دکتر شبنم شادابی » زیبایی لب » برجستگی دائم لب
مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه

برجستگی دائم لب

حجم دهی دائم به لب

یکی از خدمات پر طرفدار دکتر شبنم شادابی ، متخصص گوش حلق و بینی  جراحی برجستگی دائم لب می باشد ، که می تواند فرم زیبا و متناسب با چهره را به فرد ارائه نماید .

لب ها علاوه بر این که در گرفتن مواد غذایی و وارد کردن آن به دهان و تسهیل تکلم نقش دارد. یکی از اجزای اصلی زیبایی صورت محسوب می شود. لب ها بافتی نرم با گیرنده های حسی فراوان دارد و عضلاتی که قابلیت تحرک به لب ها می بخشند. عضلات لب در حجم دهی به آن موثر هستند. لب ها در شکل، اندازه و حجم های متفاوتی بر اساس ژن های هر فرد وجود دارد. برخی افراد به طور مادرزادی دارای لب های شکری هستند یا لب های باریک و غیر قرینه دارند. داشتن لب های شکری یا وجود شکاف و غیر قرینگی در حجم عضلات باعث اختلال در تکلم و تشدید در ادای برخی حروف می شود. امروزه با روش های نوین و متفاوتی امکان جراحی لب ها و حجم دهی دائم به لب و اصلاح شکاف وجود دارد.

روش های مختلف برای حجم دهی دائم به لب

روش های مختلفی به قصد تغییر در حالت و اندازه و حجم لب ها وجود دارد. که با توجه به شرایط لب های بیمار و تغییرات مورد نظر استفاده می شود. اگر عضلات لب پیوستگی و تراکم معمول را در لب ها نداشته باشند و به دلایلی لب ها دارای قرینگی نباشند، از جراحی لب ها استفاده می شود.

بیشتر بخوانید
جراحی سانترال لب

حجم دهی دائم به لب با جراحی

جراحی لب ها به قصد اصلاح شکاف لب، لب های شکری، قرینگی لب ها و تغییر فرم و اندازه انجام می شود. معمولا قبل از شروع جراحی پزشک تغییرات و خطوط برش را علامت گذاری می کند.

جراحی لب ها بسته به فرم لب به دو شکل با پیوند بافت یا بدون پیوند بافت انجام می شود. در جراحی لب بدون پیوند بافت های دیگر مانند پوست، معمولا برش جراحی روی خط لب و دور تا دور آن صورت می گیرد. پس از ایجاد برش، مخاط عضلات لب به بیرون کشیده می شود. میزان این کشیدگی با توجه به فرم مورد نظر برای لب و تناسب آن با دیگر اجزای صورت، متغیر است. روش جراحی بدون پیوند بافت بیشتر به قصد تغییر در فرم لب ها انجام می شود و تاثیر چندانی در افزایش حجم لب ها ندارد.

در شرایطی که فرد علاوه بر تغییر در فرم لب و عضلات آن، قصد افزایش حجم به لب های خود را دارد، از روش جراحی لب با پیوند بافت استفاده می شود. مناطقی که برای پیوند بافت انتخاب می شود بستگی به سابقه ی جراحی و پزشکی بیمار دارد و بیشتر سعی می شود از مناطقی که در معرض دید نیستند به این منظور استفاده شود.

 

تفاوت جراحی لب و تزریق ژل در حجم دهی لب

در روش حجم دهی لب به روش جراحی، از منطقه ی دیگری از بدن به تشخیص پزشک، بافت جهت پیوند برداشته می شود و با جراحی، به لب پیوند می شود و افزایش حجم آن حاصل از وجود بافت های بدن فرد است و این از نظر بیماران طبیعی تر از تزریق ژل ها است. یکی از تفاوت های مهم بین تزریق ژل و جراحی لب در مدت زمان ماندگاری آن ها است. اثر تزریق ژل ها دائمی نیست و نیاز به ترمیم دارد و پس از مدتی اثر خود را از دست می دهد. در حالی که جراحی لب به قصد افزایش حجم و فرم دهی به لب ها روشی دائمی است.

بیشتر بخوانید
آگمنتیشن لب

 

عوارض جراحی حجم دهی دائم به لب

در روش حجم دهی دائم به لب ها از طریق جراحی آثار برش بر روی لب باقی می ماند. البته مهارت و تکنیک های جراح می تواند این آثار را به مقدار قابل توجهی کاهش دهد. اما مراقبت های پس از جراحی و استفاده از مواد آرایش و بهداشتی جهت ترمیم می تواند بسیار موثر واقع شود. با دقت و تحقیق کافی برای انتخاب پزشک می توان عوارض جراحی لب ها را به حد قابل قبولی تقلیل کرد. جراحی لب از جمله جراحی های زیبایی با کمترین عوارض احتمالی است و بیشترین رضایت و آمار نتایج مطلوب را به خود اختصاص داده است و در اکثر مواقع فرم لب ها به همان شکلی که بیمار در جلسات مشاوره با پزشک درخواست می کند، حاصل می شود.

 

در نتیجه برای زیبا تر شدن لب ها یا رفع نواقصی مانند عدم قرینگی، شکاف، بالا رفتگی، پایین افتادگی و همینطور افزایش لب ها و ایجاد برجستگی می توان از روش های مختلفی استفاده کرد. که در این میان جراحی لب ها روشی موثر با عوارض به نسبت کم برای تغییر شکل و حجم دهی دائم لب می باشد. برای کسب اطلاعات کافی و استفاده از مشاوره های پیش از جراحی لب می توانید به مطب دکترشبنم شادابی مراجعه نمایید.

دکتر شبنم شادابی

دکتر شبنم شادابی

دکتر شبنم شادابی متولد بیستم تیر ماه سال 1353 در تهران است.
دکتر شادابی در سال 1372 در رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایران پذیرفته شدند و در سال 1380 از دانشگاه پزشکی فارغ التحصیل شدند.
در سال 1385 تخصص جراحی گوش و حلق و بینی خود را از دانشگاه علوم پزشکی تهران دریافت کردند.
دوره تکمیلی جراحی عملکردی اندوسکوپی بینی و سینوس را در کشور بلژیک گذرانده اند.

برچسب ها:
مقالات مرتبط
آگمنتیشن لب

آگمنتیشن لب

آگمنتیشن لب یک عمل زیبایی است که منجربه زیباتر شدن و پر تر شدن لب می شود، این روزها به کارگیری...

جراحی سانترال لب

برای بهبود فرم لب از جمله برجسته کردن، کاهش فاصله بین بینی و لب و تغییر فرم آن می توان لیفت لب و...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.