دهد. او در مورد تاریخچه پزشکی فرد سؤال خواهد کرد و در خصوص هرگونه آسیب احتمالى بینى در گذشته اطمینان حاصل مى کند. گفتنى است آگاهى از این موارد به عملکرد بهتر جراح کمک مى کند.

مناسب ترین افراد براى جراحی زیبایی بینی افراد سالم و غیر سیگاری هستند که از ظاهر بینى خود رضایت ندارند و به دنبال بهبود و تغییر شکل آن هستند.

 

محدودیت سنی برای محبوبترین جراحی کشور

همانطور که گفته شد محدودیت ویژه ای برای این عمل زیبایی وجود ندارد، اما بهتر است رشد بینی به طور کامل انجام شده باشد بنابراین سن توصیه شده برای عمل دماغ، 16 سالگی در پسران و 14 سالگی در دختران است.

اما در صورتی که فردی کمتر از این سن داشته باشد  و به علت شکستگی، حوادث پیش آمده و مشکلات تنفسی و مادرزادی لازم باشد جراحی بینی درمانی انجام دهد، با تشخیص پزشک و صلاح دید وی می تواند عمل جراحی بینی را انجام دهد.

انواع رینوپلاستی

به طور کلى جراحى زیبایى بینى به دو روش باز و بسته انجام مى شود. بسیارى از پزشکان ترجیح مى دهند این عمل را به روش باز انجام دهند، زیرا رویکرد باز به جراح امکان مشاهده و دسترسی مستقیم به ساختارهای زیرین بینی براى اعمال تغییرات و اصلاحات مورد نظر را می دهد. اما در جراحى به روش بسته پزشک امکان دسترسى کمترى به اجزاى بینى دارد و عملکرد او محدود تر است، در نتیجه دستیابى به نتیجه مورد نظر نیز تحت تاثیر قرار مى گیرد.

بیشتر بخوانید
عمل جراحی ترمیمی بینی

عمل بینی باز | Open Rhinoplasty

به طور خلاصه در عمل بینی به روش باز، بین سوراخ های بینی و زیر نوک بینی، برش کوچکی ایجاد شده و پوست بینی بلند کرده و در این صورت پزشک تسلط کامل به فرم و ساختار بینی داشته و با توجه به اهداف از پیس تعیین شده عمل زیبایی رینوپلاستی باز را انجام می دهد.

عمل بینی بسته بدون برش خارجی

عمل بینی بسته | Closed Rhinoplasty

در جراحی زیبایی بینی به روش بسته، هدف آن است که برش خارجی انجام نشود، بدین ترتیب برای انجام اصلاحات کوچک و بهبود فرم بینی برش هایی در داخل سوراخ های بینی انجام می شود.

عمل تیپ پلاستی | Tiplasty

برخی از افراد تنها تمایل دارند بدون تغییراتی در ساختار کلی بینی، تغییراتی را در نوک بینی ایجاد کنند، برای این افراد جراحی زیبایی تیپلاستی مناسب است، که این نوع از عمل بینی به روش باز و بسته ممکن است انجام گیرد.

 عمل بینی بدون جراحی امکان پذیر است؟

برای دسته ای از افراد که تمایل دارند تغییراتی در فرم بینی ایجاد کنند اما بدون جراحی، راه هایی وجود دارد، امروزه با استفاده از تزریق انواع پرکننده ها مانند تزریق بوتاکس، تزریق ژل و.. می توان برخی از اصلاحات بینی را بدون هرگونه برش و جراحی انجام داد.

نتایج روش کوچک کردن بینی بدون جراحی، موقت است و نیاز به تکرار جلسات درمانی دارد اما مقرون به صرفه  و بدون عوارض جراحی است.

 

عمل جراحى ثانویه و ترمیمى بینى

بسیارى از افرادى که قصد عمل جراحى زیبایى بینى را دارند، جهت اصلاح معایب و ناهنجارى هاى ناشى از اولین عمل بینى خود اقدام به این کار مى کنند. این در حالى است که عمل جراحى ثانویه و ترمیمى بینى به مراتب دشوار تر و پیچیده تر از عمل اولیه است. بنابراین بهترین جراحى زیبایى بینى آنى است که نیاز به تغییر و عمل مجدد نداشته باشد.

باید به خاطر داشت که در عمل ثانویه شانس دستیابی به نتایج مطلوب بسیار کم می شود، چراکه نمی توان در تغییر و دگرگونى بینى زیاده روی کرد. بنابراین انتخاب یک جراح بسیار ماهر و با تجربه براى این کار بسیار مهم و حیاتى است.

 

نتیجه

در طول نوشتار حاضر تلاش مان معطوف بر این بود که بتوانیم نکاتی را در اختیار همراهان عزیز همیشگی مان قرار دهیم تا بتوانند زمانی که به پزشک جراح بینی مراجعه می کنند این نکات را لحاظ کنند. حتما این مسائل را نزد جراحی بینی خود مطرح کنید و بخواهید علاوه بر اینکه از نتایج مثبت جراحی بینی برای شما صحبت می کند از خطرات احتمالی آن نیز صحبت هایی داشته باشد. همین موضوع عاملی است برای اینکه آگاهانه برای جراحی بینی اقدام کنید و تمامی تبعات آن را بپذیرید.

عمل جراحى زیبایى بینى نیز مانند هر عمل دیگرى مى تواند برخى عوارض و خطراتى را در پى داشته باشد. اما لازم به ذکر است که با داشتن شناخت کافى از جوانب عمل و انتخاب بهترین جراح متخصص گوش و حلق و بینی مناسب مى توان تا حد زیادى عوارض این عمل را کنترل کرد و از نتایج مطلوب حاصل از آن بهره برد.

جراحی بینی دکتر شادابی با روپوش سفید

دکتر شبنم شادابی متولد تیر ماه سال1353 در تهران
دکتر شادابی در سال 1372 در رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران پذیرفته شدند

در سال 1380 از دانشگاه پزشکی فارغ التحصیل شدند.
در سال 1385 تخصص جراحی گوش و حلق و بینی خود را از دانشگاه علوم پزشکی تهران دریافت کردند.
دوره تکمیلی جراحی عملکردی اندوسکوپی بینی و سینوس را در کشور بلژیک گذرانده اند.

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 − سه =

Call Now Buttonتماس با پزشک